• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Deserted beach

Nem tudom megítélni,hogy mennyire vastag a talaj a homok találkozásánál,de nem lehet,hogy kevés ment a talajból a táptalajra és az oldódik lassan?:oops:
 
Hiszem, ha látom ;) :D
Na jo csak neked csak most.
2c324e9ff034101c12090fafb6137297.jpg

(telefonos kép)
Alakul a dolog ,már dolgoztam egy kicsit a hordalékon is.Később készítek normális fotót is ,ha a talaj már olyan lesz mint szeretném.MonteCarlo ennyi idő alatt már benőtte volna.:)
 
Utoljára módosított:
Megtisztelő, köszönöm szépen ;)
A megcsillanó kalózkincs eléggé giccses, de amúgy szuper lesz ;) :p
A bal oldali két magas fa kicsit vastagnak tűnik (fényviszonyok miatt?), illetve megpróbálnám, hogy milyen úgy, hogy a bal oldali ha nem éri el a felszínt (bár ez csak photoshoppal menne ;) ), de majd növényesedés után más lesz.
Ha nem hagyod felnőni jobban a növényeket, akkor szerintem egy szűrővel is megoldható lesz a szűrésed, simán körbejárja a víz (persze, ha nincs ecset gond, akkor simán maradhat mindkettő is, a szűrésből sosem elég).
 
Sziasztok!
Ha már naplózás......
Megvolt a rutinszerű vízcsere,és jelentem letisztult a víz(már csere előtt is tiszta volt);).Bacikultúra hiánya volt a szűrőknek,pedig indításkor csak a szűrőközegeket csapattam át egy kicsit a zuhany alatt a vödröket nem ,és a csövek sem lettek bántva.Múlt héten kapott végig Starter-t ,és két hete csak tápsó került az akváriumba ,ugyanugy a megemelt lámpa mellett.Mától fog a rendes tápozás indulni.Egy kicsit még visszajön a zöld por,de kezelhető.És ahogy végeztem a vízcserét ,akkor gondolkodtam el, hogy valami hiányérzetem van.Hát bakker a halak.:facepalm:A kis ideiglenes 54 literesből ki kellene pecáznom a borarasokat.:whistle:
Néhány fotó a mostani állapotról:;)
DSC04635 by László Simon, on Flickr
DSC04636 by László Simon, on Flickr
DSC04642 by László Simon, on Flickr
DSC04648 by László Simon, on Flickr
 
Az első részletfotó: deja vu (mintha a The new era--t látnám ;))
Bár nem tagadhatod, hogy a Keymaker féle BtCoA rád is nagy hatással volt, nem győzöm hangsúlyozni, hogy nagyon tetszik a stílusod. Egyszerű és nagyszerű akváriumok.. Növényesítésben is marad a "minimal"? Ugye nem akarsz magas-dús háttérnövényzetet ;)?

Most vissza veszek egy kicsit a szűrőkből is ,meg a fényből is ,azt pár nap után meglátom változik e valami.

2 szűrő látom, maradt. Fojtottad végül valamelyiket? És hogyan tovább?

két hete csak tápsó került az akváriumba ,ugyanugy a megemelt lámpa mellett.Mától fog a rendes tápozás indulni.

A megemelt lámpa az 60 cm?. Végül hogyan változtattál a tápozáson? Úgy, hogy CSAK tápsó ment 2 hétig?
 
Utoljára módosított:
Végig futottam eddig ezt a naplót és látom nem volt egyszerű indítás, de most már alakakulnak a dolgok.
További sok sikert. ;)
 
Köszi srácok.
@Jopet
Nem is tagadom ,mert az az akvárium amit említettél, no meg amit egy ügyfélnek csináltak, no ez a kettő ami komolyan megfogott.Ha bedúsul a parvula akkor látni lehet majd mit is szerettem volna kihozni belőle.Tervezek bele még növényt,hamarosan érkezik @AmegA -éktól Ranunculus is,de nem lesz olyan nagyon durva hétterezése stem téren.A két szűrő már teljes gőzön üzemel,a lámpa pedig 55 cm-en állt meg ,de most már a T5-ök is világítanak.Épp gondolkoztam ,hogy bátor leszek ,és leengedem egy 10 cm-t.Bátraké a szerencse.;)Tápozás ugy alakult ,hogy nem is tápoztam (vagyis először igen,de leálltam vele),és csak Aqualine Starter-t nyomtam bele bektériumnevelés végett,és vele együtt napi 20 ml TF-es tápsót.tegnap fogyott pont el ,ugyhogy mától megy a Planter.;)Azért meg lett a hatása ennek a sztorinak ,mert nagyon szépen kitisztult,élőben másabb mint a fotón:whistle:
Örülök, hogy tetszik amit csinálok.(y)
A vesszőkre külön odafigyelek a múltkori figyelmeztetésed óta:)
@Pecás
Az Oto nem hal ,hanem algázó:LOL:Tudod te, hogy mire gondoltam amikor írtam.
Amugy kb. 8-9 Boraras átkerült már az éjjel.;)
 
Utoljára módosított:
Mi a helyzet az akival Lackó? :)
Köszi a kérdésed!
Akvárium rendben.Mondhatni algamentes lett,bár köztudott hogy algamentes akvárium nincs[emoji6]
Tényleg nincs alga, a néha halványan előjövő zöld poralgán kívül.Vékony ,halvány kis réteg ,de pár mozdulattal leszedhető az üvegről.Ahogy szépen befejeztem a bacikultúra kezelést szépen beállt az akvárium.Blyxa gyönyörű szép lett.Tigris garnélák szépen szaporodnak.Egy dolog ami még bosszant a parvula nehezen áll össze.Igaz az első metszés előtt áll.Remélem utána besűrűsödik.
 
Üdv.itt is:)
Ma rendhagyó módon nem fotókkal készültem, hanem egy általam most először próbált videószerkesztés eredményével.Tényleg most próbáltam ki először, hogy is kell ezt csinálni.Mindig is csodálattal figyelem @viktorlantos csodálatos videóit,gondoltam ezt nekem is ki kell próbálnom.A technika ugyan gyengébb(nincs pl.sliderem):D,de ahhoz képest jó lett.Tele apró hibákkal,mert a pólóm is betükröződik, stb, de most a cél az volt ,hogy összerakjam az anyagot.
Az akváriumról annyit ,még mindig húzom a parvula nyírást ,nekem nagyon bejön így eldurvulva.Alga minimálisan de van ,zöld por alakjában,de nagyon kevés lesz az üvegen egy hét alatt.A fák talán egy kicsit zöldek még ,de engem nem zavar.Garnélák jól elbújnak a susnyásban.Alig tudtam videózni őket.
Fogadjátok szeretettel a videót.
(A későbbiekben is lehet ilyenek lesznek ,mert nagyon tetszik a végkifejlet.Egy videó a fotóval ellentétben ,azt is mutatja ,hogy valóban van élet a vízben,természetesebb mint egy fotó)
 
Utoljára módosított:
Üdv.
Tegnap előtt kapott az akvárium egy 12 cm-es PC ventit.A 29,3 fokos vizet ma reggelre letolta 25,1-re.Hát mit mondjak ,elég bolond voltam ,hogy nem léptem meg előbb a dolgot.Szerettem volna venni egy gyári coolert,de már tarthatatlan lett a helyzet.Jó ha maradt 10 db tigris garnélám a vízben.Még amano tetemet is láttam a növények között.Biztos vagyok benne ,hogy a meleg víznek köszönhetem az elhullást.Viszont megelégeltem ,és a taiwanos után ide is került ventillátor ,cirka 1500 ft-ból csináltam egy DIY hűtést.Nem a legszebb,de hatékony.Ugysem hosszútávra kell ,csak míg ezek a rohadt melegek vannak kint.
Köszi hogy benéztél.
 
Back
Oldal tetejére