• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Devotion

Luigi13

HAC különdíj
Sziasztok!

Eljött az ideje egy új naplónak, íme: DEVOTION

100x45x45cm-es Opti white akvárium
nagynyomású CO2 rendszer házi készítésű reaktorral
Eheim 2080 szűrő, full Substrat pro+Seachem Purigen
üveg ki és befolyó
Ro szűrő
ATI 8x54W Sun Power

Tropica táptalaj
Environment aljzat
2 hatalmas Red Moor fa

heti 50% vízcsere RO vízzel, visszasózva
napi 10-10 ml. GA-s mic-mac tápozás+vas+foszfát

A növények zöme + a jószágok a "2-Level"-ből áttelepítve


Az átalakítás apropóját az adta, hogy át kellett helyezni az akváriumot a szobában. Ha már úgyis teljesen le kellett engedni, gondoltuk előre hozzuk az átépítés időpontját is. (bár még elnézegettük volna színes dzsszungelt, de ha már így alakult, belevágtunk)
Egy napunkba került míg a növényeket, a halakat és a 250 db. Sakurát kihalásztuk és áttelepítettük egy kölcsön 120 literesbe.
A következő két napon pedig az akvárium áthelyezése történt. Gépészet ki, akva szekrényről le, szekrény új helyére, akvárium vissza, feltöltés új Tropica táptalajjal és új Evironment aljzattal.


15280843155_032100378f_b.jpgP1300847 by Luigipapa13, on Flickr


A két nagy Red Moor fa már két hónapja ázott egy esővíz gyűjtő hordóban és előzőleg már kitaláltuk, hogyan is szeretnénk őket elhelyezni. Persze teljesen más lett a végeredmény:D

15280448932_1ee740198b_b.jpgP1300853 by Luigipapa13, on Flickr

15277716401_76847b0ab4_b.jpgP1300858 by Luigipapa13, on Flickr
 
Frankó lesz, bár nekem kicsit szimmetrikus a felépítmény. Nem akartok picit még játszani azokkal a fákkal?
 
Nézzük azokat a képeket is ami már növényesítve van!Kiväncsi vagyok mit hoztok ki belőle!A red moort előtte le kented Carbo-val?En egyszer nem kezeltem le és utána jól bealgásodott!Azóta mindig ecset+carbo a már élőre beáztatott fára.Es nincs alga,legalább is a fán.Amúgy jó kezdet.
 
Nézzük azokat a képeket is ami már növényesítve van!Kiväncsi vagyok mit hoztok ki belőle!A red moort előtte le kented Carbo-val?En egyszer nem kezeltem le és utána jól bealgásodott!Azóta mindig ecset+carbo a már élőre beáztatott fára.Es nincs alga,legalább is a fán.Amúgy jó kezdet.
Mi nem kezeltük Carbo-val, hanem rábízzuk majd a takarítóbrigádra, ha algásodni fog!Van 7 óriás méretű Amanónk és kb.200 Sakuránk, azoknak is kell enniük valamit!:D:ROFLMAO::LOL:
 
Szóval az a bizonyos két nap rengeteg munkával telt. Szegény asszony annyit dolgozott, már alig bírtam NÉZNI, de nagyon drukkoltam neki a fotelból:D

Hosszas kitartó munkával sikerült egészen észrevehetetlen súlyzó köveket találni. Aki mégis megtalálja a képen, értékes jutalomban részesül (1dl RO víz)!:ROFLMAO:


P1300864 by Luigipapa13, on Flickr

P1300867 by Luigipapa13, on Flickr

P1300875 by Luigipapa13, on Flickr

folyt. köv....
 
Azért vigyázz, nehogy meghúzd a derekadat, mert akkor még azt is masszíroznia kell az asszonynak:D
Várom már a letisztult képeket.
 
Nagyon szuper lett gratulálok(y). Kíváncsi lennék a munka megosztásra köztetek egy ilyen scape össze rakásánál, mert a Nikit szoktuk látni a képeken ültetni.:) Hány napos a képen az akva?
 
Nagyon szuper lett gratulálok(y). Kíváncsi lennék a munka megosztásra köztetek egy ilyen scape össze rakásánál, mert a Nikit szoktuk látni a képeken ültetni.:) Hány napos a képen az akva?

Köszi az elismerést!
Ez nálunk egy közös hobbi, Nikié a kertészet, enyém a gépészet.
A képen az akvárium 2, azaz kettő napos!
 
Ezt nem gondoltam volna hogy, csak két napos.:) Én két hétre gondoltam olyan szépen van be ültetve(y). Az emers is szuper lett. Már ez is dzsungel mi lesz itt két hét múlva?
 
Ezt nem gondoltam volna hogy, csak két napos.:) Én két hétre gondoltam olyan szépen van be ültetve(y). Az emers is szuper lett. Már ez is dzsungel mi lesz itt két hét múlva?
Nos igen...! Ma egy hetes és már nyírnom kellett (lásd ingyenes növények topic)!:ROFLMAO:
Niki
 
Back
Oldal tetejére