• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY ADA Style bútor

Én is most készíttetem a bútort, a méreteket már lefixáltuk, csak abban nem vagyok biztos, hogy a nyílások mekorrák legyenek oldalt. 100x40-et adtam, ez elég lesz a szűrőcsöveknek?
 
Én is most készíttetem a bútort, a méreteket már lefixáltuk, csak abban nem vagyok biztos, hogy a nyílások mekorrák legyenek oldalt. 100x40-et adtam, ez elég lesz a szűrőcsöveknek?

Szia, én 2 darab 32-es lyukat fúrtam körkivágóval... Elég lett ;)
Kb abba szélességbe helyeztem, ahova a csöveket hoztam ki.

Üdv
 
Szia! Először is gratula a bútorhoz, én is nemrég hoztam össze egy ilyen DIY ADA style-t. ;)
Azt szeretném kérdezni, hogy az ajtónyitó alkalmatosságot milyen név alatt keressem?
Eddig a csappantyú vezetett legközelebb, de így se találom meg amilyet te használsz.

Köszi,
Simi
 
Szia! Először is gratula a bútorhoz, én is nemrég hoztam össze egy ilyen DIY ADA style-t. ;)
Azt szeretném kérdezni, hogy az ajtónyitó alkalmatosságot milyen név alatt keressem?
Eddig a csappantyú vezetett legközelebb, de így se találom meg amilyet te használsz.

Köszi,
Simi
Szia!
A szekrényajtó pántokra gondolsz?
 
Igen, ez lesz az köszi mindenkinek. :D

Szia, baromi jól néz ki ez a push open cucc, de én vettem, és meg kell mondjam, hogy semmire sem használom. :D Amúgy IKEA asszem 1000Ft 2 darab. Nevére nem emlékszem, de a kasszák szintjén van, ahogy a növényektől kijössz jobbkéz felé a sarokban.

Üdv
 
Köszi az infót.
Mostanra hogy kész a szekrény meg használatban van, nem igazán hiányzik a push openes cucc.. :D
Igazán csak azért lenne jó mert eltakarná a festést ahol sikerült jól megfolyatnom :( , de mivel belül van a hiba, és még úgy se annyira látszik, így hagyom úgy ahogy van . :D
 
Sziasztok!

Kérnék pár véleményt, hogy szerintetek egy ilyen terv-el nekifogjak-e a bútorkészítésnek?
8488936890_e0e6c3aae9_b.jpg


A lábakat még nem tudom pontosan, 77 cmnél kellene a tetejének lennie, szóval lehet maga a bútornak kellene magasabbnak lennie 70cm-nél

Ja igen, az értékek méterben értendőek, tehát 0,80 méter => 80cm
3 centis bútorlap el fog bírni hajlás nélkül egy 112literes akváriumot? Esetleg úgy is ha a középső lapot kivenném, akkor is működne?
 
Simán nekiálhatsz!
Én szintezölábat tennék alá ha esetleg nem vízszintes a hely egyszerűbben be lehet állítani.
A 3 centis lap sem fogja elbírni a 80cm széles 112 literes akit(kb 200 kg berendezve), úgyhogy ne vedd ki a középső lapot.
 
Amennyiben még kényelmes neked, meggondolhatnád a 80 centis magasságot, a szintezőlábak amúgy is elég kicsik, így szinte a földön lesz a bútor.
Korábban már volt erről értekezés, aki ilyen méretű bútort csinált, nem bánta meg könnyebb a csövezés, és a CO2 palack is kényelmesebben elfér.
Keymaker köves akija alatt is ilyen magas bútor van
https://akvakertesz.hu/threads/remotest-point-of-land-green-aqua-bemutato-akvarium.1097/page-11#post-79185
A 45 fokos összeillesztést szerintem elhagyhatod, nem biztos, hogy szépen meg lehet csinálni, ha meg festve lesz akkor úgyis mindegy.
Rendelésnél mindenképpen írd rá, hogy miben vannak a méretek, én esztergályosként alapból milliméterben adom meg a lapméreteket, a bútorasztalosok meg centiben számolnak. Útólag vágattam a konyhaszekrényre egy úgynevezett fénylécet, a fénycsövet takarja a felső szekrény alján, szépen nézett ki amikor előhozta a srác, elment volna ajtónak is.
 
Sziasztok! Kérnék pár véleményt, hogy szerintetek egy ilyen terv-el nekifogjak-e a bútorkészítésnek?

Szia!
Legjobb tudomásom szerint bútorlap nem létezik 30 mm-es vastagságban. A szabvány mérete 18 mm. Ha vastagabbat szeretnél, vagy duplán kell raknod, vagy MDF lapot kell használnod. Ez létezik 2,5-től 45 mm vastagságig, ami lehet hogy már túlzás is.
Ha jól látom, 45 fokban fekszik a tetőlap a hátlapra, az oldallapokra viszont 90 fokban. Ez véletlen, vagy direkt?
Az élek zárásánál nagyon figyelj oda, mert a bútorlap könnyen elázik. Hirtelen nincs is rá ötletem, hogy egy kiadós eláztatás ellen hogyan lehetne megvédeni. Ez különösen a lábazatot érinti.
Ha szintezőlábon gondolkodsz, nézz utána a méretnek! Ahol én néztem, ott 100 mm-es volt a legkisebb. Létezik olyan, amelyiket el is takarhatod bútorlappal. Ha pedig úgy állítod be a lábakat, hogy a lábazat ne érjen le a földre, akkor a kiömlött vizet nem fogja felszívni.
Üdvözlettel:
Tódor
 
Én a korábbi Juvel SB 121-es koppintáshoz 25mm-eset használtam alul és felül, oldalt maradt a 18 millis. Idén valószínűleg én is összedobok egy bútort, az alsó részt úgy tervezem némiképp vízállóbbra csinálni mint a korábbit, hogy az összeillesztendő részeken bőven fogom használni a patex vízálló faragasztóját, esetleg még némi szilikonos fugázás is elképzelhető belül.
vannak egész kicsi befúrható szintezőlábak, ennél még direkt jól is jön ha vastagabb az alsó lap mint 18mm
16338189_4b25640c6aee673020fbf4b189b6154a_m.jpg
 
Kérnék pár véleményt, hogy szerintetek egy ilyen terv-el nekifogjak-e a bútorkészítésnek?

Szia

Van pár félreértés itt a többiekkel kapcsolatban is amit érdemes tisztázni.

A víz ellen ha nem festett bútort csinálsz NEM fogsz tudni védekezni! Nincs az az óvatos akvakertész aki képes lenne egy-egy csepp vizet felitatni. Lassú méreg, a felázás garantált.
A második legjobb megoldás talán a fóliázás, persze nem az OBI-s fóliákra gondolok :D:D. Esetleg dekoritlemezzel lehet még megoldani, olcsóbb mint a festés, de az élek ott is kritikusak! Illesztéseket fugázgatni, stb... Felesleges. Előbb utóbb a víz utat fog találni!

Én is ilyen méretű ilyen akvához csináltam bútort korábban- Tapasztalat, hogy 2 hosszirányú 10cm-es belógású borda, és a hátlap tömör 18mm-es bútorlap ellenére is meghajlott! Azt a középső támasztást nem lehet kivenni!
Javaslom a fém belső vázat ha mégis kiveszed, a tuti hosszú élettartam kedvéért. 200kg fölött lesz ha készen lesz!

A 45 fokos vágás kifejezetten KELL festés esetén, mert az élek illeszkedésénél, bizonyos idő után a bútor végig fog repedni. Márpedig ha szépen lefesteted, akkor kár lenne érte.
Ha bútorlapból csinálod akkor felesleges.

Szabvány bútorlapvastagságok:
MDF esetén: 3,4,6,8,10,12,16,18,22,25,28mm
Bútorlap esetén: 10,12,16,18,25mm, ha emlékezetem nem csal, ezt most fejből nyomtam. 20mm-ről életemben nem hallottam (már ami a standard raktári méreteket illeti), rendelni szinte bármit lehet horror árban. :)

Üdv, Attila
 
Én is ilyen méretű ilyen akvához csináltam bútort korábban- Tapasztalat, hogy 2 hosszirányú 10cm-es belógású borda, és a hátlap tömör 18mm-es bútorlap ellenére is meghajlott! Azt a középső támasztást nem lehet kivenni! Javaslom a fém belső vázat ha mégis kiveszed, a tuti hosszú élettartam kedvéért. 200kg fölött lesz ha készen lesz!
középső támasztás mellett hajlott be neked, vagy te is anélkül próbáltad?

Amúgy nem tervezem festeni, viszont lehet hogy tömör fából csinálom, az asszem jobban bírja a vizet.
A bútorlap vastagság ügyében meg bevallom, nem néztem utána, hogy milyenek vannak, csak érzésből tervezgettem, és gondoltam hogy a 3cm körüli már van annyira masszív, hogy hajolás nélkül bírja.

Jah a másik kérdésem, hogy egy akvárium mennyi hajlást bír ki az alján, szóval mi az a behajlás ami még elviselhető lyukadás, törés nélkül?
 
Amúgy nem tervezem festeni, viszont lehet hogy tömör fából csinálom, az asszem jobban bírja a vizet.

Szia, én is tömör fából csináltattam (Apósommal;) ), és jó alaposan lelakkoztuk. A naplómban találsz egy két képet. Eredetileg csónaklakkal akartam, de az állítólag túlságosan sötétít, ezért nagyon kilógott volna a környezetéből. Így viszont nagyon jól harmonizál minden más bútorral. A tömör fa tutira nem fog meghajolni, egy-kétszer már sikerült alaposan eláztatnom. Pölö a külső reaktorból első indításkor ömlött a víz (y), meg se kottyant neki. Mondjuk nem is apróztuk el, nincs belőle az anyag kisajnálva. Egyébként svéd borovi fenyő, és kb 16-20 eFt-ból jött ki az anyag, sajnos pontosabban nem tudom megmondani, mert nagyobb mennyiséget vettünk, és abból készült még pár dolog. A szépsége miatt nekem megérte.
 
Létezik 28mm-es pozdorja! Én is olyan lábat használtam, amit Victor ajánlott, nagyon jó cucc. Nállam a 90cm hosszú bútor alatt van.
 
Sziasztok!

Korábban már építettem, a szabvány 240-es (120x40x50) akváriumomhoz , a Juvel SB121-es mintájára akvárium szekrényt, amit azóta eladtam, és egyúttal az akváriumtól is megváltam (karos volt, 3db buta széles, kb10-15 centis lépcsős keresztmerevítésekkel a tolótetőnek, ami miatt rémálom volt a szűrőcsövek elrendezése) . A szekrény eladásának oka az is volt, hogy egy ekkora növényes akihoz való technika, az elrendezése miatt egyáltalán nem fért bele. Remélhetőleg idén összejön az utódja ami hasonló, csak kicsit növényesebb méretekkel fog rendelkezni (120x45x45). A dilemmám az a következő: A Juvel-en 4 darab függőleges 18mm-es, lap tartotta az akváriumot, ADA stílusúnál ugye ez csak 3. Szerintetek mind a 3-at vágassam le inkább 25-ösből, vagy elég lesz csak a középsőt ilyenből, a két szélső maradhat 18-as? Problémát itt a kivetőpántoknál látom, mivel ha jól tudom az 18-as laphoz van méretezve, korábban mintha olvastam volna, hogy ez valakinél már gondot okozott.
Illetve képeken nem látszik (pl Keymaker köves akijának naplójában), hogy a középső fűggőleges lap hogy van betéve. Itt arra gondolok, hogy hozzáér a hátfalhoz, és van valamiféle rés vágva a csöveknek, vagy ez keskenyebbre van szabva, így marad ott pár centis hézag.
 
Sziasztok!

Korábban már építettem, a szabvány 240-es (120x40x50) akváriumomhoz , a Juvel SB121-es mintájára akvárium szekrényt, amit azóta eladtam, és egyúttal az akváriumtól is megváltam (karos volt, 3db buta széles, kb10-15 centis lépcsős keresztmerevítésekkel a tolótetőnek, ami miatt rémálom volt a szűrőcsövek elrendezése) . A szekrény eladásának oka az is volt, hogy egy ekkora növényes akihoz való technika, az elrendezése miatt egyáltalán nem fért bele. Remélhetőleg idén összejön az utódja ami hasonló, csak kicsit növényesebb méretekkel fog rendelkezni (120x45x45). A dilemmám az a következő: A Juvel-en 4 darab függőleges 18mm-es, lap tartotta az akváriumot, ADA stílusúnál ugye ez csak 3. Szerintetek mind a 3-at vágassam le inkább 25-ösből, vagy elég lesz csak a középsőt ilyenből, a két szélső maradhat 18-as? Problémát itt a kivetőpántoknál látom, mivel ha jól tudom az 18-as laphoz van méretezve, korábban mintha olvastam volna, hogy ez valakinél már gondot okozott.
Illetve képeken nem látszik (pl Keymaker köves akijának naplójában), hogy a középső fűggőleges lap hogy van betéve. Itt arra gondolok, hogy hozzáér a hátfalhoz, és van valamiféle rés vágva a csöveknek, vagy ez keskenyebbre van szabva, így marad ott pár centis hézag.
Még mindig aktuális volna a kérdésem
 
Back
Oldal tetejére