• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

Szia! Az erősebb fényt elpirulással hálálják meg, szimplán csak jól érzik magukat! :)
Hát én ebben nem vagyok biztos. Én ami egészséges blyxát láttam, az zöld volt. Kivéve a piros fajtát.
Ennek a blyxának a levelei szétmállottak, kivettem.

Most új gondom van: a jávai moha egyes részei barnulnak. Mindamellett, hogy friss zöld hajtásokat is hoz. Nem tudom, nem barna alga-e. Eddig csodálatosan nézett ki a jávai. Nőtt, mint a bolondgomba. Szinte egyik napról a másikra barnult be, most, hogy emeltem a tápozáson. Van ötletetek, mi lehet az oka?
 
Sajnos kb. 2 hete zöld poralgás lett az akvárium. Most megpróbálom azt a nem túl szemetgyönyörködtető módszert, hogy 10-20 napig nem nyúlok hozzá. Utána tolom le az üvegről. Ha valakinek ennél jobb ötlete van, szívesen veszem.

Egy halam sajnos tegnap kiugrott. :( Már ki volt száradva, mire megtaláltuk. Lassan bevágatom az üvegtetőt, hogy vissza tudjam tenni. Féltem a garnikat is.
 
Sajnos kb. 2 hete zöld poralgás lett az akvárium. Most megpróbálom azt a nem túl szemetgyönyörködtető módszert, hogy 10-20 napig nem nyúlok hozzá. Utána tolom le az üvegről. Ha valakinek ennél jobb ötlete van, szívesen veszem.

Egy halam sajnos tegnap kiugrott. :( Már ki volt száradva, mire megtaláltuk. Lassan bevágatom az üvegtetőt, hogy vissza tudjam tenni. Féltem a garnikat is.

Nem szoktam várni, hanem rögtön likvidálom egy dennerlés szivaccsal. :devil: Látod, én e tekintetben vagyok "türelmetlen". :D
 
Nem szoktam várni, hanem rögtön likvidálom egy dennerlés szivaccsal. :devil: Látod, én e tekintetben vagyok "türelmetlen". :D
Hiába likvidálom, másnapra indul újra. Olvastam róla, hogy lekaparáskor a spórái szétszóródnak, aztán szépen visszatelepednek az üvegre. :mad:
Most először inkább azt csinálom, hogy heti 2-3-szor vízcserézem, levakarom, és a világítást visszaveszem 7,5-ről 6 órára. Hátha ez elég lesz.(n)
 
Hiába likvidálom, másnapra indul újra. Olvastam róla, hogy lekaparáskor a spórái szétszóródnak, aztán szépen visszatelepednek az üvegre. :mad:
Most először inkább azt csinálom, hogy heti 2-3-szor vízcserézem, levakarom, és a világítást visszaveszem 7,5-ről 6 órára. Hátha ez elég lesz.(n)

Víz leenged és ugy letöröl!
Ugy nem mennek a spórák!
 
Hiába likvidálom, másnapra indul újra. Olvastam róla, hogy lekaparáskor a spórái szétszóródnak, aztán szépen visszatelepednek az üvegre. :mad:
Most először inkább azt csinálom, hogy heti 2-3-szor vízcserézem, levakarom, és a világítást visszaveszem 7,5-ről 6 órára. Hátha ez elég lesz.(n)
Tapasztalat:
Szivaccsal letörlésivel, csak akkor segített, vagyis nem jelent meg újra rövid időn belül, ha minden szivacs törlésnél, forró vízben kiöblítettem. De ez elég macerás, főleg ha nagy a akvárium. A második verzió, hogy beitatod a szivacsot carbó/excel-el, és úgy törlöd le. A harmadik verzió, az hogy bankkártyával kaparod le. A kaparás folyamán, valami elektrosztatikus töltés keletkezhet, amit a alga nem szeret. Mind 3, nem oldja meg a problémát, csak elhalassza a lerakódást.
 
A világítási idő csökkentése jó ötlet. Viszont most ne kapkodj! Egyszerre csak egy valamin változtass és várj legalább 1 vagy inkább 2 hetet és figyeld, mi változik! Ha több dolgot változtatsz akkor nem fogod tudni, hogy melyik, milyen változást okoz. Az is előfordulhat, hogy 2 féle változtatásnak ellentétes hatása van, így végül nem változik semmi, pedig a kettő közül az egyik megoldaná a problémát. Szóval egyszerre csak 1-et!
 
Köszönöm az ötleteket!
Az excellel átitatott szivacs remek ötlet, ezt még nem hallottam.
Változtatni nem terveztem mást, csak a világítást csökkenteni. Viszont természetesen Karácsonykor fogyott ki a CO2 palackom. Szóval most két napja nem megy a CO2. Holnap veszek palackot, és újraindítom. Gondolom, valamennyit ez is befolyásol, de nem tudok mit tenni.
 
Sziasztok!
Egy hete szedtem le az algát az üvegről exceles szivaccsal, leengedett víznél, tehát "szárazon". Nagyon szép lett, de egy-két nap múlva elkezdett újra növekedni. Kisebb intenzitással, de nőtt. Aztán eltelt újabb két nap, és az alga eltűnt az üvegről!:oops::giggle:
IMG_2106.JPG
Ma beszerzek csőtisztító kefét, mert igencsak ráfér a csövekre egy alapos tisztogatás.
A növények őrült módon nőnek! Mára tervezek egy nagy nyírást. (A kép már több napos. A rotala egy hét alatt kb. 10 cm-t nő.)
Szeretnék hozni még garnikat, mert szinte sosem látjuk őket.
Köszönöm az eddigi tanácsokat mindenkinek! :)
 
Sziasztok!
Egy hete szedtem le az algát az üvegről exceles szivaccsal, leengedett víznél, tehát "szárazon". Nagyon szép lett, de egy-két nap múlva elkezdett újra növekedni. Kisebb intenzitással, de nőtt. Aztán eltelt újabb két nap, és az alga eltűnt az üvegről!:oops::giggle:
View attachment 70624
Ma beszerzek csőtisztító kefét, mert igencsak ráfér a csövekre egy alapos tisztogatás.
A növények őrült módon nőnek! Mára tervezek egy nagy nyírást. (A kép már több napos. A rotala egy hét alatt kb. 10 cm-t nő.)
Szeretnék hozni még garnikat, mert szinte sosem látjuk őket.
Köszönöm az eddigi tanácsokat mindenkinek! :)

Szuper lett, mert ég és föld a különbség.
A vízkő meg egyéb szutyok eltávolítására ajánlom, hogy vedd meg a Dennerle csudiszivacsát: Dennerle Cleanator ;)
 
Sziasztok!
Egy hete szedtem le az algát az üvegről exceles szivaccsal, leengedett víznél, tehát "szárazon". Nagyon szép lett, de egy-két nap múlva elkezdett újra növekedni. Kisebb intenzitással, de nőtt. Aztán eltelt újabb két nap, és az alga eltűnt az üvegről!:oops::giggle:
View attachment 70624
Ma beszerzek csőtisztító kefét, mert igencsak ráfér a csövekre egy alapos tisztogatás.
A növények őrült módon nőnek! Mára tervezek egy nagy nyírást. (A kép már több napos. A rotala egy hét alatt kb. 10 cm-t nő.)
Szeretnék hozni még garnikat, mert szinte sosem látjuk őket.
Köszönöm az eddigi tanácsokat mindenkinek! :)
nagyon buja lett a kis kocka, már nem is látni van-e bármi benne a növényeken kívül. nagyon szép...[emoji7]
viszont csőtisztítót ne vegyél adok egyet. nekem dupla szettem van. [emoji6]
 
Szuper lett, mert ég és föld a különbség.
A vízkő meg egyéb szutyok eltávolítására ajánlom, hogy vedd meg a Dennerle csudiszivacsát: Dennerle Cleanator;)
Köszönöm! A felső részen ecetes szivaccsal szoktam leszedni a vízkövet. Ezen a képen már több napos.
Megnézem azt a csudiszivacsot!:):)

nagyon buja lett a kis kocka, már nem is látni van-e bármi benne a növényeken kívül. nagyon szép...[emoji7]
viszont csőtisztítót ne vegyél adok egyet. nekem dupla szettem van. [emoji6]
Köszi, Bobtestvér! A dícséretet is és a csőtisztítót is. Szombaton hozd el, ha jössz. ;)

Szép lett. Jól látom, hogy csak az egyik lámpa világít? Lehet, hogy ezért is tűnt el az alga?
Köszönöm!
Az biztos, hogy köze van a fénynek az alga eltűnéséhez. De szerintem főként amiatt, hogy csak 6,5 órát világítok, amióta eluralkodott az alga. A háromszínű lámpa még nincs időzítőre téve, és időnként elfelejtem felkapcsolni, de kétségtelen, hogy ez is közrejátszhatott a tisztulásban.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére