• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

Én arra gondoltam, kiveszek mindent, az állatkákat is, aztán megpróbálom leszívni a homokot. A leszívott vizet visszatölteném, és mindezt addig ismételném, amíg elfogy a homok. Aztán menne bele a talaj, a víz és minden más.
Itt kérdezem, jól gondolom-e, hogy powdert tenni nem életbevágó a talajfelszínre? Jó lesz így a talajcsere?

Feles vízcserével összekötheted:
1) a homok nagyját fele vízzel leszivornyázod
2) ha még maradt homok, akkor az levegőcsővel szívod le és a vödör peremére állítasz egy olcsó műanyag szűrőt, amibe egy papír KV filtert teszel.
Az megfogja az utolsó homokszemet is, és akkor nem kell majd annyit bajlódnod.
Elég lesz így is kiszedned mindent és a végén visszarakni.
 
Az akvárium: ma reggel megijedtem, azt hittem, az egyik amano elhalálozott. Kivettem egy szétázott valamit, nem tudtam, növénymaradvány vagy állat. De délután, amikor megkínáltam a garnikat uborkával és paprikával, akkor megtaláltam mindhármat. :)
Nem mondom, hogy rajongtak a kajáért, de azért eszegettek belőle. Most adtam nekik sütőtököt. Az egyik kicsinek tetszett.:)
 
Az akvárium: ma reggel megijedtem, azt hittem, az egyik amano elhalálozott. Kivettem egy szétázott valamit, nem tudtam, növénymaradvány vagy állat. De délután, amikor megkínáltam a garnikat uborkával és paprikával, akkor megtaláltam mindhármat. :)
Nem mondom, hogy rajongtak a kajáért, de azért eszegettek belőle. Most adtam nekik sütőtököt. Az egyik kicsinek tetszett.:)
Az Amanok olyan jól érzik magukat, hogy kibújnak a bőrükből.[emoji846]
Az egyik garnélád kinőtte a kabátját.
A levedlett bőrt benne hagyhatod, mert azt is megeszik.

Én forrázva szoktam adni az uborkát. Nagyon szeretik. A sütőtököt pedig sülve (az enyémbő, egy darabkát). Azt egyenesen imádják.
 
Az Amanok olyan jól érzik magukat, hogy kibújnak a bőrükből.[emoji846]
Az egyik garnélád kinőtte a kabátját.

Én forrázva szoktam adni az uborkát. Nagyon szeretik. A sütőtököt pedig sülve (az enyémbő, egy darabkát). Azt egyenesen imádják.

De hülye vagyok! Nem jutott eszembe, hogy vedlés lehetett! :oops: Köszi!

Én is forráztam nekik, a sütőtököt pedig picit megfőztem.
 
De hülye vagyok! Nem jutott eszembe, hogy vedlés lehetett! :oops: Köszi!

Én is forráztam nekik, a sütőtököt pedig picit megfőztem.
Na hiába beszéltünk sokat, a vedlés nem jutott eszembe nekem se... az enyémek mindig eldugták és csak nagyon ritkán láttam. [emoji849]

A scape-el ne törődj most. ha megszabadultál a homoktól akkor eljátszizol vele, addigra ugyis összeáll majd a fejedben is valami. Ha megjön az újabb nagy ihlet, lendület, majd akkor.
muszájból sose csináld, különben elvész a "varázs" [emoji851]
 
Tegnap délután nekiálltam a nagy munkának. A végeredménnyel van némi gondom. Ebben szeretnék gyors segítséget kérni, mielőtt bemutatom a munkát.
Megvettem az Eheim 2422-t. Ezzel vannak problémáim.
1. A túl hosszú esőztető, illetve a szívóági csövet mivel tudnám levágni?
2. Szerintem maradt benne valamennyi levegő, mert adott időközönként nagyobb erővel fúj egyet, amikoris egy adag buborékot is kinyom. Ez elmúlik, kidolgozza magából? Vagy hogyan tudom légteleníteni?
3. Az üveg tetőt már soha nem fogom tudni visszatenni ezek miatt a vastag csövek miatt? :(
4. A ronda műanyag csöveket mielőbb le akarom cserélni üvegre. De mit vegyek? Poppyt vagy esőztetőt? Mit szóltok a kínaihoz?

Köszönöm, ha segítetek! :)
 
Szerintem az esőztetőn a lyukakat sem ártana nagyobbra fúrni, mert olyan flow lesz, hogy ami az útjába kerül hamar ecsetalgás lesz!
 
A jelenlegire. Ha beruházol üvegre akkor ne esőztetőt vegyél, hanem inkább poppyt, az esőztető nem jó kocka akvába szerintem. Ahogy előttem is írták, jó a kínai occó is. Az esőztetőnél mindenképpen...
 
Ok. Köszönöm!
Egyelőre nincs betéve az esőztető, mert még le kell vágnom. Akkor megfúrom.
Üvegfúrást nem vállaltam volna, 3 éves Zsiga fiam szívesen átvállalja. ;)Nagy barkácsmester. :)
 
Nekem egy ilyen nyomja be a vizet. Sem a spin, sem a poppy, sem a lily nem vált be. Az esőztető eleve felejtős. Én nem akartam üveget, mert drágának tartom és nagyon törékeny. Inkább vettem akril csövet és hajlítottam két darabot. Szerintem jó döntés volt. Tökéletesen működik. Ez a fajta bevagdosott csővég nagyon jól szétteríti a benyomott vizet, de mégis marad annyi áramlás, hogy átmozgassa az egész akváriumban a vizet.bed74533cb04bb878fbc66b43afe8912.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére