• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy kezdő szárnypróbálgatásai

Nekem egy ilyen nyomja be a vizet. Sem a spin, sem a poppy, sem a lily nem vált be. Az esőztető eleve felejtős. Én nem akartam üveget, mert drágának tartom és nagyon törékeny. Inkább vettem akril csövet és hajlítottam két darabot. Szerintem jó döntés volt. Tökéletesen működik. Ez a fajta bevagdosott csővég nagyon jól szétteríti a benyomott vizet, de mégis marad annyi áramlás, hogy átmozgassa az egész akváriumban a vizet.View attachment 68334
ez mekkora ötlet. le a kalappal és a magyar leleményességgel. [emoji846]
 
Egy kérésem lenne! Aki tud, nézzen rá @Mr.Bob naplójára, és segítsen neki kitalálni, mi lehet nála a baj. Sajnos senki nem jár arra mostanában. :(
Köszönet!
 
@H. Gábor Gábor! Köszönöm az ötletet! Miért nem vált be neked a poppy? Vagy eleve nem is vettél az üveg miatt?
Kölcsön kaptam próbára. A lily, poppy, spin mind túl nagy helyet foglal az akváriumban, túl feltűnő és nem hozza azt az áramlást amit akartam. Úgy gondolom, hogy egy akváriumban ne a szűrő alkatrészek díszelegjenek. Azok inkább legyenek minél diszkrétebbek.
 
@H. Gábor Egyetértek. Így is annyi minden van, amit bele kell tenni. De ezek az üveg megoldások óriásit javítanak az összképen.

Megrendeltem végül Kínából egy spint, egy poppyt és egy szívóági üveget. Nagyon várom!

Tegnap megérkezett a Chihiros lámpám! :) Szerintem jól néz ki (sokkal kisebb, mint ahogy én elképzeltem) Szép fénye van.
Jövő héten érkezik Zegigyerektől a másik, színes ledekkel. Kiváncsi vagyok. Tőle vettem még egy Tropica palackos CO2 rendszert is.

Holnap megyünk a Terraplázára halakért és garnikért. :)
Szóval akvárium szempontból eseménydús napok jönnek.

IMG_2043.JPG
 
@H. Gábor Egyetértek. Így is annyi minden van, amit bele kell tenni. De ezek az üveg megoldások óriásit javítanak az összképen.

Megrendeltem végül Kínából egy spint, egy poppyt és egy szívóági üveget. Nagyon várom!

Tegnap megérkezett a Chihiros lámpám! :) Szerintem jól néz ki (sokkal kisebb, mint ahogy én elképzeltem) Szép fénye van.
Jövő héten érkezik Zegigyerektől a másik, színes ledekkel. Kiváncsi vagyok. Tőle vettem még egy Tropica palackos CO2 rendszert is.

Holnap megyünk a Terraplázára halakért és garnikért. :)
Szóval akvárium szempontból eseménydús napok jönnek.

View attachment 68575
jól tetted hogy megrendelted az üvegeket! spinnel jó lesz teljessen!
a garnélákra figyelj nehogy a szivóágon elszívódjanak! nem lesz korai az akvárium telepítése állatokkal!???
 
jól tetted hogy megrendelted az üvegeket! spinnel jó lesz teljessen!
a garnélákra figyelj nehogy a szivóágon elszívódjanak! nem lesz korai az akvárium telepítése állatokkal!???
Nigro tanácsa alapjan már egy hete tehettem volna bele a halakat. Négy hetes az akvarium, két hete laknak benne amanok és süncsigak.
 
csakhogy megforgattad az akváriumot azért gondoltam hogy nem e korai! új talaj végett! ha jol látom a képeken!
Igazad van, de azért gondoltam, hogy már jöhetnek, mert egyrészt a víz már beállt, a szűrő sem friss (legalábbis a régi), Amanok jól érzik magukat. És hát most jön a Terraplaza. ;)
Én bízom benne, hogy nem lesz baj.
 
Igazad van, de azért gondoltam, hogy már jöhetnek, mert egyrészt a víz már beállt, a szűrő sem friss (legalábbis a régi), Amanok jól érzik magukat. És hát most jön a Terraplaza. ;)
Én bízom benne, hogy nem lesz baj.
Úgy érzem, kicsit elkapkodod. A természet törvényeit márpedig nem lehet sürgetni.
 
Igazad van, de azért gondoltam, hogy már jöhetnek, mert egyrészt a víz már beállt, a szűrő sem friss (legalábbis a régi), Amanok jól érzik magukat. És hát most jön a Terraplaza. ;)
Én bízom benne, hogy nem lesz baj.
Használtál végül stability-t? ha igen, akkor szerintem 4 hét elég kell legyen.
Ha az ammonia alert is tök sárga, a garnélák is jól vannak... háát... szerintem nagy baj nem lehet.
Azért ha veszel halacsokat akkor nagyon lassan szoktasd őket
[emoji846]
 
Lassan két hete, hogy új lakói vannak az akváriumnak. Jött 6 zöld törperazbóra, és 5 pici kék Neocaridina. Utóbbiak párszor meglátogatták sajnos a szűrőt, mire tökéletesítettem a szűrőkosár garnélavédelmét. Most gézzel van beborítva, és úgy tűnik, garnibiztos.
Amanok kedvesen fogadták őket.
View attachment 69229
Közben megérkezett a másik Chihiros lámpa is és beindítottam a CO2-t is Tropica 95 grammos palackos rendszerrel. Azóta naponta tápozok és nagyon nőnek a növények.
Egyedül a Blyxákkal van bajom, ők szerintem tápanyaghiányosak lehettek már korábban. Az erősebb fény és CO2 után az addig sárgás levelei vörösesre váltottak. Nem tudom, ez mit jelent nála. Egyelőre hagyom, de ha nem térnek magukhoz, akkor lecserélem őket fájó szívvel.
A hét elején megint rendeztem a scapet, vettem ki követ és taxiphyllumot is, így több a szabad tér.
A halaknak is úgy látom, kellemesebb.
IMG_2076.JPG
 

Attachments

  • IMG_2065.JPG
    IMG_2065.JPG
    264.2 KB · Megtekintések: 3

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére