• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ELOS-project by Attibva

Gyönyörű! (y) Lehet hogy utálsz mohát kötözni, de ahogy csinálod, az tanítani kéne :D
Egyetlen amatőr kérdés: a fadekorok mihez, hogyan, mivel vannak rögzítve? :eek: A képek alapján nem bíírtam rájönni...
 
Szépen teletömted növénnyel nem semmi. Az elrendezés is tetszik sok sikert!
Egy dolgot nem láttam a naplóban, hogy mekkora az akvárium? Ok, hogy fent van máshol, de mikor olvastam, hogy 2x24W a világítás, érdekelt volna, hogy hány literre. Plusz ebben a naplóban ez hiányzó adat :):geek:
 
A fadekort sehova nem rögzítettem, mivel az egész egy darab, nem nagyon mozdulnak el az ágak.
akvárium mérete pótolva a technikai adatoknál! ;) köszi!
Vik, messze van a késztől, de talán lesz belőle majd egy szép nature akvárium...
 
Huh ez tényleg mintha már kész is lenne. :D Holnap lőheted a versenyfotót :D Jól sikerült az elrendezés, az adatokat meg kíváncsian várjuk, hogy muzsikál ez az új márka...
 
Üdv!
Mindég irigykedem ha egy szép akit látok. Szeretném meg ragadni az alkalmat, hogy gratuláljak . Nagyon szép és tetszetős akit raktál össze. Meg hajlok a tudásod és kreativitásod előtt. :)
 
Ennyi Parvulával csalás indítani:D
Most komolyan, Ati ez bitang jó lesz(y) (már most is az)

Indica nem kell bele? :D
 
Köszi srácok! ;-) Zoli nekem is volt meg itthon de most inkább ezekkel az aprólevelűekkel próbálkozok! ;-)
 
Atti, szerinted a talaj egy meredekebb kialakitasban is megallna a helyet, vagy inkabb a manado fele kiegyenesedos fajta?

Jo lett az aki, es a kotozes is szep lett, na meg a plusz jo hir, hogy a gyerekek 1,5 evesen imadnak ragasztani... Nem kell tobbet kotoznod! :)
 
Nagyon baba lett a berendezés és növényesítés!A parvulát ültetted vagy csak leterítetted mint a szönyeget..:))
 
Nagy gratula!(y)
Szép dokumentálás és setup, nagyon jó lett a sziklás variálás , a növény választás és ültetés!!
Tényleg profi!!! (y)

Nagyon kíváncsi leszek, hogy 1 hónap múlva mi lesz evvel az akival, szerintem szétrobbantják a növények!!
Nagyon jó hogy egy ilyen stílust is lehet újra látni, majd lehet egyszer, amikor elmúlik belőlem ez az építős vágy, akkor lehet én is egy ilyet fogok itthon tartani, de addig még vannak terveim.:D
 
Köszi az elismerő kommenteket! ;-) hàt volt pár olyan pillanat amikor szidtam magam... De remélem megéri majd a ráfordított időt.. :) a talaj minősègben ADA! Szóval nagyon jól lehet vele dolgozni! A parvulát ültettem :-D mondjuk tegnap este az sokat segített hogy a kis parvulatöveket már múltkor szèpen előkészítgettem. Nagyon kíváncsi vagyok hogy a stem ésva rizomás növények hogyan viselkednek majd a következő hetekben.
 
Gratula Atti! :) Ez (ismét) nagyon ütős lett! :D 2 -3 hét múlva megejtesz egy nyírást a parvulán és kész is :D
Halakat, garnikat mit tervezel bele?
 
Itt el is mondanám a tapasztalataim a talajjal kapcsolatban: Piszok jól lehet vele vertikálisan építkezni, ültetés előtt talajszintig felengedve vízzel nagyon könnyű benne az ültetés, feltöltéskor pedig nem koszol, zavarosodik (utolsó képen látható, hogy első feltöltésre milyen az aki!!)! Egyszóval tényleg nagyon jó minőségű talajról van szó, amit szerintem szuperül lehet garnis akváriumban is használni!

Külsőre, színre, szemcseméretre hasonlít az Amazonia-ra, de saját tapasztalatom szerint nincs az az óvatos feltöltés, amivel első használatnál ilyen tiszta maradna az Amazonia után a víz. Szívtál le uszadékot a felszínről feltöltés közben?

A vízcsere komolyan csak 4-5 naponta fog történni? Amazonianal az elején ezek az 1-2 napos cserék nagyon macerásak, én már alig vártam, hogy véget érjenek és nyújtani lehessen.
 
Nem csináltam semmilyen "uszadék" leszívást! Ilyen volt első feltöltésre! Vízcsere 4-5 naponta lesz. Az oka, hogy mivel ebben a talajban nincs táptalaj, így nincs ammóniacsúcs, szóval nem kell a napi vízcsere! de majd a mérésk megmutatják!
 
Nem csináltam semmilyen "uszadék" leszívást! Ilyen volt első feltöltésre! Vízcsere 4-5 naponta lesz. Az oka, hogy mivel ebben a talajban nincs táptalaj, így nincs ammóniacsúcs, szóval nem kell a napi vízcsere! de majd a mérésk megmutatják!
Ha nem gond helyesbítenék, a talaj ammonia mentes de tápanyagot micro-t és macro-t tartalmaz!!;)
Még nekem is új, ez az Elos, de majd mérésekkel alá tudjuk támasztani, mert ugye van ammonia NH3/4 tesztünk is!!:D
 
Back
Oldal tetejére