• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Empire of Dragons

evavigh

Mágus
Egy ideje befészkelte magát, hogy fákkal szeretnék köves hatást elérni, illetve, a követ a fával oly módon kombinálni, hogy első ránézésre ne legyen egyértelmű, hogy melyik a fa, melyik a kő.

Egy napló - két akva - mindkettő a fenti koncepció szerint megépítve mangrovéval és dragonnal.

Akva: 2x 40x30x30 (7 cm-es szűrőrekesz van leválasztva)
A vizet 1-1 Atman AT 301 kis vízpumpa kergeti - szűrőanyag: pumice és bio rio kb. fele-fele arányban
Pilács: Chihiros A601, CRI 95 ledekkel megberhelve 2-es fokozatig visszadimmelve


239b.JPG

239c.JPG

239d.JPG
 
Az elképzelt hardscape terv egy-egy partvonal kialakítása volt, valamelyest tükörképei egymásnak - háát, nem egészem az lett belőle, de nem bánom! 🤭

Először a bal oldali háromszöges berendezés öltött formát: (a partvonal terv megdőlt, ezek a fák úgy vízszintesen, perspektivikusan nem mutattak semmit)

238a.JPG

Aztán jött a másik akva - valamelyest tükörképileg ezzel - szenvedtem, mint a kutya, abból az irányból nem ment az építés (a kezdeti próbálkozások valami rettenetesek voltak, ezekkel a fákkal mission impossible volt) - majd miután elengedtem a tükrözni vágyást, megláttam a fákban a hegységet, már csak ki kellett egészíteni néhány kővel.

238b.JPG

238.JPG

Nem építettem "játszóteret" az üvegekben építkeztem. A fák - kövek cigifilteres ragasztással lettek egyesítve. A vízesés: folyékony pillanatragasztóval átitatott perlon, Dennerle fehér garnélatalajjal meghintve.
Talaj: Dennerle Scaper's soil a felépítmény mögött, elöl Dennerle fehér garnéla talaj.
 
Üdv újra a klubban!🤗

Nekem a jobb oldali, második akva hozza igazán a koncepciód, azt remekül eltaláltad! Nagyon izgalmas, érdekes, jól kivitelezett ötlet.👍
Gondolom, akkor táptalaj nem is kellett hozzá, csak előre a homok.
Bár lehet, hogy a hegy mögé pakoltál a stemeknek.

Egyetlen kérdésem lenne csak: a jobb sarokban a kövön mi az a fura fehér valami? Mintha hungarocell golyók lennének.

Lesz ám dolgod rendesen, ha beindulnak a mohák, mert hamarosan tényleg nem tudjuk majd, melyik alatt volt kő és melyik alatt a fa?🥸
Követés természetesen beállítva.
Izgatottan várom majd a lakókat.
 
Gazok: Alapvetően a többi akvában termett dzsungelt használtam fel, két új növény került be - UG és Crypto parva.
A többiek: bucék, anubias, többféle rotala, Microsorum trident, MC, riccardia, mini chrismas moha, mini fissi, Crepidomanes Malabaricum.

Ültetés után így néztünk ki:

239.JPG

239a.JPG

Ja, azokban a feketepárnákban az előtérben UG marasztaó tőzeg van. (Nem terveztem ilyen magasra a párnákat, csak nem számoltam azzal, hogy a levegőt nem tudom 100%-ig kinyomni belőle, nomeg követ varrni is elfelejtettem bele, utólag ragasztottam az aljára, hogy azért hajlandó legyen lent maradni.)
 
Üdv újra a klubban!🤗

Nekem a jobb oldali, második akva hozza igazán a koncepciód, azt remekül eltaláltad! Nagyon izgalmas, érdekes, jól kivitelezett ötlet.👍
Gondolom, akkor táptalaj nem is kellett hozzá, csak előre a homok.
Bár lehet, hogy a hegy mögé pakoltál a stemeknek.

Egyetlen kérdésem lenne csak: a jobb sarokban a kövön mi az a fura fehér valami? Mintha hungarocell golyók lennének.

Lesz ám dolgod rendesen, ha beindulnak a mohák, mert hamarosan tényleg nem tudjuk majd, melyik alatt volt kő és melyik alatt a fa?🥸
Követés természetesen beállítva.
Izgatottan várom majd a lakókat.

Köszönöm Csilla! :love:

A nem tudom melyik a kő, melyik a fa részt nem egészen úgy gondoltam ám, hogy megette a gaz! :ROFLMAO: (Bár engem ismerve, azért ez is egy reális forgatókönyv.. 🤪) De ez most annyira tetszik, hogy nem akarom, hogy eltűnjön.

Ja, a lakókat elfelejtettem írni: a tigrincsek kapják az egyik lakosztályt, a Taiwanok pedig a másikat. Egy hónap legalább, mire megengedem nekik, hogy betegyék a lábukat.
 
Na, jól van, továbbra is tegezhetsz. :D
Szóval varrott téglák, egészen új dolog, amiről egy mukkot nem említettél, hogy miért is tőzeg + UG?

Tetszik a szilajsága, csak el ne lepjék a salik annyira, hogy ki se látszódjon.
 
Na, jól van, továbbra is tegezhetsz. :D
Szóval varrott téglák, egészen új dolog, amiről egy mukkot nem említettél, hogy miért is tőzeg + UG?

Tetszik a szilajsága, csak el ne lepjék a salik annyira, hogy ki se látszódjon.

Igyexem a salikat kordában tartani, tényleg nem akarom, hogy elszabaduljanak és felfalják az egészet.

Az UG- topicot végigolvastam jó sokszor, és jobban megmarad, ha tőzeg van alatta. A párnák - az saját agymenés.
 
Hol tartanak a kockák? Az UG meghálálta a tőzeges agymenős párnát?
Karácsonyra beköltöznek a lakók is?
 
Hol tartanak a kockák? Az UG meghálálta a tőzeges agymenős párnát?
Karácsonyra beköltöznek a lakók is?

A Taiwanok már átköltöztek tegnap, tigrincsek beköltözése épp folyamatban. Az UG fél siker, ugyanis a fele még él. biztos ami zicher vettem még 1 tálka UG-t, amit emersen nevelgetek, aztán nyomom csak a víz alá.
Némelyik buce és anubias picit hisztizik, mállaszja 1-1 levelét, de nem vészes.
Lövök majd képet is.
 
Jó dolgok történtek Dragonlandiában az elmúlt hónapokban!
Taiwanéknál mindkét petés lányzó sikeresen életet adott rengeteg kis kék porontynak, tigriséknél pedig első terhességét hordja az egyik kiscsaj, és úgy nézem egy másik is hamarosan anyai örömöknek néz elébe.

Úgy kb. 3 hete lepakoltam mindkét akvát a kis állványkáról, mert középen hasasodott és egymásnak dőlt a két akva. Kapott középre még 2 lábat a polc, így megoldódott a probléma.

Megkopasztottam a természetet rendesen - persze előtte nem lőttem képet.. - a Rorala Hra-k már a fél vízfelszínt betakarták. Az UG nevelése a víz alatt egyelőre nem mondható valami sikeresnek, pár szál kóricál mutatóba, de nem adom fel, egyszer csak sikerül az az UG mező.

No, de beszéljenek inkább a képek:

241.JPG241a.JPG241b.JPG241c.JPG241d.JPG241f.JPG241g.JPG241h.JPG241i.JPG241j.JPG
 
Back
Oldal tetejére