• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Erős kezdés egy kezdőnek (180L)

Láttam, hogy bedúsult a növényzet kicsit, de azt is láttam, hogy jót tesz a halaknak, ha tudnak kicsit bújni valahová.
De most felbátorodtam és megtéptem a jelölt részeket. Meg ha már ollózok, akkor az alsó részen is trimmeltem az esedékes részeket. Fuuu jó sok cucc kikerült. Viszont előkerült a sziklafal. Még az asszony is megjegyezte, jobb így. Jó lett volna kiszívogatni a feltárt trutyit. Sajna nem volt annyi RO vizem, hogy szívogassak, csap csipesszelni tudtam. Jut eszembe mutatom a lépcsőházi tákolást. IMG_20230205_211526.jpg

Amúgy a halak miatt gondolkodok egy komplett szkép átépítésen. Minap jártam is GA-ba. Kicsit áttapogattam a gyökereket, vasfát, stb.... Még bizonytalan vagyok. Meg időm sincs túl sok. Próbálok inspirálódni.... Ha lesz terv, lesz idő. 😉
 
Meg az automatizálására kéne kitalálni valami okosat. Mert jelenleg megnyitok egy csapot és ha úgy felejtem, akkor a lépcsőházban állhat a víz..... Jó lenne valami nyomást tűrő elektromosan zárható kütyü. Ez elé betennék egy időkapcsolót és kész.
Ja, ez szombaton így is lett. Kb. 15 liter víz folyt csak ki, de mivel a garázsban nem autó áll, hanem lom, így lett egy kellemes délutáni takarításom. Hoztam is pár döntést, tele lett a kukánk is. 😁
 
Láttam, hogy bedúsult a növényzet kicsit, de azt is láttam, hogy jót tesz a halaknak, ha tudnak kicsit bújni valahová.
De most felbátorodtam és megtéptem a jelölt részeket. Meg ha már ollózok, akkor az alsó részen is trimmeltem az esedékes részeket. Fuuu jó sok cucc kikerült. Viszont előkerült a sziklafal. Még az asszony is megjegyezte, jobb így. Jó lett volna kiszívogatni a feltárt trutyit. Sajna nem volt annyi RO vizem, hogy szívogassak, csap csipesszelni tudtam. Jut eszembe mutatom a lépcsőházi tákolást. View attachment 173498

Amúgy a halak miatt gondolkodok egy komplett szkép átépítésen. Minap jártam is GA-ba. Kicsit áttapogattam a gyökereket, vasfát, stb.... Még bizonytalan vagyok. Meg időm sincs túl sok. Próbálok inspirálódni.... Ha lesz terv, lesz idő. 😉
Asztapaszta, ez a tartály elég légies lett. Te csináltad ezt a polcot? 🙂
 
Igen. Még egy kis doboz, 2 ajtóval készül rá (két hordó közé), mert még elég gáz a megjelenése a sok csőnek. Meg nehéz is használni így. Bármi kell innen, mindig kis pakolás előzi meg. Igaz, az asszonyt már ez nem zavarja.
 
Volt ahol annyira elszaporodtak a növények, hogy már szabályosan kitúrják egymás gyökerét a földből. Na, neki estem. Feltéptem és újra telepítettem komplett teraszokat. Jót tett az akvának a durvulás.
 
Back
Oldal tetejére