• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes FlorAqua

cayne

Főkertész
Üdv Elvtársak!

Szeretném bemutatni a jelenleg üzemelő friss setupot.
Az indítás napja 2015 április 18.
Egyenlőre még low-tech fut, de ha minden jól megy jővő hónapban jön a nagynyomású.
 
Utoljára módosított:
Technika:

Tank: 50x35x40 (70 liter)
Szűrés: EHEIM pro 2071
Fény: DIY LED (dimm’)
Aljzat: Vegyes MIX (Environment, Amazonia, Manado)
Dekor: Red-moor, lávakő

Növények:

staurogyne repens
hygrophila polysperma rosanervig
ludwigia repens
eleocharis acicularis
hydrocotyle tripartita japan
zosterifolia heteranthera
myriophyllum matogrossense
vesicularia ferriei
ammania sp. Bonsai

Élőlények:

Desmopuntius pentazona (ötöves díszmárna)
Hemigrammus bleheri (vörösfejű pontylazac)
Apistogramma cacatuoides (kakadusügi)
Caridina multidentata – Amano garnélák
 
Utoljára módosított:
Nos a hardscape kicsit lapos lett :)
A valódi elképzelés nem ez volt...
Rakosgattam a dekorokat, próbáltam valami extrém dolgot belevinni, de végül maradtam egy egyszerű, könnyen kezelhető layoutnál.
Verseny ambícióim nincsenek, meg azért ahhoz még fejlődnöm kellene sokat :)
Szeretnék egészséges, növényeket nevelni és hosszú távon jól működő akváriumot.

Pár kép a kezdetekről:

002 by farkas.adrian1986, on Flickr

001 by farkas.adrian1986, on Flickr
 
Eszméletlen jól néznek ki a talajon futó gyökerek. A lávakő is passzol hozzá. A fa egyenesre vágott tetejével mi a terved?
 
Eszméletlen jól néznek ki a talajon futó gyökerek. A lávakő is passzol hozzá. A fa egyenesre vágott tetejével mi a terved?

Köszi! Örülök, hogy tetszik.
A fa teteje ma lett mohásítva és került még a résekbe is ;) - meg még egyéb nem kívánatos helyekre, de a szűrő ahogy nézem megoldja :)
 
Szuper lett.(y) A fa gyökereket tényleg nagyon eltaláltad csak az a baj hogy, pik-pak benövik a növények.:)
 
Szuper lett.(y) A fa gyökereket tényleg nagyon eltaláltad csak az a baj hogy, pik-pak benövik a növények.:)

Igen talán az egyetlen mutatós dolog az akiban a gyökerek szétterülése. Azért olyan pikk-pakk ha nem is de remélem, hogy hamar megerednek a növények :)
 
Én megnéztem volna ezt a verziót is aljzattal, növenyekkel. Elég sejtelmes, de pont ezért izgalmas.

Az a baj, hogy nekem is izgatja a fantáziám még mindíg :)
Lehet szétkapom az akit jövő hétvégén :D ha az asszonykám nem lesz mérges :nailbiting: :sorry:
 
Az a baj, hogy nekem is izgatja a fantáziám még mindíg :)
Lehet szétkapom az akit jövő hétvégén :D ha az asszonykám nem lesz mérges :nailbiting: :sorry:
:D
Én támogatom. Kibicnek semmi sem drága :D
Ha asszony kérdezné, mondd, hogy mindig is ilyen volt, csak rosszul emlékszik ;)
 
Back
Oldal tetejére