• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hard beginning

Megvan a diffúzor is, elvileg indulhat az akvárium (miután a talajfeltöltést kiegészítettem).

A tervezett növénylista:
- HC + MC: keverve, vagy oldalanként
- Parvula mini: nagy szikla tövébe + elszórtan a gyep közé (vagy út mellé)
- Tripartita Japan + Stau (keverve): nagy szikla-üveg közé a (leendő) meredek oldalhoz + kevés a bal oldali kövek tövéhez
- Acicularis: háttér, bal + leendő jobboldali fennsík (utóbbira talán Rotala sp. Green, itt közel lenne a fényhez, de ebben nagyon bizonytalan vagyok, lehet, kilógna a sorból)
- 2 féle moha: mindkettőt nevelgetni/sokasítani tervezem beültetés előtt, egyik a nagy sziklára, másikból későbbiekben szeretnék egy az út fölé nyúló fát bal oldalra (a sz@r képek miatt: az út ugyan Sansibar River, de szerintem kevésbé tűnik folyónak:)) - Fissidens, Weeping és Riccardia között gondolkodom

Mindegyik növényből 1-1 adagot gondoltam (GA), de nincs tapasztalatom a mennyiségekben, megköszönném, ha felülbírálnátok.

@Evereka számítok a véleményedre, mert az ízlésed nagyon közel áll az enyémhez (még ha ez nem is látszik), a fejlődési tempód meg főleg irigylésre méltó...
@ozzy a tiédre is, mert figyelsz :)
És mindenkiére, mert nálam mind' tapasztaltabbak vagytok
Idővel rászoktatom magam a "like"-okra is, hogy legyen fogalmatok róla, hogy hányótok alkotását csodálom (rengeteg naplót átolvastam emiatt)..
 
Kirakom ide is, hogy egy oldalon legyen a növényesítési tervvel...

2015309134258.jpg
 
Riccardia és fissi jo választás,weeping már szerintem nagy lenne az arányok miatt.Nagyon tetszik az elrendezésed,szép munka.Mc-t pedig ne hagyd majd 2-3 cm-nél nagyobbra.Még ha nem is látszik majd de ha vastagon hagyod akkor benne marad a mulm és jön majd az ecset mint nálam.A növényeket keverve tedd természetesebb hatást érsz el vele majd.
 
A tervezett növénylista:
- HC + MC: keverve, vagy oldalanként
- Parvula mini: nagy szikla tövébe + elszórtan a gyep közé (vagy út mellé)
- Tripartita Japan + Stau (keverve): nagy szikla-üveg közé a (leendő) meredek oldalhoz + kevés a bal oldali kövek tövéhez
- Acicularis: háttér, bal + leendő jobboldali fennsík (utóbbira talán Rotala sp. Green, itt közel lenne a fényhez, de ebben nagyon bizonytalan vagyok, lehet, kilógna a sorból)
- 2 féle moha: mindkettőt nevelgetni/sokasítani tervezem beültetés előtt, egyik a nagy sziklára, másikból későbbiekben szeretnék egy az út fölé nyúló fát bal oldalra (a sz@r képek miatt: az út ugyan Sansibar River, de szerintem kevésbé tűnik folyónak:)) - Fissidens, Weeping és Riccardia között gondolkodom

kevés a bal oldali kövek tövéhez ... akkor oda csak stau szerintem. tripartita-ból nincs "kevés".:)

utóbbira talán Rotala sp. Green... szerintem ne.. ha majd később lesz kedved kísérletezni, valami finom levelű stem elképzelhető...

s csatlakoznék @Evereka kollegához, a weeping itt nem jó.

másikból későbbiekben szeretnék egy az út fölé nyúló fát bal oldalra

a fára mehetne weeping, de ízléses növényesítéssel megáll a scape fa nélkül is, hadd pöfögjön, s meglátjuk mi lesz ... :whistle:
 
Köszönöm, megfogadom a tanácsaitokat,viszont akkor is maradt még kérdésem :)
- Rotala sp. Green: fordított logikával próbáltam, gondoltam, kezdetben legyen az algák miatt, aztán majd kiveszem.... de ha nem, hát nem :) VISZONT ez esetben is elég lesz az 1 Accularis, ha hátul végig az lesz? Vagy inkább 2, vagy 3?
- És a többiből az egy?


- Ezzel a színnel (River) mitől tűnne a folyó folyónak út helyett? Vagy inkább maradjak az útnál és elöl szűkítsem le a dekort?

Hogy tudom azt megcsinálni a fényképek beillesztésénél, hogy kattintva nagyíthatók legyenek?

 
Aci a nagy kő mögé mehet magába is.A kevés néha több elvet alapul véve lehet nem ia ragoznám tul a növényesitést.
 
Aci a nagy kő mögé mehet magába is.A kevés néha több elvet alapul véve lehet nem ia ragoznám tul a növényesitést.

Lehet, igazad van. Eredetileg is minimálban gondolkodtam, csak annyira nehéz megállni :)
De még mindig nem tudoooom, miből mennyit? :) Mindenből 1, plusz 2 parvula?


Nem tudom honnan linkelted a fotot de akkor lesz nagyitható,ha nagy méretben is fotóztad.

Ha nem méretezem át a képet, akkor kirakja ilyen nagyban az oldalra, mint az első hungarocelles képek. De nem szeretném, hogy ilyen arcbamászóak legyenek a randa képek, hanem jelenjen meg kis képként, majd rákattintva nagyítsa ki egy előreugró ablakban, mint az sok mindenkinél működik.
 
Elindítottam az akváriumot. Két nekifutással sikerült a beültetni. Előtte kicsit igazítottam a köveken is.

Az eredményekkel több szinten elégedetlen vagyok, talán mert túl jót akartam elsőre. Most, hogy már tudom - milyen egyáltalán a talajjal építkezni és ezzel hogy lehet változtatni a látképet, látom vízzel feltöltve, hogy mennyire más a térhatás - már teljesen másképp csinálnám az elrendezést is. A napokban valamikor nekifutok újra, de szét nem szedem teljesen, csak megpróbálok "szépíteni" a helyzeten. A növényesítést illetően is bizonytalan vagyok, valahogy nem így szoktak kinézni a naplókban a frissen beültetett akváriumok :)

Ami a technikát illeti:
Szűrést egy Tetra ex700 biztosítja. Ez tudom, határeset, de ez van. Amennyire meg tudom ítélni, van áramlás mindenütt.
A szűrőtöltet többnyire biológiai szűrőanyagokból áll, perlonnal és purigennel a tetején.
Green Aqua Micro Macro + carbo fele dózissal megy, amíg a napi vízcserék lesznek.
Indító bacikultúra: Seachem Stability
A nagynyomásút CO2-t rögtön elindítottam, egyelőre 1 bubi/sec-cel.
Világítás LED szalagos (vezérelt), fullon papírforma szerint 100 lm/litert tud (a bruttó 90 literre), egyelőre 50%-on nyomatom (későbbiekben sem szeretném 75%-nál jobban)

Fotózás még mindig béna, de több a semminél. Először egy távolabbi:

1.nap-Full.jpg

Amit meg szeretnék változtatni:
A jobb oldali nagy követ picit lejjebb nyomni, az arányok miatt. Vagy inkább ne nyúljak hozzá?
Dekor homokot elöl el kell igazítanom, de inkább ki is kellene cserélnem valami barnásra, ha már út lett a folyóból (ennyire azért nem siralmas a helyzet, mint a fotón, de ez a világos szín nem illik ide szerintem).
Ennek a módjára valami ötlet esetleg?

A hátsó részeket feljebb emeltem ugyan általános talajjal (ez a képen nem jön át), de még mindig kellene egy kevés emelés. Ez esetben rendelnem kellene még egy kis Tropicát, pedig már indokolatlanul sokat felhasználtam. Acicularis van hátul, bal oldalon 7-8 centis korában, jobb oldalon 8-10 centis korában fog jól láthatóvá válni a nagy kövek mögött. Ez sem túl meggyőző.

Növényesítés kibeszéléséhez egy közelebbi kép:

1.nap-K%C3%B6zeli.jpg


Jobb oldali kövön a Riccardia még tetszik is... a bal oldali kőre a Fissit utólag próbáltam ragasztani kötözés helyett, hát siralmas lett. Rossz volt az elgondolás is, ezt is látom már, de nem tudom, ezzel mit csináljak. ? (van felhasználatlan Spiky és Christmas mohám is)
A fotón szinte minden más növény sárga, vagy olyan, mintha rohadna (gondolom, kiégett a kép). Ennyire azért nem rossz a helyzet - zöldek azok - de valahogy nem úgy állnak, ahogy kellene.
A stauval lehet, mellélőttem, nehezen tudom elképzelni, hogy fognak mutatni a bokrok a gyep között és a sziklák tövében.
Gyep: kevert HC+MC, néhol parvula mini. Vannak kiálló szálak, ezeket jobban le kellett volna dugnom?
Jobb oldali üveghez a domboldalba T.Japan került, ez szegény siralmasan néz ki. Vagyis inkább azt mondanám, nem is látszik, hogy ő az... reménykedem, hogy majd összekapja magát. Sokan írtátok, hogy soha többet ebből a növényből az irányíthatatlansága miatt... Elhiszem, de szeretném én is megtapasztalni mihamarabb :), annyira jól néz ki némelyik akváriumban..

Minden tanácsot, ötletet, vagy dorgálást örömmel fogadnék...
 
Utoljára módosított:
Szia!
jól emlékszem másfél óráig tudod szerkeszteni a hozzászólásokat. Talán lehet törölni az egyik irományt.(y)
 
Köszi. Ez hogy nem szúrta ki a szemem, hogy van ilyen lehetőség?
És közben Tapasztalt kertész lettem :) Berosálok :)
 
Fú de ismerősek a kövek:D
Első akváriumnak nagyon komoly lett a berendezés(y) Érdemes volt sokáig forgatni a köveket.
 
Szerintem is tök jó lett, bár valószínűleg tényleg jobban állna neki egy sárgásabb homok (engem szerencsére még vásárláskor lebeszéltek a tök fehérről), ettől eltekintve nagyon várom, milyen lesz úgy egy hónap múlva!
Grat! (y)
 
22506561_ef5620870daaa95da19e50bd2a51a454_l.jpg


Üdv!
Ne türelmetlenkedjünk Szaktársam, nagyon ígéretes jól növényesített indítás ez (y), adj időt a növényeknek,
kicsit hagyd őkét békén. Én nem turkálnék az akvában szívem szerint.

Lássuk mi nő
aztán kiderül minő :bag:
sorry...

a dekorhomok világít kissé valóban, de egy marék apróbb-nagyobb, barnás-sárgás kaviccsal megszennyezve hozhatná a hatást, amit szeretnél :whistle:

Jó lett!
 
Milyen szépen zöldülnek a növények... :) Köszi a fotó buherálást és főleg a hozzászólást @ozzy.
Bal oldali kövön a fissivel mit kezdjek? Elég sz@rul néz így ki. Ha meg elkezd bokrosodni, akkor....
Plusz a kövek felett félek, hogy nagyon soká fognak csak lebegni az acik, ráférne még egy kis magasítás a terepre.
Ez a "megszennyezés" dolog nem úgy hangzik, amit jól meg tudnék csinálni :). Frontüvegnél is ki kellene cserélnem a dekort fekete talajra, nem? Legalább oda is kerülhetne még némi gyep (azért csináltam így, hogy ne kelljen a gyökereket nézegetnem, de már jobban tetszene, ha elöl dekorból csak a kiszélesedő utat látnám).
Tudom, kicsit túlzásba viszem az erőlködést, de az lebeg előttem, ha csak fél évig megy is így az akvárium, mindig ez fog eszembe jutni, hogy az elején még javíthattam volna...
 
Van "lefoglalva" némi amano garnéla állomány számomra, de mivel csúsztam az indítással, szeretném mielőbb elhozni majd őket. A hét vége felé bekerülhetnek már?
 
Volt egy 207. helyezett IAPLC-s akváriuma valakinek, ott láthattad őket :) (köszi a hozzászólást)
@ozzy nem említette, hogy felismerte volna ;)

én már Lemmyt is csak bibircsókkal ismerem fel, meg ha hiányzik egy-két foga... :eek:ldman:

Bal oldali kövön a fissivel mit kezdjek? Elég sz@rul néz így ki. Ha meg elkezd bokrosodni, akkor....

akkor visszanyírod. :)
a másik két mohád szerintem nem oda való, én max. weepinget tudnék elképzelni helyette, vagy ha maradt montecarlo,
s ragasztható/tömködhető a résekbe, mehetne az is. de szigorú nyírbálás nélkül egyiket sem fogod megúszni.

ha minden jól megy, az acik pár héten belül lebegni fognak hátul. türelem :cigar:
 
Back
Oldal tetejére