• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hvergelmir

2 hetes az aki.
Tegnap megjelent egy kevés barna alga a köveken, homokon, üveg és műanyag csöveken. Holnap érkezik néhány amano és oto, mert kezdi magát nagyon kellemesen érezni.
A mohák még nagyon nem érzik a ritmust, de már vannak szép halványzöld friss hajtások, ami a képen viszont tökéletesen nem látszik. Hátul az aci mini emers/submers átalakulóban van.
A HC ellenben hamar ráérzett a feladatra, szépen sűrűsödik, eddig 2 nyíráson van túl.
Az apró zúzalékot kiszedegettem, macerás volt, de barna alga támadáskor nem szoktam ott hagyni. Ha lezajlik az invázió, visszakerül majd mind a 103 db kavics a gondosan beszámozott helyére, a digitálisan szerkesztett méretarányos helyszínrajz szerint. :)

DSCF8141-900_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
2 hetes az aki.
Tegnap megjelent egy kevés barna alga a köveken, homokon, üveg és műanyag csöveken. Holnap érkezik néhány amano és oto, mert kezdi magát nagyon kellemesen érezni.
A mohák még nagyon nem érzik a ritmust, de már vannak szép halványzöld friss hajtások, ami a képen viszont tökéletesen nem látszik. Hátul az aci mini emers/submers átalakulóban van.
A HC ellenben hamar ráérzett a feladatra, szépen sűrűsödik, eddig 2 nyíráson van túl.
Az apró zúzalékot kiszedegettem, macerás volt, de barna alga támadáskor nem szoktam ott hagyni. Ha lezajlik az invázió, visszakerül majd mind a 103 db kavics a gondosan beszámozott helyére, a digitálisan szerkesztett méretarányos helyszínrajz szerint. :)

View attachment 17774
Azt hiszem,túl sok CSI-t néztél!:LOL:
Olyanok a mohák,mintha csigák lennének,akik a csúcsra próbálnak feljutni.
Hiányoznak az apró kövek,de lehet,kevesebb is elég lehet,mint amennyi volt benne. :)
 
Azt hiszem,túl sok CSI-t néztél!:LOL:
Olyanok a mohák,mintha csigák lennének,akik a csúcsra próbálnak feljutni.
Hiányoznak az apró kövek,de lehet,kevesebb is elég lehet,mint amennyi volt benne. :)
:D ...majd figyelem őket, ha rajtam múlik egy csiga sem jut föl...:)
Ma reggelre még mindig kimutatható a nitrit tartalom, ezért rákok nem érkeztek, viszont turbóra kapcsoltam a nitrifikációt BioTrace-BioDigest párossal. Ammónia: zéró.
Hétfőn legkésőbb remélhetőleg rendben lesz az az érték is, és jöhetnek a rabszolgák...;)
 
Eltűnt a boltokból a CLOROX!!!! :mad: Egyik nagy áruház sem forgalmazza már, legalábbis itt Pécsett sehol sincs. Szomorúság van! :(
Helyette van ez a gagyi magyar, amit ultra néven dobálnak, cserébe ezt viszont mindenhol.
Annyiban mindenképp hasonlít a kaliforniai óriásra, hogy ennek is van némi klór szaga, de nagy valószínűséggel csak illatosítót pakolhattak bele a derék hunok.
2 óra masszív áztatást követően nem túlzás állítani, hogy mocskosabb a diffim, mint volt, na jó nem, de pont ugyanolyan dzsuvás.
Clorox ezt kivégezte 5 perc alatt...ha ezt előre tudom, felvásárolom a készletet, na persze még mindig opció a superge is....mik vannak? :cry:
 
Difire én vettem egy flakon superge-t 1 évvel ezelőtt. Még félig van. Minden másra az igazi oldschool sötétszürke dobozos hypot használom. Nem tudom, hogy ez-e amit te említesz ultra néven, de nem hiszem. Ez nem változott az utóbbi 32 évben szerintem.
 
Eltűnt a boltokból a CLOROX!!!! :mad: Egyik nagy áruház sem forgalmazza már, legalábbis itt Pécsett sehol sincs. Szomorúság van! :(
Helyette van ez a gagyi magyar, amit ultra néven dobálnak, cserébe ezt viszont mindenhol.
Annyiban mindenképp hasonlít a kaliforniai óriásra, hogy ennek is van némi klór szaga, de nagy valószínűséggel csak illatosítót pakolhattak bele a derék hunok.
2 óra masszív áztatást követően nem túlzás állítani, hogy mocskosabb a diffim, mint volt, na jó nem, de pont ugyanolyan dzsuvás.
Clorox ezt kivégezte 5 perc alatt...ha ezt előre tudom, felvásárolom a készletet, na persze még mindig opció a superge is....mik vannak? :cry:
A Seachem Purigen is csak ázik benne, de nem nagyon használ. Ki fogok probálni valami ipari hipót.

Tapatalkkal küldve az én Lenovo A7600-H eszközömről
 
Találtam itt lent a DM-ben egy DenkMit nevű szert, aktív klórt is emleget a flakonon, gondoltam mit veszíthetek? És bizony dolgozik, nagyon szépen. Kell még neki egy kis idő...de határozottan fehéredik a kő, jó lesz ez. Nagyon nem szeretem a változást, főleg, ha valami működik évek óta. Erre odateszik elém ezt az ultrát...:blackeye: Na szép is lett a diffi, gyönyörű, mint az új....:)
 
Aquatic Nature márkájú, ős-öreg kis diffim olyan apró ködport ereget, mint még soha ezelőtt....ezt most hogy??? :geek: Ezek nem is bubik, hanem CO2 pára, durván profi lett...ilyet???!!! :)
 
Utoljára módosított:
Én sima natur szürke flakonos hipót használok 5L -es kiszerelésben megveszem,és így még az egyéb üveg cuccokat is ki tudom áztatni,és elég sokáig elég,valami 3-400ft körül mozog.Az üvegeket csak jó alaposan átöblítem a kerámiát illetve a levegőztető kövét pedig beáztatom egy kis aquatanba és kész is vagyok vele.Ez a hipó pedig volt és lesz is még szerintem sokáig,valamint könnyű beszerezni mert egy szimpla sarki kisboltban is lehet kapni valamilyen kiszerelésben. :)
 
Én sima natur szürke flakonos hipót használok 5L -es kiszerelésben megveszem,és így még az egyéb üveg cuccokat is ki tudom áztatni,és elég sokáig elég,valami 3-400ft körül mozog.Az üvegeket csak jó alaposan átöblítem a kerámiát illetve a levegőztető kövét pedig beáztatom egy kis aquatanba és kész is vagyok vele.Ez a hipó pedig volt és lesz is még szerintem sokáig,valamint könnyű beszerezni mert egy szimpla sarki kisboltban is lehet kapni valamilyen kiszerelésben. :)
Szintén zenész, én is a sima szürke flakonos hypo-t használom, ugyanaz, mint a chlorox. ;)
 
Vágytam valami faékre, ami emlékeztet a kezdetekre. :) A címe simán lehetne "nyuszi ül a fűben meg a kölykök". :D Nincs vele gond, nincs moha, meg homok, meg kanyon, meg folyómeder meg semmi giccs. :) Egyszerűen frankó! ;)
 
Back
Oldal tetejére