• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ja és benéztem bocs, nem 25 hanem 5, max. 10 a nitrát az akvákban.
De volt már 25 is, simán. És nem volt elhullásom belőle. De nyilván érdemes csökkenteni.

Ja és még valami. Amikor Seachem Purigen van a szűrőben sokkal nagyobb kedvvel szaporodnak mint amikor nem. Gondolom annak van köze hozzá, hogy a puri ammóniamegkötő is, kevesebb ammónia -> kevesebb nitrát.

Vagy nem. :)
Hat igen jo lenne egy ammonia teszt, lehet hogy az ammonia magas nekik.
 
Szia.
Számomra a szűrésed az ami furcsa. Az összes akváriumomban rengeteg garnéla volt, különböző talajokkal(Amazónia, Manado, Manaball) GA tápokkal, lágyvízzel, közepes vízzel, gyenge fénnyel, erősebbel (0.3-0.5 w/l). Viszont a szűrésem mindig jó volt. 112 literes alatt 1300l/h, a 63 literes 960l/h, a 30 liternél 440l/h. Múlt hétvégén bontottam-építettem, soksoksok garnélám volt mindhárom akváriumba(lásd naplóim). Carbot is adagoltam, de volt hogy kimaradt.

Egyszer volt gond csak, amikor az alacsony kh miatt a ph is lement(7-7.5 körüli ph jó, kivéva ha a fajta az alacsonyabbat igényli),akkor nem szaporodtak a garnélák. Rendbetettem, utána volt szaporulat.
 
Számomra a szűrésed az ami furcsa

Nálam a tigriseknél a szűrés hasonló, szivacs-fal substrattal felturbózva és szaporodnak mint a nyuszik. 6-os PH mellett is van elég szűrőbaci - elhullás csak az én balfékségem miatt vol 1-szer.
 
Szia.
Számomra a szűrésed az ami furcsa. Az összes akváriumomban rengeteg garnéla volt, különböző talajokkal(Amazónia, Manado, Manaball) GA tápokkal, lágyvízzel, közepes vízzel, gyenge fénnyel, erősebbel (0.3-0.5 w/l). Viszont a szűrésem mindig jó volt. 112 literes alatt 1300l/h, a 63 literes 960l/h, a 30 liternél 440l/h. Múlt hétvégén bontottam-építettem, soksoksok garnélám volt mindhárom akváriumba(lásd naplóim). Carbot is adagoltam, de volt hogy kimaradt.

Egyszer volt gond csak, amikor az alacsony kh miatt a ph is lement(7-7.5 körüli ph jó, kivéva ha a fajta az alacsonyabbat igényli),akkor nem szaporodtak a garnélák. Rendbetettem, utána volt szaporulat.

Akkor első körben mindenképpen egy ammónia teszt kéne igaz? Ha elégtelen a szűrés magas az ammónia szint, ami kinyírja a garnikat.
 
Utoljára módosított:
Nálam a tigriseknél a szűrés hasonló, szivacs-fal substrattal felturbózva és szaporodnak mint a nyuszik. 6-os PH mellett is van elég szűrőbaci - elhullás csak az én balfékségem miatt vol 1-szer.
Nekem még nem volt ilyen szivacsfal-matten rendszerű szűrésem.
Viszont ami van, az működik.
 
Nálam brutálisan túl vannak szűrve az akváriumok, a legkisebb szűrő is Eheim Prof 2224, de van 60 literes alatt 2228 is. :D
Szóval ammóniacsúcs nálam kizárt, azt hittem már te is túl rámértél.
 
Pár nap és lesz egy Seachem Ammónia Alertem, viszont ha ammónia miatt lenne a pusztulás akkor vízcsere előtt kellene hullaniuk nem pedig közvetlenül utána. Hiszen ilyenkor csökken az ammónia tartalom, vízcseréhez közeledve pedig egyre növekszik. Az elhullás is jellegzetes, kiírom a megfelelő topikba hátha valaki rájön mi a gond.
 
Jaja valóban ha ammónia lenne akkor pont fordított idősorrendben lenne a ledöglés.
 
Pár nap és lesz egy Seachem Ammónia Alertem, viszont ha ammónia miatt lenne a pusztulás akkor vízcsere előtt kellene hullaniuk nem pedig közvetlenül utána. Hiszen ilyenkor csökken az ammónia tartalom, vízcseréhez közeledve pedig egyre növekszik. Az elhullás is jellegzetes, kiírom a megfelelő topikba hátha valaki rájön mi a gond.
TDS-t szoktál mérni? Vízcsere előtt/után?
 
Pedig garnéla mellé az eléggé alap műszer, ráadásul nem is drága és egyszerű használni. Javasolt beszerezni.
 
Taiwan és CRS garniknál lényegesebb lenne szerintem, de neocaridina és bumble bee mellé talán nem elsődleges. Persze tervben a beszerzése...
 
Taiwan és CRS garniknál lényegesebb lenne szerintem, de neocaridina és bumble bee mellé talán nem elsődleges. Persze tervben a beszerzése...
Én nem mérek sem kht, sem ght, tds mérővel beállítom a tdst, azt annyi, nekem is volt elhullásom, nekem azért volt, mert nem volt elég, a sima visszasózó só, kellett pluszba ásványi port is adnom, azóta oksa.
 
Sziasztok!

A garnélák szemmel láthatóan jobban vannak a TDS emelés után. Több a mozgás, és ugyan egy garnéla ma délutánra is feladta a küzdelmet, gondolom a tartós alacsony TDS egyes egyedeknél visszafordíthatatlan dolgokat okozott. :( Egy másik viszont aki 2 napja egyhelyben vegetált most mozgolódik. Jövőhét közepén várható a TDS mérő és a GH+ por, addig majd csapvízzel pótlom a párolgást. Milyen jó hogy a nehezen elért alacsony KH-t most visszatornászom... :D Segáz, az alacsony TDS gyorsabban öli meg a garnélákat mint a magas pH. Bekerült egy teljes levél Catappa is.

Elkezdtem a Macro tápozást is, egyelőre 1 nyomás/nappal aztán majd meglátjuk. Amíg van profito addig az megy mellé 0.7 ml/nap.
 
Sziasztok!

A garnélák szemmel láthatóan jobban vannak a TDS emelés után. Több a mozgás, és ugyan egy garnéla ma délutánra is feladta a küzdelmet, gondolom a tartós alacsony TDS egyes egyedeknél visszafordíthatatlan dolgokat okozott. :( Egy másik viszont aki 2 napja egyhelyben vegetált most mozgolódik. Jövőhét közepén várható a TDS mérő és a GH+ por, addig majd csapvízzel pótlom a párolgást. Milyen jó hogy a nehezen elért alacsony KH-t most visszatornászom... :D Segáz, az alacsony TDS gyorsabban öli meg a garnélákat mint a magas pH. Bekerült egy teljes levél Catappa is.

Elkezdtem a Macro tápozást is, egyelőre 1 nyomás/nappal aztán majd meglátjuk. Amíg van profito addig az megy mellé 0.7 ml/nap.

Majd figyelj oda, mert a Green Aqua Macro is emelgeti a TDS-s szépen lassan. Nekem a napi Macro 1 hét alatt kb. 20-30-cal emeli a TDS szintez.
 
Ha ásványi anyag probléma volt akkor biztos ami tuti alapon ajánlom a minorekuton/shirakura követ. Nálam mindegyik garnis akvában van egy, tudják csipegetni ha éppen kell nekik. És szoktam etetni dennerle mineral garnikaját is heti egyszer.
 
Talán korán volt örülni... még mindig folyamatos a a napi 1-2 elhullás a TDS emelés után is. :(
 
Sziasztok!

Tovább folyik a harc az állományért. Ásványi por, táp és a TDS növelés ellenére is napi 1 garnéla mínusz. Vagy a szűrés nem lesz megfelelő, amit holnap talán sikerül kideríteni, ugyanis laborban mérik be a vizet. Vagy a stabil 7.5 pH magas a tangerine és bumble bee fajoknak. Holnap, holnapután várható a GH por és TDS mérő érkezése és akkor szépen lassan csökkenteni tudom a pH-t is, már ha addig marad még az említett fajokból. :(

A blue dreamek jól vannak, itt egy kép a kedvencemről, ami már nem is blue dream de mindenképp jól mutat :)

39278350834_e896c17a51_o.jpg
 
Sziasztok!

2 napja nem volt elhullás, remélem csak az alacsony TDS miatt voltak a gondok.

Víz analitikai fotométerrel mért eredmények:
  1. NO2: <0.1 mg/l
  2. NO3: 4 mg/l
  3. NH4: <1 mg/l (sajnos csak 1 mg/l-től mér a műszer, úgyhogy még egy ammónia csepptesztre szükségem lesz)
  4. pH: 7.5
  5. O2: 8.13 mg/l
Csepptesztel mért eredmény:
  • GH: 8
  • KH: 4

Ezekből az eredményekből túl brutális dolgot nem látok, de segítsetek hogy van-e benne kivetni való. Talán a nitrit érdekes, hogy kevesebb mint 0,1 ppm. Valamennyi kéne legyen a szűrési folyamatból kifolyólag nem?

Megérkezett a mentőcsomag is, 125 TDS-re be is lőttem a vizet. Látok levedlett gúnyákat is, úgyhogy talán a vedlési problémákat lassan kizárhatjuk. :)

25173439397_9f9870bb91_c.jpg
 
Back
Oldal tetejére