• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Íróasztali Nano 20L

denes44

Főkertész
Sziasztok!

Elkészült a BF-on hirtelen felindulásból megvásárolt Nano akváriumom. :)

IMG_20211126_195306739.jpg
IMG_20211129_213127727_crop.jpg

Akvárium: Dennerle NanoCube 20L
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 + Tropica Substrate táptalaj
Világítás: Még nincs, hirtelen jött a beszerzés, amíg nincs rendes lámpa, CRI95-ös ledszalag fog fölé kerülni valamilyen módon
Szűrő: Dennerle Eckfilter sarokszűrő + FilterExtension
Víz: RO
Tápozás: Green Aqua Micro / Macro
CO2: Aquario Neo CO2
Hardscape: Amelia kő
Növények:
Eleocharis acicularis mini
Eriocaulon polaris
Limnophila sessiliflora
Alternanthera reineckii 'Rosanervig'
Rotala wallichii
Anubias nana Bonsai
Riccardia chamedryfolia

Már gondolkoztam korábban is, hogy kellene majd egy Nano az íróasztalra, most a BF alatt meg is vettem gyorsan, kicsit talán elkapkodva, mert rendes világítás még nem lesz hozzá az elején, LED szalagom ugyan van, de a profilt és a rögzítést még ki kell találni majd hozzá.
A szűrőbe próbaképp egyelőre Matrix-ot tettem teljesen, meg a FilterExtension aljába is, a tetejébe ahol beszív, oda pedig szivacsot. Megnézzük beválik-e, ha nem, akkor kap szivacsot az egész.
Azóta már elkezdett jönni a CO2 is, nagy nehezen áttörte a beszivárgott levegőt a palack.

Magát ezt a Dennerle szettet már nagyon megbántam, főleg hogy csak az alap konfigot vettem, nem a nagy szettet (talajjal, mindennel kompletten). Ha valaki megveszi az egész szettet, az praktikus lehet, de így hogy nekem csak az akvárium kellett, még meg se nagyon érte így utólag belegondolva. A tetőre nincs szükségem, a hozzá adott háttérfólia, meg magasságban 2-3 centivel rövidebb :D Értem én, hogy alul van talaj, és elölről nem látszik, de ha rá lehet látni az akvárium hátuljára, akkor elég idiótán néz ki.
De ami a legnagyobb baj vele, hogy a ragasztása valami eszméletlen kókány, nem gondoltam volna hogy egy Dennerle az ilyet tud. A GA-s akváriumok ragasztása ehhez képest ég és föld... Szóval akinek csak egy nano üveg kell, ne vegyen Dennerlét! :)

A másik, 180L-es akváriumom naplója:
73,5x50x50 -es, 180L low tech
IMG_4792.jpg
 

Attachments

  • IMG_20211127_003622616.jpg
    IMG_20211127_003622616.jpg
    208.4 KB · Megtekintések: 39
Magát ezt a Dennerle szettet már nagyon megbántam,
De ami a legnagyobb baj vele, hogy a ragasztása valami eszméletlen kókány, nem gondoltam volna hogy egy Dennerle az ilyet tud. A GA-s akváriumok ragasztása ehhez képest ég és föld... Szóval akinek csak egy nano üveg kell, ne vegyen Dennerlét! :)

Miért nem cserélted ki?
 
Nekem tök hibátlan a Dennerle szettem, ráadásul ezzel a kis szűrővel számomra is meglepő módon atomstabil a rendszer. Remélem nálad is rendben lesz minden :)
 
A GA-s akváriumok ragasztása ehhez képest ég és föld

Kézi szakmunka vs gyári szettek. Nem érdemes a GA akváriumokhoz viszonyítani a gyártók szett ragasztásait.
Talán ez alól egyedül az ADA a kivétel.

Egyébként lehet nem tudjátok, de anno olyan akváriumokat akartunk gyártani minőségben, mint az ADA.
Elég sok partnerrel dolgoztunk köztük kettő olyan, aki az ADA-nak is gyártott akváriumokat korábban. Így a minőségi szint adott volt.

Jelenleg is igyekszünk ehhez a szinthez igazodni, bár néhány dolgot fel kellett adnunk az idők folyamán, hogy versenyképesek maradjunk.

Szerintem hozza azt a szintet a kis nanó, mint kellene. A ragasztást nem fogod látni berendezve.
Persze ez csak saját vélemény. Nekem is volt ilyen szett 2 évig az első szériákból. Talán a flickr-en még mai napig fent van. Én nagyon szerettem akkoriban.
Bár akkor még 100 EUR körül volt a 20-as full szett.

De amikor ilyet látok azég még mindig megdobogtatja a szívem:
 
Beszéltem a GA-val, nem az én szettem volt ramaty, hogy ez ilyen, így nem tudtam már mire kicserélni, mert a növényeket meg a hardscape-et már megvettem. Amúgy is tetszett a 30-as magasság, meg a hardscape-et is ehhez néztem, GA-s kész nano meg 25x25x25-ös méretben van csak. Egyébként ahogy az eredeti árakat nézem, valszeg az egyedi 25x25x30 is kijönne az alap Dennerle "szett" árából.
Miután kapargattam kicsit a szilót valóban nem olyan vészes, max ha nézi az ember. Viszont ha lesz még nano-m az tuti GA-s egyedi gyártás lesz. :)
 
Ügyes felépítmény. 🙂 Hány darabból raktad össze, és mivel rögzítetted?A sarokban ARM van? Az elé majd idővel tegyél valami alacsonyabban tartható, kevésbé piros, de nem is zöld gazt. Valami sárgás-narancsost, mert ütni fog a harsogó piros. 😉
1 jo nagy darab, es 2 kisebb, hogy megalljon vizszintes feluleten. Papirtorlo+pillanatragasztoval csinaltam, stabilnak tunt, bizom benne hogy kibirja.
Csinalok majd nem telefonos fotokat, azon jobban fog latszani. Meg az igy, hogy a nagy ko mennyire gyonyoru reszletes.

Gondolom bal hatulra gondolsz, az egy Alternanthera reineckii 'Rosanervig. Direkt akartam valami durva pirosat. Ha minden igaz a wallichi vegei is pirosasak lesznek.
 
Tudom, hogy nem nyugtat meg, de leírnám a saját példámat:
Vettem két 60-as kockát, 1.5 év különbséggel. Az első nagyon szép, minőségi darab. A második viszont nem igazán :) Valószínűleg ezt már tömeggyártásban készítették. Elég változatosra sikerült a ragasztása, a tetőt tartó műanyag klipszek lötyögnek, nem passzolnak (használok tetőt). Az volt a tervem, hogy a két akváriumot a szögletes hátoldalnál szorosan egymás mellé teszem. Így viszont elég furcsán nézett ki, mert a hátoldalak nem voltak párhuzamosak, felül már 5 mm-es rés volt közöttük :( Végül lemondtam az eredeti koncepcióról, máshogy helyeztem el őket. Nem nagy probléma, de azért bosszantó :)
 
Tudom, hogy nem nyugtat meg, de leírnám a saját példámat:
Vettem két 60-as kockát, 1.5 év különbséggel. Az első nagyon szép, minőségi darab. A második viszont nem igazán :) Valószínűleg ezt már tömeggyártásban készítették. Elég változatosra sikerült a ragasztása, a tetőt tartó műanyag klipszek lötyögnek, nem passzolnak (használok tetőt). Az volt a tervem, hogy a két akváriumot a szögletes hátoldalnál szorosan egymás mellé teszem. Így viszont elég furcsán nézett ki, mert a hátoldalak nem voltak párhuzamosak, felül már 5 mm-es rés volt közöttük :( Végül lemondtam az eredeti koncepcióról, máshogy helyeztem el őket. Nem nagy probléma, de azért bosszantó :)
Igen erre emlékszem, hogy olvastam :)
Az enyém is olyan most, hogy a hátfal kicsit túllóg, ott szélesebb mint az oldalain.
 
A nagy akváriumnál úgy vannak a dózispumpák az akváriumhoz vezetve, hogy a csövek vége nem ér bele, csak a víz felett van, úgyhogy most csináltam egy olyan szkriptet, ami gombnyomásra kiadagolja a 3 féle szert a Nano-nak megfelelő adagolásban egy alárakott kis profitos kupakba, így nem kell fecskendővel 1ml-et méregetnem, meg több flakonban MicMac-ot tartani. :)
 
Sziasztok!

Elkészült a BF-on hirtelen felindulásból megvásárolt Nano akváriumom. :)

View attachment 159204
View attachment 159211

Akvárium: Dennerle NanoCube 20L
Talaj: ADA Aqua Soil Amazonia Ver.2 + Tropica Substrate táptalaj
Világítás: Még nincs, hirtelen jött a beszerzés, amíg nincs rendes lámpa, CRI95-ös ledszalag fog fölé kerülni valamilyen módon
Szűrő: Dennerle Eckfilter sarokszűrő + FilterExtension
Víz: RO
Tápozás: Green Aqua Micro / Macro
CO2: Aquario Neo CO2
Hardscape: Amelia kő
Növények:
Eleocharis acicularis mini
Eriocaulon polaris
Limnophila sessiliflora
Alternanthera reineckii 'Rosanervig'
Rotala wallichii
Anubias nana Bonsai
Riccardia chamedryfolia

Már gondolkoztam korábban is, hogy kellene majd egy Nano az íróasztalra, most a BF alatt meg is vettem gyorsan, kicsit talán elkapkodva, mert rendes világítás még nem lesz hozzá az elején, LED szalagom ugyan van, de a profilt és a rögzítést még ki kell találni majd hozzá.
A szűrőbe próbaképp egyelőre Matrix-ot tettem teljesen, meg a FilterExtension aljába is, a tetejébe ahol beszív, oda pedig szivacsot. Megnézzük beválik-e, ha nem, akkor kap szivacsot az egész.
Azóta már elkezdett jönni a CO2 is, nagy nehezen áttörte a beszivárgott levegőt a palack.

Magát ezt a Dennerle szettet már nagyon megbántam, főleg hogy csak az alap konfigot vettem, nem a nagy szettet (talajjal, mindennel kompletten). Ha valaki megveszi az egész szettet, az praktikus lehet, de így hogy nekem csak az akvárium kellett, még meg se nagyon érte így utólag belegondolva. A tetőre nincs szükségem, a hozzá adott háttérfólia, meg magasságban 2-3 centivel rövidebb :D Értem én, hogy alul van talaj, és elölről nem látszik, de ha rá lehet látni az akvárium hátuljára, akkor elég idiótán néz ki.
De ami a legnagyobb baj vele, hogy a ragasztása valami eszméletlen kókány, nem gondoltam volna hogy egy Dennerle az ilyet tud. A GA-s akváriumok ragasztása ehhez képest ég és föld... Szóval akinek csak egy nano üveg kell, ne vegyen Dennerlét! :)

A másik, 180L-es akváriumom naplója:
73,5x50x50 -es, 180L low tech
View attachment 159209
nekem egy 70 és egy 30 lirteres dennerle akvám van :) nagyon meg vagyok elégedve velük, igaz ezeket az üzletben megnéztem, mielőtt elhoztam :)

A szűrő működni fog, de javaslom a mátrixot tedd bele hálóba. Úgy tisztításkor csak kiemeled egyben, átöblíted az akva vízben és vissza teszed :) nem fognak össze vissza potyogni a szemek. valami hasonló megfelel:

 
És akkor itt vannak a fényképezőgéppel készült képek. Ezen szerintem jól látszódik, főleg a második-harmadikon, hogy a "fő" kő mennyire szép. Kicsit ugyan az alja meg a kis barlangocska el van takarva, élőben még szebb.
CO2 jön dögivel, talán sok is, alig látni be az akváriumba rendesen. :D
 

Attachments

  • IMG_4816.jpg
    IMG_4816.jpg
    403.4 KB · Megtekintések: 27
  • IMG_4814.jpg
    IMG_4814.jpg
    344 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_4813.jpg
    IMG_4813.jpg
    447.7 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_4810.jpg
    IMG_4810.jpg
    558.1 KB · Megtekintések: 31
  • IMG_4809.jpg
    IMG_4809.jpg
    592.7 KB · Megtekintések: 38
A szűrő működni fog, de javaslom a mátrixot tedd bele hálóba. Úgy tisztításkor csak kiemeled egyben, átöblíted az akva vízben és vissza teszed :) nem fognak össze vissza potyogni a szemek. valami hasonló megfelel:
Igen, ki is kellett vegyem, tegnap elkezdett kerregni a szűrő, és alig tudtam kivenni a szűrőt úgy, hogy ne essen ki az összes mátrix belőle, ahogy lejön a hátlapja a szűrőnek. Így is telement Mátrix porral az akva.
 
És akkor itt vannak a fényképezőgéppel készült képek. Ezen szerintem jól látszódik, főleg a második-harmadikon, hogy a "fő" kő mennyire szép. Kicsit ugyan az alja meg a kis barlangocska el van takarva, élőben még szebb.
CO2 jön dögivel, talán sok is, alig látni be az akváriumba rendesen. :D
ebbe élőlényt ne tegyél XD 30 literesbe 24 bubi megy nálam percenként, tökéletesen megfelel a növények mind bubiznak :)
 
ebbe élőlényt ne tegyél XD 30 literesbe 24 bubi megy nálam percenként, tökéletesen megfelel a növények mind bubiznak :)
Az a baj, ezt nem nagyon lehet szabályozni. Vajon ha csak fél zacsi biogolyócskát teszek bele, akkor lassabb lesz a tempó, vagy csak hamarabb fogy ki?
 
Az a baj, ezt nem nagyon lehet szabályozni. Vajon ha csak fél zacsi biogolyócskát teszek bele, akkor lassabb lesz a tempó, vagy csak hamarabb fogy ki?
Erre sajnos nem tudok válaszolni :( palackot használok mindkettőnél. Biot soha nem próbáltam
 
Egyelőre nem nagyon sikerül működésre bírni ezt az akváriumot, állandóan algás lesz.
Csatoltam két képet a legutóbbi karbantartás előttről és utánról.

Most karácsony miatt legalább egy hétig nem leszek itthon, nem tudom hogy hagyjam itt az akváriumot, tápozni pl. biztos nem fogom tudni.
Lehet hogy kellene neki egy blackout?
 

Attachments

  • IMG_20211216_150914926_HDR.jpg
    IMG_20211216_150914926_HDR.jpg
    271.5 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20211216_193701099_HDR.jpg
    IMG_20211216_193701099_HDR.jpg
    367.1 KB · Megtekintések: 27
Back
Oldal tetejére