• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Na üdv ismét!
Mivel a nagyon most épp nincs mit csinálni, nekikezdtem a következő projektnek ami egy kis bluedreames garnélás lesz reményeim szerint. Elég ráérősen megy a dolog mert időm sem nagyon van rá és keret sem autó vásárlás miatt de alőbb-utóbb kész lesz.
Majd nyitok neki saját naplót ha már valami érdemleges is lesz de addig is leírom ide hogy mik a tervek.

Akva: 50 széles,24 magas,32 mély bruttó 38liter.
Dekor: redmoor, bazalt
Lámpa: DIY led szalag, azt még nem tudom hogy mennyi és milyen( lehet hogy hideg és meleg fehér felesben, de lehet hogy csak hideg)
Szűrés: eleinte egy akasztós, aztán ha visszakapom haveromtól egy eheim 2213 valószínüleg matrix troppal.
CO2: citromsavas, kici óccó kínai diffivel.
Növények: elatine hydropipert szeretnék de ha épp nincs akkor hc, több féle buce, néhány moha, meg lehet hogy egy kis parvula is de még majd alakul.
Állatok: bluedrem és talán galaxy

Jelenleg itt tart az építkezés, az a terv hogy a fák mögött lesz egy domboldal ami a közepétől balra leejt és baloldalt előre jön, a szakadékban meg valami sima egyszerű folyami homok lesz, jobb oldalt az a pár kő még egyáltalán nem végleges inkább csak támaszték, meg persze az egész szirt finomítva lesz. Fákra tervezem a bucékat, a tövébe meg a mohákat a gyökerek alá-közé, a domb meg hydropiper/hc és parvula vegyesen, még azon gondolkodok hogy mivel a jobb oldali nagy fa teteje kilóg a vízből lehet hogy lesz rajta egy kis félig emers tripartita is. Ötletek, javaslatok, kritikák jöhetnek nyugodtan.
IMG_20171116_164534.jpg IMG_20171116_164633.jpg IMG_20171116_164737.jpg
 
Újra itt vagyok!
Ma volt egy vízcsere meg algakaparás. Az algairtós kezelésnek egyenlőre nem látom hatását de még csak 3x locsoltam meg, majd meglátjuk.
Méricskéltem is egy kicsit csere után, PH:6 körül, Gh:12, Kh:8, Nitrát:10-25 között valahol, Foszfát: végre lement 1 környékére. Jelenleg tápozás napi 4 nyomás micro, 2 nyomás macro és 10 ml carbo.
Kitakarítottam a DCt is és kiderült hogy működik a kínai lötty csak behártyásodott ezért nem mért...
Algára vettem ma 5 db ormányos márnát, elég kis satnyák még de van mit enni :D...
A kis akvárium is lassan készül, a váz szerintem kész már csak talaj kell bele, a bal oldali fát száműztem és a középsőt raktam a helyére mondván hogy a kevesebb néha több.
És pár kép hogy legyen mit nézegetni is.

Itt látszik hogy kezdenek jobbak lenni a körülmények, mindenki tiszta bubi de az eddigi algáim mellé betársult a fonál is...
IMG_20171120_174903.jpg

A rotala erdőm is kezd alakulni, hátul azokat a hosszú szálakat úgy döntöttem meghagyom megnézzük lesz-e belőle valami izgi.(szép kis plüss fa, ilyet szerezzen valaki ha tud...:D)
IMG_20171120_174937.jpg

Itt a lényeg a crypto mintája de a telefonos kép nem mutatja olyan jól...
IMG_20171120_175022.jpg

Ez meg csak úgy :D (nem a rotala bubizik így, ott van mellette a difi)
IMG_20171120_175143.jpg
 
Na kérem, elindult a garnélás naplója, itt lehet követni ha valakit érdekel: https://akvakertesz.hu/threads/bluedreamland.7246/
Végre sikerült rávennem a halasokat hogy ugyan vegyék már át a kis vitorlásokat így féláron kaptam a táptalajt és tőlük is megszabadultam, remélem jó helyre kerülnek majd.
Egyik haverom tegnap összedobott egy egész pofás kis "moháriumot" :D virágföld, bazalt kövek, mindenféle ágak meg helyi mohák vannak benne, gondoltam megmutatom.
IMG_20171121_162158.jpg
 
Wooow, regota piszkalja a fantaziamat ez a mohas tema, jol tetted, hogy megmutattad. (y)
 
És igen... Nem ismerem személyesen Murphyt de ha találkoznék vele biztos hogy széttépném...Miért is lenne egyszerű az élet. Azt már megszoktam hogy a tetra időnként böfög, beletörődtem hogy bármit is csinálok vele nem tudom megoldani, de most mintha le is gyengült volna, vagyis takarítani kell....nem akarom szétszedni mert megint rosszabb lesz mint volt... A kicsivel is gondok vannak, nemtudom ki találta fel a kétoldalú ragasztót de hogy az direkt mindenhez ragad kivéve azt az egy dolgot amit megakarok vele ragasztani az biztos... A lámpába raktam széles szalagot és erre ragasztottam a ledet a saját ragasztójával, gondolván hogy a két ragasztó majd jól megfogja egymás kezét és örökös lesz mint a nyomorúság, erre ma nem azt látom hogy a szalag ott fekszik az akváriumban? Még szerencse hogy víz nem volt benne...
Így megvan a mai program is, led ragasztás pillanatragasztóval mert az legalább fog, tetra szétszed, kipucol, összerak, és imádkozik. Pedig már voltak terveim a mai napra, hogy a kicsit alakítgatom de úgylátszik az megint elnapolódik.
Ja igen és nem mellékesen olyan surface scum van a 200asban mintha egy tankerhajó süllyedt volna el....úgyhogy valami skimmert is kell barkácsolnom....

Az élet szép :)
 
És igen... Nem ismerem személyesen Murphyt de ha találkoznék vele biztos hogy széttépném...Miért is lenne egyszerű az élet. Azt már megszoktam hogy a tetra időnként böfög, beletörődtem hogy bármit is csinálok vele nem tudom megoldani, de most mintha le is gyengült volna, vagyis takarítani kell....nem akarom szétszedni mert megint rosszabb lesz mint volt... A kicsivel is gondok vannak, nemtudom ki találta fel a kétoldalú ragasztót de hogy az direkt mindenhez ragad kivéve azt az egy dolgot amit megakarok vele ragasztani az biztos... A lámpába raktam széles szalagot és erre ragasztottam a ledet a saját ragasztójával, gondolván hogy a két ragasztó majd jól megfogja egymás kezét és örökös lesz mint a nyomorúság, erre ma nem azt látom hogy a szalag ott fekszik az akváriumban? Még szerencse hogy víz nem volt benne...
Így megvan a mai program is, led ragasztás pillanatragasztóval mert az legalább fog, tetra szétszed, kipucol, összerak, és imádkozik. Pedig már voltak terveim a mai napra, hogy a kicsit alakítgatom de úgylátszik az megint elnapolódik.
Ja igen és nem mellékesen olyan surface scum van a 200asban mintha egy tankerhajó süllyedt volna el....úgyhogy valami skimmert is kell barkácsolnom....

Az élet szép :)
Vagy ha nem akarsz venni kolcson adom az enyemet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Köszönöm a felajánlást, valahogy csak megoldom. Csak kicsit stresszes vagyok mostanában mert semmi sem akar úgy sikerülni ahogy szeretném.
Ne stresszelj. Fogd fel ajandeknak. Minden megoldas kozelebb visz ahoz, hogy kikeruld a hibakat. Lattam mar naplot hibatlanul indulni, majd egy hosszasabb algabumm utan bontas lett.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Tetra kipucolva, most indítás után ráztam mint hülyegyerek a csörgőt vagy 5 percig hogy minden levegőt kitereljek belőle, talán sikerült. átalakítottam a lilyket is hátha így egy kicsit jobban keveri a felszínt... Aztán egy kis meditáció gyanánt elültettem az MC-t, a maradékbol meg csináltam egy kis kísérletet, földaraboltam pár levelenként és beletűzdeltem egy biolabdába.
(a zöld folt a fán a halódó mérgezett ecset, talán van remény hogy kipusztuk :D)
IMG_20171124_121346.jpg
 
Az olcsó kínai mégnesszelepem valószínüleg megadta magát, zárva is ereszt. Lehet ez attól hogy a zártszelvényhez rögzítettem és az bezavar az elektromágnesbe? Tudtommal nem kéne neki mivel nyitott állapotban megy a mágneses mező, zárva meg semmit nem csinál.
 
Az olcsó kínai mégnesszelepem valószínüleg megadta magát, zárva is ereszt. Lehet ez attól hogy a zártszelvényhez rögzítettem és az bezavar az elektromágnesbe? Tudtommal nem kéne neki mivel nyitott állapotban megy a mágneses mező, zárva meg semmit nem csinál.
Nem lehet. A magnes be tud xarni csak ugy random. Ha cserelheto akkor csak egy magnest kell megvenni nem nagy cucc.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem lehet. A magnes be tud xarni csak ugy random. Ha cserelheto akkor csak egy magnest kell megvenni nem nagy cucc.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

hát akkor lehet hogy majd rendelek egy másikat...nem tudom mennyibe fáj egy mágnes de ez kb. egyben volt vagy 2200huf. Nem vettem észre hogy bármi probléma lenne emiatt a már meglévőkön kívül.
 
hát akkor lehet hogy majd rendelek egy másikat...nem tudom mennyibe fáj egy mágnes de ez kb. egyben volt vagy 2200huf. Nem vettem észre hogy bármi probléma lenne emiatt a már meglévőkön kívül.
Mennyi idot mukodott?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Az olcsó kínai mégnesszelepem valószínüleg megadta magát, zárva is ereszt. Lehet ez attól hogy a zártszelvényhez rögzítettem és az bezavar az elektromágnesbe? Tudtommal nem kéne neki mivel nyitott állapotban megy a mágneses mező, zárva meg semmit nem csinál.

Egyszer az enyém is rendetlenkedett, mert nem nyílt ki. Nem tudom a tied milyen de az enyém a reduktorral egyben van. Levettem a reduktort és szétszedtem a mágnesszelepet, kicsit megpucoltam, megmozgattam és összerakás után újra gond nélkül működik azóta is. Esetleg próbáld meg te is kipucolni, mert lehet, hogy valami kis por került bele és szorul.
 
Valami gebasz van...Elpasszoltam a kis vitorlásokat, utána a nagyok megint leívtak és vagy ők vagy valaki más megette az ikrákat de azóta a hím folyamatosan kergeti a nőstényt aki már elő se jön a növények közül...
 
Újra itt vagyok, kész vagyok az autóvásárlós tennivalókkal így volt egy kis időm akváriumozni is, már egy ideje érett a nyírás de nem volt rá energiám viszont ma végre megtettem és vagy egy fél vödör rotalát kaszáltam le :D, tripartitát is kicsit megnyírtam(nem sejtettem hogy ilyen sz@r nyírni...:D) vízcsere is csúszik már pár napja de az csak holnap lesz beütemezve. Egyébként minden szépen nő, fissi szépen hozza a hajtásokat, pinnatifida is elkezdett egy csomó új kis bokrot nevelni, és a pár cafat riccardia is egész szép kis pamacs lett már, a ranunculus is mintha megtáltosodott volna, minden nap látok rajta új töveket(nem is baj lesz mit átrakni a kicsibe :D)a potamogeton meg úgy döntött megnézi mi van a front üvegnél :D kitartóan halad nyíl egyenesen előre.

És akkor néhány előtte utána képIMG_20171130_124615.jpg IMG_20171130_124625.jpg IMG_20171130_124652.jpg IMG_20171130_124706.jpg IMG_20171130_124717.jpg IMG_20171130_132244.jpg IMG_20171130_132249.jpg
 
Csütörtök óta nem sok változás történt az akváriumban, azon kívül annál inkább :D Új Brazíliai fajjal bővült az állatkertem de ő inkább szárazföldi mint vízi lény, meglepetés volt nem is számítottam rá de ha már van jó helye lesz. Egyenlőre egy kis műanyag tálkában éldegél de előbb utóbb szerintem egy viszkis pohár lesz az új otthona.
Na de nem köntörfalazok tovább íme az új lakótárs:
acanthoscurria geniculata
(a kép nem saját, az enyém még kis pöttöm max. 2cm)
A-Geniculata-01.jpg
 
Back
Oldal tetejére