• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Khlórisz kertje

@Zuzmi hogy tudom nyílméregbéka terráriumban a sínben oldalra mozgó ajtókat muslica biztossá tenni?
ugye két üveglap van egymás előtt egy dupla sínben. Viszont amiatt, hogy be lehessen tenni az üveglapokat, van egy kis játéka a sínben az üvegnek, illetve a két üveglap között is van egy széles rés. Gyakorlatilag elöl olyan mintha nem is lenne üveg annyi helyen tudnak kijönni
 
@Zuzmi hogy tudom nyílméregbéka terráriumban a sínben oldalra mozgó ajtókat muslica biztossá tenni?
ugye két üveglap van egymás előtt egy dupla sínben. Viszont amiatt, hogy be lehessen tenni az üveglapokat, van egy kis játéka a sínben az üvegnek, illetve a két üveglap között is van egy széles rés. Gyakorlatilag elöl olyan mintha nem is lenne üveg annyi helyen tudnak kijönni
Próbálj meg filccsíkot ráragasztani.
 
@Zuzmi hogy tudom nyílméregbéka terráriumban a sínben oldalra mozgó ajtókat muslica biztossá tenni?
ugye két üveglap van egymás előtt egy dupla sínben. Viszont amiatt, hogy be lehessen tenni az üveglapokat, van egy kis játéka a sínben az üvegnek, illetve a két üveglap között is van egy széles rés. Gyakorlatilag elöl olyan mintha nem is lenne üveg annyi helyen tudnak kijönni
Szepen szerintem nem lehet. Lehet gyarilag ilyeneket kapni ezekben a terrarisztikai uzletekben. Pontos nevet sajnos nem tudom. Megprobalok rakeresni. En ablak szigeteloket probaltam, aminek ugye ragasztos az egyik oldala. A szivacsos jott be vegul. Van aki atlatszo szilikoncsikot szokott ra huzni( bankkartyaval, kis kezevel), de en teljesen ugyetlen voltam benne.
 
Tegnap elindítottam a kicsit nagyobb békalakot. Az üveget az invitaltól vettem, mert ez volt a legolcsóbb. Hát nagyon nem volt tökéletes, mármint a legkevésbé sem volt muslica-szökés biztos. Így első lépésben méretre vágtam fém muslicahálót és szilikonnal ráragasztottam a szellőztető nyílásokra.

767E8501-33E8-482A-940B-18AC98E2BE7C.jpeg

Második lépésben az üveg tolóajtók menetébe felülre vágtam hosszú szivacscsíkokat és összeragasztva őket a helyükre nyomtam.

E5617159-7415-4BBF-A11F-CEDCD71C374C.jpeg

Aztán @Zuzmi nak hála sikerült találnom ajtórés tömítő síneket. Méretre vágva felpasszíroztam az üveglapok élére.

8EEF3CE5-6272-46D0-891B-C99BE1858C99.jpeg
 
Hátoldali üvegre Dusk tropic hygrolon szövetet ragasztottam szilikonnal és többféle mohát ragasztottam rá. @Nigro ezt nektek is kellene tartani, nagyon jó cucc. A legjobb benne, hogy simán 30 cm-re felvezeti magában a vizet.

6601BA0E-905B-46A0-8875-399850BCF709.jpeg

A talaj rétegrendje a következő lett. Alul aktív szén és agyaggolyók, rá geotextília, majd trópusi talaj és kókuszrost vadul beszórva ászkás és ugróvillás földdel, majd egy kis moha a tetejére. Növényeket és dekort nem toltam túl. Béka is áthelyezésre került. Muslica szökést még nem tapasztaltam, kb 99%-osan megoldottam. Ilyen lett, most már jöhet társ neki:

403F6274-793C-4462-92BE-AABC5C24F2C2.jpeg
 
Feleségem egyetértésével a Khlórisz kertjét át fogjuk alakítani. Nemrégiben fedeztem fel egy youtube csatornát. Ehun van-e: https://youtube.com/@TerrariumDesigns

Ehhez hasonlót szeretnénk csinálni:

Szia!

Ahogy a saját naplómban írtam, én is pont tőlük inspirálódtam. Igaz, ezt pont nem láttam, pedig nagyon szép.
Még a Serpadesign-nak vannak hasonló vidijei. ;)
Sok sikert!
 
Nekifogtunk kislányommal az építésnek. Hát gyerekkel nem egyszerű az építés… Nem is lett tökéletes a hardscape, de majd a növények benövik és kijavítják a hibákat. Legalábbis remélem. :D Holnap ültetünk. A talaj egy rész kókuszrost, két részsphagnum moha, egy rész terráriumi faforgács szerűség, fél rész aktív szén, egy liter ugróvillàs föld, egy rész fekete virágföld. Mivel nem lett elég, a tetejére tettem még az előző földjéből egy kicsit, ami nagyobb részt tropica talaj volt, de dúsan volt benne trópusi fehér ászka.

84F8C42D-093E-4F7B-BC55-49130FBDC5F2.jpeg
FBCE241C-6283-4AF1-9C8D-9683D122F900.jpeg
4DE27272-5C1B-40F3-AE83-0DACB44C0589.jpeg
 
Nyugtass meg! Ugye tettél szúnyoghálót a talaj alá? Mert ha az agyaggolyók közé befolyik, és a vízben áll, akkor nem lesz vízelvezető réteged. ;)
 
Nyugtass meg! Ugye tettél szúnyoghálót a talaj alá? Mert ha az agyaggolyók közé befolyik, és a vízben áll, akkor nem lesz vízelvezető réteged. ;)
Este még gondolkodtam egyébként ezen a dolgon. A videóit a srácnak elemezve szerintem nem is feltétlenül az a lényege az alsó elválasztott kavicsos rétegnek, hogy oda vezesse el a felesleges vizet, hanem az, hogy egy levegős réteget biztosítson a legalsó földréteg alá, hogy ne tudjon berohadni az alja. Ha végignézed a locsolásról szóló videóit, mindegyikben nyomatékosan hangsúlyozza, hogy csak annyi vizet szabad permetezni a lezárt terráriumba, hogy éppen kicsit megnedvesedjen a földréteg, de ne legyen vizes. Abban az esetben, ha lezárás után az üvegen kiül a víz, kinyitja, letörölgeti, két órát hagyja szellőzni, majd lezárja. Ha ismét vizes az üveg, megismétli a procedúrát.
Szóval én azt szűrtem le, hogy az egész titka a rendszerbe bevitt víz mennyisége.
Én jelenleg egy dolgon parázok. A chihiros lámpám a fedő üvegen ül. Attól félek, hogy túl nagy hőt fog kapni a lámpa melegedése miatt a terrárium. A másik oldala viszont az a problémámnak, hogy a légkonditól nem messze van az üveg. Szóval nem tudom eldönteni, hogy érdemes-e egy álványra feltenni-e a lámpát, vagy sem.
 
Miután beokoskodram, akartam is írni, hogy igazából itt soha nem fog állni a víz, ha jól csinálod a dolgokat, de aztán nem ragoztam tovább. Viszont az üvegházhatás állítólag komoly probléma tud lenni, ezért nem szabad túl sok fényt sem ráereszteni, illetve a keletlező, el nem vezetett hővel is vigyázni kell.
Arról viszont nehéz infot találni, hogy mennyi a direkt napfénynek megfelelő fény mennyiség. Igaz a könyvet még nem olvastam. (A máshonnan levadászott 2900 lux felső határ nekem kevésnek tűnik)
 
A növények, meg a teljes látvány valóban szép lett, de mit szól Zille az ugróvilláshoz vagy mi az a fehér undi?
 
A növények, meg a teljes látvány valóban szép lett, de mit szól Zille az ugróvilláshoz vagy mi az a fehér undi?
Nem tudom teljesen pontosan mire gondoltál, de a második képen egy ászka van. Szerintem gyönyörű azokkal a sárga csíkokkal a hátán. Zille kb mióta elkészült nagyon rá se nézett. A lenti halakat eteti bőszen, meg a fürdőben a béka iránt érdeklődik csak. Nemrég fellelkesült, hogy nagycsoport után kaphat egy saját akváriumot a szobájába. Bettásat szeretne, hiába kampányoltam a garnélák mellett. Kicsit csalódott voltam, hogy Nigróék nem lelkesültek be a kicsiknek szánt előadás dologra. Baromi boldogan vittem volna rá. Persze biztos nagy a teher rajtuk, remélem egyszer majd csak összejön a dolog.
Az üvegben a fa egy ideig bepenészedett, de egy kis polyversum meg az ugróvillás horda és az ászkák elpucolták. Szinte már nem is látszik, hogy gond volt. Egyenlőre óvatosan adom az üvegnek a vizet. Ki kell tapasztalnom hol a határ. Jelenleg 2-3 naponta spriccelek be úgy, hogy az üvegről a felesleget letörlöm. Kb. 2 napig párás alul az üveg, aztán 3. napra eltűnik. Lehet egy kicsit jobban be kellett volna nedvesítenem a földet ültetés előtt. Majd kialakul mennyit adhatok. Remélem elérem majd azt az állapotot, hogy 2-3 hétig ne kelljen spriccelnem.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére