• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lonely Tree

oké, ha ázott ott marad. De ezek itt szerintem még sosem áztak, hacsak nem az esőben a GA udvarán-
Mert csak berendezte. Gondolom ez után áznak majd, aztán ha beázott berakja a helyére :D Én így csináltam az enyémet is, de nálam azért be vannak szorítva ide-oda
 
Nagyon jó lett a scape, én legszívesebben már fognám a csipeszt, és ültetném tele növénnyel..:) Előlre egy UG-t simán bepróbálnék, az lenne az igazi teszt az ELOS cuccainak ;) Kíváncsiam várom, mit produkálnak a növények a szponzor termékeitől!
 
Tibi, nem tudom mit műveltèl ezekkel a fa darabokkal, de amikor a GA-ban próbálgattad mèg nem ìgy nèzett ki.... Kèrem a receptet :D
 
Gratulálok az eddigi legózáshoz! Nem semmi ez a fás összeállitás. Kiváncsi leszek a folytatásra, és az ELOS cuccokra.
 
tyiii,de brutááál(y)jó magasan lehet a lámpa..
Köszi Piga!(y)
Igazából a lámpához nem nyúltam, kb. 35-40cm-en lehet!!:cool:
Majd meglátjuk, hogy ennél az elrendezésnél és a növényeknél is beválik-e!!:)
 
Hmmmm... ez a fa naggggyon állat! :)
Nagyon jó kis scape lett. Semmi extra nincs benne, simán csak mestermunka. :D Jó kis japó lesz belőle!
Az aljzatra kíváncsi vagyok, mit fog mutatni, az amazonia nekem kicsit nagy szemű, ez elég jónak néz ki. A bacikultúrás megoldás is tetszik!
Milyen növényeket tervezel?
Köszi Molroth!!(y)
Nagyon jól látod, semmi extra, direkt egy folyamatos dokumentálásra szánt elrendezést akartam, Viktor mondta is, hogy "most egy kicsit visszafoghatom magam, most nem verseny akit csinálok", viszont a kis vékony fa darabok megfűszerezik az egészet!

A talajnál meglepődtem, hogy látni a különbséget a szemcse méretekben és még van a small méretű is (nálam a medium van).
A baktérium kultúrája is jó az ELOS-nak, többet kínál a Tropica-nál, de kevesebbet az ADA-nál, majd a növény fejlődésről kiderül mennyire válik be!!:devil:

A növényeknél még kérdőjel van, hétvégén kiderül, de minden féle képen szálas, füves hangulatot akarok előre is és hátra is, a fákon sok mini mohával.;)
 
Nagyon tetszik, kíváncsi leszek a növényekre. Kis dekor homok nem lesz? JA meg jól néz ki ez a fa, de ha valami olyan növény nő be közé amit nyírni kell, akkor szerintem a Te kezed nem fér be az ágak közé :) Elég Gyűrűk Ura feelingje van ennek az elrendezésnek, a fák gyűrűjében nem Gandalf pipázik? :)
Köszi BBálint!(y)
Nem akarok sztem növényt amit folyamatosan nyírni kell, így jártam az előbbi erdős alrendezéssel is, hogy magára hagytam egy kicsit és azon kaptam magam, hogy nem erdőm van hanem dzsungelem!:D Szóval visszafogott növényezést akarok, ezért majd jól át kell gondolni az ELOS tápjait, de mindet ki kell próbálni, majd leírom a tapasztalatokat!

Még medvét még tudtam volna szerezni, de hogy egy Gandalfot.......:ROFLMAO:
 
felülről nincs egy képed?
Durva jó ez a fa -- nem úszik? Mindig érdekelt, hogy ezek a piszlicsáré kis gallyaid miért maradnak a földön?
Köszi letsgodisco(y)
Majd lesz felülről is , oldalról , hiszen úgy is folyamatosan kell dokumentálni!:D
Ez titok, de aki látta, hogy hogyan raktam össze a boltban a bonsai-os akit az szerintem sejti.:cool:
 
Gratula! Profi scape, de ez alap tőled!! :)
Már most ott vannak a részletek amiket szeretek a munkáidban!
Tényleg érdekes ez az új fa!
Köszi talachi!(y)
Nagyon kíváncsi leszek én is a fára, hogy víz alatt is megtartja-e ezt a szépségét, majd megpróbálom kihangsúlyozni a mohákkal azokat a kis részleteket!!
 
Most lehet, hogy butaságot mondok, de úgy ültetném be a helyedben, hogy meghagynám a rusztikusságát. Azt értem ezalatt, hogy a gyökeres és köves rész csak minimálisan lenne takarva, hogy megmaradjon az a feeling, ami most van. A talajt olyan növényekkel ültetném be, amik nem nőnek magasra. A címnél maradva, nem egyszerűen magányos lehetne a fa, hanem jó kontrasztot lehetne csinálni közte (az idős fa, az elmúlás jelképe lehetne) és a zöldülő mező között. A természet körforgását szimbolizálhatná az aki, az életet. Attibvanál is leírtam az első benyomásom, gondoltam Nálad sem hagyom ki :)
 
Hozzá tenném, hogy valahogy ordít ez a hardscape a szárazon indításért. Nem tudom, hogy mennyire engedi az ELOS, van-e ilyen megkötés, de érdekes lenne az biztos. Ha már nem verseny aki :)
 
Most lehet, hogy butaságot mondok, de úgy ültetném be a helyedben, hogy meghagynám a rusztikusságát. Azt értem ezalatt, hogy a gyökeres és köves rész csak minimálisan lenne takarva, hogy megmaradjon az a feeling, ami most van. A talajt olyan növényekkel ültetném be, amik nem nőnek magasra. A címnél maradva, nem egyszerűen magányos lehetne a fa, hanem jó kontrasztot lehetne csinálni közte (az idős fa, az elmúlás jelképe lehetne) és a zöldülő mező között. A természet körforgását szimbolizálhatná az aki, az életet. Attibvanál is leírtam az első benyomásom, gondoltam Nálad sem hagyom ki :)
Köszi szépen, hogy kifejtetted, teljesen igazad van!! A Forest Lair-nél, ezért használtam riccardia előteret, hogy ne nyomja agyon a növény az apróbb részleteket!! Ide viszont mini parvula-t tervezek ültetni az előtérbe, remélem tudom olyan alacsonyan tartani, hogy ne nyomja el a képet a roszz irányba, az biztos hogy HC, glosso, elatine kihúzva, nem érzem természetesnek egy erdős kompozícióba őket, így marad a moha vagy a mini parvula!! Moha aljzatot már csináltam a GA-s bonsai akiba, mert azt gondoltam, hogy jobban kordában lehet tartani a mohát mint egy parvula mezőt, hát tévedtem, kb. 3-4 hét alatt ellepte a köveket a moha, na mind 1!!:D Ezt a részt még rendesen át kell gondolni, hogy milyen is legyen az előtér!!
Viszont inspirációt keresgetve a neten és a természetben, erdőben járkálva azt vettem észre, hogy nem igazán van mindenhol szép zöld növényzet a talajon, van növény de elszórtan, szóval lehetne ez is egy irány. Tehát most egy kicsit elkalandoztam, de ha tényleg erdős képet szeretnénk létrehozni, akkor a sok zöld lehet el fogja vinni az akit egy másik világba!!
Na most egy kicsit hangosan gondolkoztam, bocs!!:cool:
 
Villantanod kell Cecska mester:D, de egyben gratulálok is , igazi elismerés, hogy az Elos téged is kiszemelt!
 
A foltokban növényesítés sem egy rossz gondolat, ha még természetesebb képet szeretnél. Csak könnyebb róla beszélni, mint megcsinálni. Hiába mondja Viktor, hogy fogd vissza magad, azért nehéz dolog az, amikor kattog az ember agya :)
 
Back
Oldal tetejére