• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Második próbálkozás 49 literben

Én nem adok nekik külön garnéla kaját, megeszik a halakét, az algát és a heti 1-2x adott forrázott zöldséget (saláta, spenót, zeller, ubi, cukkini). Tényleg, céklát kaphatnak? Annak szép a színe, vas is van benne :)
 
Gondolom valami tisztító halacska még jó lenne a garnikon kívül nem?
Mit javasoltok?
Szia! Én ugyanekkora akvában tartok 2 oto-t (3-t vettem, egy eltűnt) 1 kis sziámi algázót és 3 közepes méretű amanot, mint takarító brigád. Ha a technika tuti lesz, akkor nem is kell több. Rajtuk kívül 22 Sakurát tettem be kezdésnek és eleinte 10-nél többet nem láttam. Ezért nem is ajánlom hogy kevesebbel kezdj, mert nem fogod látni őket! :)
Eleségnek elegek ezek az 1000.-Ft körüli dolgok vagy nagyon kell a drága cucc?
Egy könnyen tartható garnélának én nem adnék drága étket, elég az 1000 körüli is. Nálam zabálják a NanoPrawn-t! :)
 
Utoljára módosított:
Az etetésről:
Én jelenleg három típusú ételt adagolok minden másnap
Dennerle color (@Molroth Laci jóvoltából)
Egy az e*bay ről rendelt zöld színű CRS prémium táp
És a jó öreg zöldség : sárgarépa ( ebből a konzerv bébirépa ),sütőtök,kukorica
Nem csak a színezet miatt fontos a külön garnéláknak kifejlesztett táp adagolása,hanem az immunrendszer a szaporodás miatt is.;)
 
Előttem szólókkal egyetértve, az általuk leírtakat kiegészítve: ha a piros színt akarod fokozni, akkor piros kaliforniai, vagy kápia paprikával próbálkozz, illetve egy barátom pl heti egyszer ad pici őrölt fűszerpaprikát a vörös garnéláinak.
Cékla élettani hatásait még nem igazán láttam sehol.
Zöldségekből mehet a pitypang levél (lásd @Luigi13 képeit), illetve majd ha lesz az eperfa levél.
 
Majd ha elkapod a garnéla lázat :D akkor már téged is csak ezek az apró kis jószágok csodálata köt le ;)

Úgy legyen, ha ez az akvárium elindul és beválik, akkor ősszel a 225-öst újraindítom a megfelelő élőlényekkel dekorhomok nélküli Red-Moor - megkövesedett fa kombóban :)
Sajna a dekorhomokra a sok nem belevaló élőlény ráhordja a talajt...
 
Lassan indulás közeli állapothoz érek, 1,5 hete ázik a RedMoor összekötözve, rajtra készen.
Lily-k megérkeznek jövő hét elején, Co2 alkatrészek megvannak, beszereztem egy Twinstar nano-t, talajok megvannak, szűrő betöltve, megkövesedett fák is készen.

Már csak a növények hiányoznak GA-ból :), jövő héten szerintem leadom a rendelést.

A kis 2x13w-os (ez lesz a gyenge pont, de egyelőre nem változtatok, HQI-ban kellene gondolkodnom, mert tartok a LED-től egyelőre) világításomhoz milyen gyep lenne jó szerintetek?
 
Ho tartsz a 49s projektben? Meses kis paradicsomot lehet oda varazsolni;!!

Szia,

Köszönöm hogy benéztél :)
A hétvégére terveztem az indítást de nem jön össze. A RO rendszerhez még 1-2 alkatrész hiányzik, valószínűleg jövő hétvégén vagy az azutánin lesz az indulás.
RO nélkül már nem szeretném :)
Minden megvan már csak a növények kellenek.
 

Hasonló topikok

Válaszok
243
Megtekintések
36K
Válaszok
102
Megtekintések
25K
Back
Oldal tetejére