• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Második próbálkozás 49 literben

Nos, növényekre ezekre gondoltam:

Tropica Vesicularia ferriei Weeping
Tropica Fissidens fontanus
Tropica Taxiphyllum barbieri moha
Tropica Cryptocoryne beckettii petchii

Szín miatt:
Tropica növény - Alternanthera reineckii 'Mini' TC (zselés)


Lehet 1-2 Anubias is átkerül a nagyból, legalábbis levél nélkül a törzs, valószínűleg a mini változat.
Mit javasoltok még?

Valami kéne majd a RedMoor közé, Microsorum-on agyalok, de a nagyban valahogy nem az igazi.
Blyxa bokor??
 
Nekem van Japonica, ha beindul, tudok adni. Pogostemon Helferi? Ezt most is adok szívesen. :) A Microsorumnak elég lesz a fény, az amúgy sem szereti a sok fényt. Barátomnak van egy erősen lowtechben (200l 40w világítás, nincs táp, co2, háromhavonta cserélek én vizet neki és akkor takarítom a szinte beállt szűrőt) és gyönyörű, össze sem hasonlítható az enyémmel.
 
Nekem van Japonica, ha beindul, tudok adni. Pogostemon Helferi? Ezt most is adok szívesen. :) A Microsorumnak elég lesz a fény, az amúgy sem szereti a sok fényt. Barátomnak van egy erősen lowtechben (200l 40w világítás, nincs táp, co2, háromhavonta cserélek én vizet neki és akkor takarítom a szinte beállt szűrőt) és gyönyörű, össze sem hasonlítható az enyémmel.

Köszi, Helferi is már kívánságlistán van a GA fiókban, jöhet.
 
Még azt nem tudom mennyire kötözzem be a RedMoor-t. Kb hány %-át. elég formás darabot sikerült 5-ből összeraknom.
 
Én már "utálom" a mohákat, főleg a karácsonyit, nyírás után már mindenhol nő, állandóan csipeszelem, így a javaslatom 0% :) Olyan moha kell, ami lassan nő, bár a fán talán egyszerűbb lesz tépkedni a mohát, mint nálam a tálakon körben. Lassan le is cserélem MC-re :)
 
Én már "utálom" a mohákat, főleg a karácsonyit, nyírás után már mindenhol nő, állandóan csipeszelem, így a javaslatom 0% :) Olyan moha kell, ami lassan nő, bár a fán talán egyszerűbb lesz tépkedni a mohát, mint nálam a tálakon körben. Lassan le is cserélem MC-re :)

Moor miatt muszáj lesz, inkább a moha fog dominálni elképzelésem szerint.
 
Ha nem vigyázol rá, akkor tuti :) :)

A nagyban semmi bajom nincs vele, Ricciát azt hittem kiirtottam, és a hétvégi nyírásban két szép olyan nagy pamacsra leltem a nagy bokor nem tudom milyen növényembe hogy lehet azt is felhasználom :)
Mással nincs bajom, pedig van 1-2 pamacs benn.
 
Én ollóval szoktam nyírni, és utána mindenfele úsznak a 2-3mm-es darabok, amiket 1-2 hét után látok viszont párcentisen azMC között, vagy a kövek között. Mindent elnyomnak. De lehet, hogy én vagyok a béna :)
 
Úgy döntöttem a kis akva alá nem a 2215-ösöm megy, hanem a kicserélt 2071-em a nagy alól.
Ma be is töltöttem totál Substrat Pro-ra, várja az indulást.
Viszont a Lily-im kicsi csövezésre lettek kitalálva, így szűkítenem kell a 16/22-es csövezést.
Nem lesz nagyon erős emiatt az áramlás?
Hol érdemes szűkíteni? Egyből a csövezés adapterénél vagy a Lily-k előtt?
 
Azt hiszem ezt a variációt választom:
Bal hátsó sarokban megemelni a követ velük?

Már nem :), az uccsó poszt szerintem végleges lesz.

Más: az általunk vett festo tűszelep nem zár 0-ra... 0-ra zárva 3 bubi/sec-et enged, most tesztelem
 
Csak most tudtam újra géphez ülni, szóval a festo szelep fojtószelep (az enyém fojtó visszacsapó - visszafolyásgátlós), sosem zár el nullára. A 3 bubi / sec, az 3 bubi / perc, ugye? Mert ha nem, akkor a Tied rossz :) Amúgy ez a festo nekem sem jött be, nagyon ki kell tekernem a 3 bubi/mp sebességhez, és akkor már lötyög a kar, hozzáérek és felszalad a bubiszám, talán a kis anyával lehet stabilizálni, de én kicseréltem egy sarokszelepre, azt bele tudom tekerni a mágnesszelepbe.
 
Csak most tudtam újra géphez ülni, szóval a festo szelep fojtószelep (az enyém fojtó visszacsapó - visszafolyásgátlós), sosem zár el nullára. A 3 bubi / sec, az 3 bubi / perc, ugye? Mert ha nem, akkor a Tied rossz :) Amúgy ez a festo nekem sem jött be, nagyon ki kell tekernem a 3 bubi/mp sebességhez, és akkor már lötyög a kar, hozzáérek és felszalad a bubiszám, talán a kis anyával lehet stabilizálni, de én kicseréltem egy sarokszelepre, azt bele tudom tekerni a mágnesszelepbe.

Az enyém csontra zárva ad 3 bubi/sec-et.
 

Hasonló topikok

Válaszok
243
Megtekintések
36K
Válaszok
102
Megtekintések
25K
Back
Oldal tetejére