• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Taksoft said:
oRphEus said:
Taksoft said:
A Eheim Classic tényleg régi fejlesztés, a 3 lapátos járókerék már elég elavult, és a hatásfoka sem túl jó.
Hmm... Viszont a Pro 3 széria nem régi fejlesztés, ennek ellenére a 2071, 2073, 2075 -ös modellek 3 lapátos rotorral vannak szerelve...

Ez érdekes információ, a pro3-at nem ismerem ennyire részletesen. Egyszerû ökölszabály, hogy a lapátok számának növelése (ésszerû határokon belül) növeli a hidraulikai hatásfokot. Érdekes lenne látni fényképen a pro3 lapátozását (nem csak rajzon). Hátha van ott más is, nem csak sima 3 lapát. Halkabb is a több lapátos járókerék, és nehezebben lesz kiegyensúlyozatlan (a lerakódásoktól).
Ahogy néztem az EHEIM oldalán található információk (kezelési útmutatók) alapján a következő modellek vannak 3 lapátos rotorral szerelve:
Eheim Classic: 2215 (csak??)
Ecco: 2231/2232/2233/2234/2235/2236
Ecco pro: 2032/2034/2036
Pro 3: 2071/2073/2074e/2075

Ezek között van régi is, de érdekes módon a legtöbb új fejlesztés. Este lesz fotó egy még be sem üzemelt Pro 3 2073-asról. :)
 
oRphEus said:
Ahogy néztem az EHEIM oldalán található információk (kezelési útmutatók) alapján a következő modellek vannak 3 lapátos rotorral szerelve:
Eheim Classic: 2215 (csak??)
Ecco: 2231/2232/2233/2234/2235/2236
Ecco pro: 2032/2034/2036
Pro 3: 2071/2073/2074e/2075

Ezek között van régi is, de érdekes módon a legtöbb új fejlesztés. Este lesz fotó egy még be sem üzemelt Pro 3 2073-asról. :)
2211 is 3 lapátos, most néztem meg.
 
A Pro 2073 3 lapátos, a képeken látszik. A kimenő ágon van még egy visszacsapószelep.

res_IM000015.jpg

res_IM000016.jpg

res_IM000017.jpg

res_IM000018.jpg
 
Egyébként fogyastásmérés:
P=U*I
U=230V
egy sima multival megméred az áramfelvételt összeszorzod és kész
érintésvédelemre vigyázni
 
Taksoft said:
Pfff. És teljesen sima 3 lapátos. :shock: Lehet, hogy így oldották meg, hogy ugyanazzal a motorral (tekercs) többféle térfogatáramot érjenek el?

Elsőre nekem is ez jutott eszembe. Az EHEIM szerint a 2071-es 950 l/h-át tud, gyári 1,5 m emelési magassággal, 12 W-tal, a 2073-as 1050 l/h 1,8 m és 16 W, a 2075-ös 1250 l/h, 1,8 m és 16 W. A tartályok térfogata 6.1, 7.4, illetve 9.2 liter. Ezek alapján feltehető, hogy a 2071-esben kisebb motor van, mivel kisebb az emelési magassága és a fogyasztása is. De a 2073 és a 2075 emelési magassága illetve fogyasztása ugyanaz, 2075-ben 2 literrel több szűrőanyag van. Ennek ellenére a gyár által megnevezett vízszállítás mégis 200 l/h-ával több a 2075 esetében..? És a gyár szerint mindháromban 3 lapátos rotor van...

Más. Elvben tehát lehetne "tuningolni" a teljesítményét, ha mondjuk kicserélném (már ha ki lehet) a három lapátos rotort egy több lapátos rotorra? (Csak elméletben, és nem is hiszem, hogy túl sok értelme lenne, gondolom csak kiszámolták, hogy milyen teljesítményre lesz szükségem ehhez a szűrőanyag mennyiséghez. Legalábbis remélem. :) )
 
Azt hiszem nyitok egy új topikot szűrő teljesítmény és fogyasztás témában, mert az eredeti kérdéshez ez a dolog csak érintőlegesen kapcsolódik.

Egyébként köszi az infókat mindig tanul valamit az ember.
 
Üdv!

60l-es akváriumhoz szeretnék megfelelő ár/érték arányú külső szűrőt beszerezni.
Árban a Sacem Marathon 300 igen előnyös.

azonban itt a fórumon erről a márkáról nem olvastam a legjobbakat.

Szerintetek mi lenne a legjobb választás?
 
Hali!

Hát ez a szűrő nagyon kevés lesz!
Ha anyagilag jól állsz akkor vegyél Eheim-et, ha kevésbé akkor JBL-t vagy Sera-t, vagy esetleg Atman/Aquapro/Evolution szűrőket amik 1000 l/h körüli teljesítményűek.
De olvass vissza egy-kettőről van néhány szösszenet, hibáik-erősségük.
 
Úgy látom ezt nem fogom olcsón megúszni. Belátom, hogy a minőségért azért fizetni is kell... Csak az asszonynak kell valahogy beadagolni :)

Egy Eheim Ecco Pro 2034 jó lenne a 60 lityisbe?

Ha már itt tartunk töltettel, vagy inkább töltet nélkül egyéni elosztású szűrőanyaggal érdemes?
 
zigur said:
vargag said:
Sziasztok!

JBL Crystal Profi e1500 szűrőt, vagy ebből a sorozatból használ valaki? Szeretném ha megosztaná a tapasztalatait velem. Milyen hatásfokkal dolgozik. Mennyi a tényleges vízforgatása? Mennyire hangos a szobában?

Köszönettel
Gábor

Szia Gábor!

Én használom a 320 literes medencémben és részemről teljesen elégedett vagyok vele.Nagyon jól kialakított szűrő, tökéletes gyorscsatlakozókkal, könnyen tisztítható és karbantartható szűrő.Hangja alig van, használok Eheim szűrőt is nagyjából mindkettőnek ugyan olyan csendes búgó hangja van. Szerintem az egyik legjobb választás.
Hogy ne csak jót írjak a különböző áramoltató részek(műanyag) nem tökéletesen illeszkednek de ez csak azokra a részekre igaz ami egyébként is az akváriumban vannak és eddig még nem okoztak gondot, csak könnyebben elmozdulnak.

Üdvözlettel: Zigur



Egy hónapja használom.
+ : Ha a liter/óra, hasznos űrméret, illetve ár értékeket nézem, akkor verhetetlen. Hangja szinte semmi. Egy mozdulat leszedni a fejet a tisztításhoz, víz nem jön ki belőle. Van 2 db előszűrő szivacsa, ami ott van a tetején oldalt, ezt könnyű pucolni anélkül. hogy megbolygatnám a szűrőt.
- : a beszívó ág el lett b.va. A víz alatti illesztése a pipának nem zár légmentesen, mert valamiért teleszkóposra akarták csinálni. Ezért vízcserénél levegő megy a csőbe ami ha sok, leáll a szűrő, szétszedni légteleníteni kell. A megoldás azonban igen egyszerű. Vagy veszel 1040 FT-ért egy zárt pipacsövet, vagy amit én csináltam, 4cm-t levágtam a csőből, és az illesztés két felét összedugtam 2-2-cmre, és most légmentesen zár.

A fogyasztás papíron több mint az Eheimnél, de annak kisebb a kapacitása ha jól láttam, 1050Liter 67ezerért, meg ki tudja mennyi a valós érték. A JBL 1500l 46 ezerért. A hasznos űrtartalom 8 liter (vödörméret 12liter).
 
A liter/h-t le is mérted? Mert hogy az biztos hogy nem 1500lph hanem max 1000.
A 900-ast lemértük Procival, az eredmény full töltettel, csövezéssel 480lph :idea:
Ez a felh. útmutatóban van:
2. Adatok: e700: 700lph
e900: 900lph
e1500: 1500lph
És oda van írva hogy ezek üresjárattal jöttek ki!
1.5 méter tömlőhosszúsággal és szűrőanyaggal az adatok
e700: 350-450lph!!!
e900: 380-450lph!!!
e1500: 800-900lph!!

Ha tudtam volna hogy ez van a leírásban akkor meg sem veszem a szűrőt. De legalább beleírják, csak rajtunk már nem segít.
Az illesztések tényleg sz*rok, a csövek hamar koszolódnak, és nálam hangos is, de egy 5centis szivacs megoldotta a problémát.
Amúgy parkettán nincs hangja csak a szekrényben.
A kerámiagyűrű kuka ha csak nem legalul van mert ott jó, legalább még egy minőségi kerámia kell bele meg még valami, mert csak a szivacs nem a legjobb a szűrőbe.
Most hirtelen ennyi.
 
Én 2 db e900-ast is használok!

A szűrő minősége simán felveszi a versenyt más nagy márkákkal! Összeszerelése és a felhasznált anyagai tökéletesek, teljesen halk és a fogyasztása is annyi amit írnak rá!
A kifolyó befolyó cső tényleg elég gagyi ,de az abszolút használható kategóriába tartozik! Én fél évig simán elvoltam vele!

Kb. 60-70 centi csővel használom. kerámia,lávakő,szivacsok,perlon töltettel 700-750 liter/óra!


Inadsz:

Leírás az semmit nem ér! Én többször is lemértem az első szűrőnél és ez alapján mertem még egyet venni!Az hogy a szűrő kevesebbet tud mint a gyári érték minden márkánál így van! A JBL E széria ár-érték arányban verehetetlen!

A csövek minden szűrőnél hamar koszólódnak! :D Sajnos!
 
" És oda van írva hogy ezek üresjárattal jöttek ki!
1.5 méter tömlőhosszúsággal és szűrőanyaggal az adatok
e700: 350-450lph!!!
e900: 380-450lph!!!
e1500: 800-900lph!!
Ha tudtam volna hogy ez van a leírásban akkor meg sem veszem a szűrőt. De legalább beleírják, csak rajtunk már nem segít. "


nem értelek. a többi szűrőnél is tudtommal az üres és nulla emeléses adat szerepel, amitől a valós adat eltér. ha valaki ezt leírja, nekem az inkább korrektség kategória és jobban bízom benne.
 
Back
Oldal tetejére