• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Melyik szűrőt használjam?

Sziasztok!

Kezdő akvarista lévén énis belső szűrővel rendelkezem, de elérkezetnek látom az időt, hogy beruházzak egy külső szűrőre.
Az Akim 60l. Mivel nincs túl sok pénzem rá, ezért nagyon szemezek a Tetratec EX 600 külső szűrővel.
http://www.greenaqua.hu/tetratec-ex-600 ... ettel.html
Mi a véleményetek erről a szűrőről és szerintetek megfelel-e az akváriumomhoz.
Ha van más javaslatotok, annak is nagyon örülök.
Előre is köszönöm a segítséget! :D
 
Énse tudom eldönteni hogy melyik külsőszűrőt válasszam majd az egyik lenne az Eheim 2211 másik amire gondoltam a Tetratec EX 400 aztán láttam még van egy Atman AT-3335 (Aqua-Pro 1 / Evo 2206) egész nagy kosaras van még a Hydor Prime 10 valaki ötlet?20l es Nanomat kéne szűrni vele.Nem High Tech módon de a mostani belső szűrőnél jobban kéne megforgatnia a vizet mivel elég sok növénydarabka marad az akiban.
 
Ramen said:
Sziasztok!

Kezdő akvarista lévén énis belső szűrővel rendelkezem, de elérkezetnek látom az időt, hogy beruházzak egy külső szűrőre.
Az Akim 60l. Mivel nincs túl sok pénzem rá, ezért nagyon szemezek a Tetratec EX 600 külső szűrővel.
http://www.greenaqua.hu/tetratec-ex-600 ... ettel.html
Mi a véleményetek erről a szűrőről és szerintetek megfelel-e az akváriumomhoz.
Ha van más javaslatotok, annak is nagyon örülök.
Előre is köszönöm a segítséget! :D

A barátomnak 54 lityisben van Eheim 2224. Tökéletes lenne a tiedbe is ;) . A vízforgatása sokkal jobb, mint a Tetrának, a minőségéről nem is szólva...
Ha mindenképpen Tetrát szeretnél, akkor Tetratec ex 700.
 
Ramen said:
atti76 said:
Sziasztok!

A barátomnak 54 lityisben van Eheim 2224. Tökéletes lenne a tiedbe is ;) . A vízforgatása sokkal jobb, mint a Tetrának, a minőségéről nem is szólva...
Ha mindenképpen Tetrát szeretnél, akkor Tetratec ex 700.

Teljesen egyetértek veled,hogy az Eheim termékek sokkal jobbak, mint a Tetra. De sajnos borsos áruk is van..:(
Tetratec ex 700-at csak a nagyobb teljesítmény miatt ajánlottad?
Van olyan más termék, aminek az ár/ érték aránya megfelelő. Úgy értem, hogy olcsóbb a szűrő mert nem márkás, de hasonlóan jó minőségre és teljesítményre.
JBL 700-ról mi a vélemény?
 
Amennyiben high-tec növényest akarsz, elengedhetetlen (többek között) a jó szűrés-megforgatás is ;) . A 2224-et azért ajánlottam, mert töltettel kb. 500 liter/órát tud szemben az ex 700-al, amely 300-400-at, + még a gyári töltete is sokkal jobb. Én még az ex 1200-ast is be merném vállalni 60 literhez (ha az anyagiakat kihagyjuk)...
Nekem a 112-esben egy 2073 és egy 2071 van (bruttó 2000 liter/óra) és még így is akad időnként algám (igaz a CO2 miatt).

A jbl-t többek nagyon leszólják (minőség, hang stb.), nekem nincs tapasztalatom.
 
High- tech-ben még nem merek gondolkodni. Most a cél az lenne, h egy olyan akváriumot sikerüljön megalkotnom és fenntartanom, ahol a halaim és a növények is jól érzik magukat. Nagyon tetszenek az iwagumi akváriumok, éppen ezért kicsit ebbe az irányban terelődött a figyelmem.
Pontosabban: az előtért be szeretném futatni, h úgy nézzen ki mintha gyep lenne. Bár ehez nem találom a megfelelő növényt. háttérben meg nagyobb növényeket szeretnék. Egyszóval egy letisztultabb formát, ahol nincs zsúfoltság.
 
Ha nem megy az Eheim akkor a tetratec ex700 alá ne add, nekem ex700 van az 54literben, egyenlőre algám még nincs "kop-kop" az áramlásom a jól teletömött bioszűrő közegnek köszönhetően esett egy kicsit, de még megfelelőnek találom, talán nem ártana nagyobb, de az ex1200 at soknak találtam az 54literre a kettő között egy köztes méret lenne jó, túl nagy az ugrás teljesítmény és ár szempontjából is.
 
Szép túrán vagyok túl a héten. Sikerült végigjárnom az összes akvarista boltott Pécsen.
Nem is eredménytelenül.
Találtam egy eheim 2211classic szűrőt. Bár ennek a paraméterei jóval alul múlják a tetratec 700 értékeit.
De mégis csak eheim, még ha gyengébb is. (Egy 64 literes akiban lenne)
Egyszóval nagyon tanácstalan vagyok...
 
Így van, az Eheim jobb mint a tetratec.De.
300l/h nagyon kevés egy 64l akiban.Szerintem spórolj egy olyan szűrőre ami komolyabban megforgatja a vizedet.
Saját tapasztalatból mondom,NE UGORJ FEJEST az egészbe, ha nem áll rendelkezésre az elfogadható technika.Mert az öröm helyett üröm lesz,a felesleges pénzkidobásról pedig nem is beszéltem.Én 6 hónapig spóroltam a szűrőmre.Addig olvasgasd a fórumot, figyelj,tanulj.
De lehet,hogy a többiek nem így gondolják. ;) /bár kétlem/
 
Szóval tetra 600 és 700-ast nem javasolja senki!
A boltban azt mondták, h elég jók.
Akkor marad a türelmes gyüjtögetés.
 
Szerintem se kéne elkapkodnod semmit, ne úgy vegyél szűrőt, hogy mit találtál a boltban... Szűrő kérdésében legyél igényes, különben rengeteg plusz probléma és nehézség fog érni.
 
Félreértésbe ne essünk!
Én nem lehúztam a tetratec szűrőket,csak annyit mondtam gondold végig.
Megfelelő vízforgatású,megbízható,szervízképes szűrőt válassz!
Én a nagy szűrő spórolgatás miatt egy komplett Eheim 2080 árát dobtam ki az ablakon!! :eek: :eek: ;)
OLVASS,FIGYELJ,TANULJ,VÁLASSZ!Ez a megfelelő sorrend,és sok hibától és pénzkidobástól kíméled meg magad.
 
Köszi, igyekszem megfogadni. Mostmár eldöntöttem, h gyüjtögetek. Addig meg kiokosítom magam sok olvasással!
 
60 literbe a 600as Tetra teljesen jó. Nálam is ez megy 85 literes akvában és minden oké.
 
Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok!
Van egy 35literes akváriumom, milyen szűrőt ajánlotok bele? Nincs sok pénzem rá, mindenre 20-25ezer forintom van(talaj, növények, halak, világítás,..)
 
Hááát, nem akarlak elkeseríteni, de a 20-25.000.- lehet, hogy nem lesz elég. Én egy ismerősömnél üzemeltem be másfél éve egy ekkora akit. Az akvárium, fűtés, és a tető+világítás megvolt. Co2 nincs. Gyakorlatilag csak egy külső szűrő, talaj, kő, fa, növény, táp, és hal kellett. Ezeknek valamivel 30 fölött volt vége. Csak ajánlani tudom a Tetratec EX-400-as külső szűrőt, nagyon bevált, és viszonylag olcsó. Persze lehet sokkal olcsóbb belső szűrőt és egyebeket is venni, de azt később lehet /biztos :D /, hogy meg fogod bánni. Sokan leírták már ezt. Egyébként ha jól emlékszem például itt a GA-nál az egyik legolcsóbb a Tetratec. Javaslom, hogy látogasd meg őket, abban a csoda boltban, és segíteni fognak elindulni. Aztán, majd jön a tapasztalt. Szóval inkább spórolj még egy pár hónapot, én is azt teszem éppen. :lol:
 
Back
Oldal tetejére