• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Nano kert 25 liter

Az enyémek sem mai gyerekek :D
Csak nem rég vettem észre, hogy hajlitott üvegű aksid van. Nagyon jól néz ki!
Már nem is kérdés, hogy milyen lesz a következő akvárium (csak, hogy mekkora :D )
Csapvizet vagy lágyvizet használsz?
Igen hajlított, bár nem tudom hogy ez egy növényes akváriumnál mennyire számít előnynek vagy hátránynak.
Csapvizet használok, de adok hozzás Easy Life klórtalanító vízelőkészítőt. Kicsit opálossá teszi a vizet, de 1-2 óra alatt kitisztúl.
 
Igen hajlított, bár nem tudom hogy ez egy növényes akváriumnál mennyire számít előnynek vagy hátránynak.
Csapvizet használok, de adok hozzás Easy Life klórtalanító vízelőkészítőt. Kicsit opálossá teszi a vizet, de 1-2 óra alatt kitisztúl.

A látvány a széleknél legalábbis nekem jobban bejön, mint az átlag aksiknál.
Valószinűleg jobban is lehet takaritani ha algásodás van, mint a sarkokban kinlódni :D
Én a vizkő miatt már lágyvizet (RO viz üzletből veszem) használok és azóta nagyon boldog vagyok :LOL:
 
Illetve a Macrotocinclus affinis megegyezik a fent elmlitett Otocinclusal?
Igen, megegyezik, ez az eredeti neve. A szinonima neve az Otocinclus, ez az elterjedtebb név az akvakertészek között. Rövidítve: oto, sokszor csak így említjük
 
Sziasztok.
Történt egy-két változás időközben. Nem nagy dolgok, de remélem hasznosak. Előszöris áttértem GA tápokra és Easycarbo-ra. Másodszor a szűrőt áthelyeztem az oldalfalra a hárfalról ,mert a Rotala rutundifolia környékén állt a víz és furcsa sötét foltok jelentek meg a leveleken. Most ahogy látom, az akvárium minden részén van vízmozgás, és így még a szűrőt sem kell lefolytanom. Harmadszor új lakók költöztek be. 2db Otto és egy doboznyi Alternanthera reineckii 'mini'. Úgy tűnik mindenki jól érzi magát, olyannyira hogy az oldalfalon felfedeztem egy kis kolónia Hidrát. A köveken megjelent a zöld alga, de nem találom zavarónak ezért egyenlőre nem bántom. :) Januárban tervezem hogy beüzemelek egy Dennerle Bio 60 élesztős-zselatinos CO2 rendszert. Ha van valakinek vele tapasztalata szívesen meghallgatom.

És egy kép :)
23617896_83b500cc4b2adcb18d2ead19407f2253_xl.jpg
 
Egy kis tanácsra volna szükségem. Amint a képeken is látjátok az akvárium bal oldalában hátul van egy köteg limnophila. Sajnos nagyon gyorsan nő (meggondolatlan választás volt ilyen kucsi akváriumba) és az áramlás az akvárium közepe felé sodorja, amiből egyenesen következik hogy árnyékolja a többi növényt. Természetesen visszavágtam jónéhányszor (nem szívesen bántom, de muszály) de egyre nehezebben viseli a dolgot, és nem is túl szép. Azon gondolkozom hogy egyszerűen kiszedem, és elcserélem valami kevésbé mozgékonyra. Persze ha van valami ötletetek hogy a helyén maradjon és szép is legyen, annak örülnék a legjobban.
 
Sziasztok,

Kb 1.hónapja jelentkeztem utoljára, azóta történt némi változtatás és a növények is szépen fejlődnek. A Limnophila sessiliflora-t kiszedtem, mert nem passzolt az akváriumba, de cserébe bekerült hátulra még egy darab vasfa.

23758332_3fbd9f422eba8a2fcdcf3cafc91fb08c_xl.jpg

23758330_9b9339031fcac75eff32b0e688260781_xl.jpg

23758328_f06396e72c34f8db12d692630c697fc9_xl.jpg

23758326_1cfbd74b42edff47148358b5d3614cb0_xl.jpg
 
Back
Oldal tetejére