• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Otthoni 112 literes #2

Sandoro

Kertész szaki
Sziasztok!

Az első próbálkozásom 112 literben 8 hónap után véget ért:
Otthoni 112 literes | Magyar Akvakertész Fórum

A következő próbálkozáshoz indítottam ezt a naplót.
A rend kedvéért az akvárium adatai:

Akvárium: 112 liter (80x35x40)
Talaj: Manado
Táptalaj: Aqua basic plusz (Tropica talaj felkúszott a manado alól...)
Világítás: 4x24 W T5 (Felfüggesztett házi armatúrában, elcsúsztatva a csövek)
Szűrés: Tetra ex 1200 (1 liter siporax, 1 liter Enheim substrat, 1,5-2 liter Enheim subtrat pro, kevés lávakő, kerámiagyűrű, durva szivacs, perlon)
CO2: Nagynyomású palack + Pappilon reduktor + atomizer beoldás
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro + Easy Carbo

Az előző összeállításból a növények egy részét eladom a másik felét megtartom.
Az előző összeállításnál a fa túl nagynak bizonyult és a növények is elég méretesek voltak. Egyrészt nem nézett ki rosszul a dzsungeles rész, másrészt pedig egyáltalán nem fértem semmivel oda, az a rész egy Bermuda háromszög volt.
A mostani kialakítás kissé minimalista lenne, nem lesz benne nagy fa, vagy nagy növény sem.

Jelenleg ezekre a növényekre gondoltam:

Ammania Sp. Bonsai
Alternanthera reineckii Mini
Myriophyllum Matogrossense (ez mégsem lesz jó)
Pogostemon helferi
Parvula mini
Jávai moha
Fontinalis sp. Willow moha
Vallisneria nana
Blyxa Japonica
Micranthemum Sp. Monte Carlo TC
Staurogyne repens

Na tehát a terv a következő:
Dombos részt szeretnék, de a manado miatt ez nem lesz egyszerű. Arra gondoltam, hogy műanyag lapot teszek be, azzal leválasztva egy részt. A leválasztott részen emelném meg a talajt, a műanyag lap pedig végig bent marad. Az előző összeállításból nagyon sok moha maradt. Ezzel gondoltam a műanyag lapot eltakarni, egyfajta mohafal lenne, jávai és willow vegyítve, pillanatragasztóval rögzítve. A fal előtt végig a fal mentén lenne a parvula mini.
A többi növény kb. így helyezkedne el:
TERV_1_104651.jpg

Remélem látszódik.
A lenti részen szinte csak Monte Carlo lenne és a bal sarokban Pogostemon helferi. A dombon lenne a növények nagy része. A jobb felső sarokbók kiszedtem a Myriophyllum Matogrossense nevű növényt, nagy lesz oda. Helyette tudnátok mondani valami közepesen magas növényt esetleg? A Blyxa-ből ha egy cseréppel veszek csak, kijön 2-3 bokornyi? A dombon a bokrok közötti részen lenne Staurogyne repens.
Szerintetek milyen lenne így? Van esetleg valami tipp, hogy honnan tudnák szerezni a célnak megfelelő műanyag lapot?

Köszi!
(Ejj de csepp lett a kép..Igyekszem javítani)
 
Utoljára módosított:
Na elméletileg most már jó méretben lesz:

A jobb felső sarokba Hottonia palustris gondoltam.
TERV_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kérdéseim, azon kívül, hogy szerintetek milyen lesz így:
- A Blyxa-ből ha egy adagot veszek csak, kijön 2-3 bokornyi?
- A műanyag lap vajon helyén maradna?
- A moha be tudná úgy teríteni, hogy ne egy műanyag lapnak látszódjon? (valahol láttam már ilyen megoldást, de nem tudom hol...)
- Milyen műanyag lapot használjak? (Én a GA-s fekete elválasztó műanyagra gondoltam, de sajnos csak kevés itthon...)
- (A napló borítóképét hogy lehet változtatni?)

Köszi előre is!
 
Heló.
A Borítóképet a modik tudják változtatni ha jól tudom, de új kép híján még kár stresszelni rajta.
Ha jól emlékszem hasonló megoldás mármint a moházással kapcsolatban az "űrágya" című naplóban volt. Az elég jól sikerült. A blyxiából szerintem kijön annyi.
 
Heló.
A Borítóképet a modik tudják változtatni ha jól tudom, de új kép híján még kár stresszelni rajta.
Ha jól emlékszem hasonló megoldás mármint a moházással kapcsolatban az "űrágya" című naplóban volt. Az elég jól sikerült. A blyxiából szerintem kijön annyi.
Köszi a tippet megnéztem, tényleg jó :).
A másik naplómnál szerettem volna változtatni, de akkor majd megkérem őket.
 
Szia! Én is egy hasonló akváriumot szeretnék hamarosan összeállítani, de korábban még soha nem volt akváriumom, ezért kérném a tanácsodat. Mit gondolsz a Tetra gyári szűrőanyagairól? Elég az egy 112 literes low-tech akváriumba? Én 112 literben gondolkodok Tetra EX 800-zal , Manadoval, CO2 nélkül, gyári tetővel és világítással egyszerűbb növényekkel, mohákkal.
 
Szia! Én is egy hasonló akváriumot szeretnék hamarosan összeállítani, de korábban még soha nem volt akváriumom, ezért kérném a tanácsodat. Mit gondolsz a Tetra gyári szűrőanyagairól? Elég az egy 112 literes low-tech akváriumba? Én 112 literben gondolkodok Tetra EX 800-zal , Manadoval, CO2 nélkül, gyári tetővel és világítással egyszerűbb növényekkel, mohákkal.
Szia!
Bocsi, hogy csak most válaszolok...
Szerintem a Tetránál a gyári szűrőanyagokat minél előbb cserélni kell sajnos. :(
 
Még soha nem adtam el növényt. Nem lesz postázva, csak simán a kezébe nyomom valakinek. Hogy kell csomagolni? :D
Zacskót teleengedem akváriumvízzel és bele a növény? Tudom bénán hangzik, de nem akarom, hogy bajuk legyen...
 
vastag falú zacskóba beleteszed szépen a növényt mohát, s elég csak spricckolni bele 2őt :)
utána leragasztod vagy megcsomózod úgy a zacsit, hogy egy kis levegő legyen benne... ennyi :D
így kibír egy-két órát bármelyik növény
 
Sziasztok!

A hétvégén (2014.06.07) megtörtént az átalakítás.
A fentebb vázolt dombos megoldás lett megvalósítva. Az elválasztó elem műanyag lapokból lett megcsinálva. A lapot feldaraboltam és erős szúnyoghalóval illesztettem össze. Így a víz át tudja járni a dombos részt. A szúnyoghálót a lapkák alá hajtottam vissza.
A visszahajtott részre lávakövet raktam súlyozás képpen, így a lapkák nem jöttek fel és jelen pillanatban is a helyükön vannak mozgás nélkül. Sajnos a talaj kevés lett, így kissé csúnyán néz ki, hogy kilátszik az elválasztó elem... Valószínűleg nem plusz talajt rakok bele, hanem levágom óvatosan (!!!) ollóval a kilátszó részeket. Az elválasztó elemre mohákat ragasztottam.
Mindez képekkel:

Az elválasztóelem tesztelése:
elvlaszt_095631.jpg


Talajrendezés, lávaköves súlyozás, moha már felragasztva:
elvlaszt_3_095649.jpg


Feltöltve zavarosan:
feltltve_095707.jpg


Tegnapi állapot:
fentrl_095817.jpg


oldalrl_095825.jpg

szembl_095836.jpg


Szóval ez a jelenlegi helyzet.
Remélem nagy problémák nem lesznek és ennek a kialakításnak is tudunk legalább annyira örülni mint elődjének. :)
 
Üdv ismét!

Az akvárium most múlt kettő hetes.
A 2 hét történései:
- A bal sarokban lévő Alternanthera reineckii Pink elég ramaty állapotban van. Lehet az átültetés viselte meg, nem tudom. Folyamatosan dobja el a leveleit, amik megvannak is elhalnak. Egyelőre nem dobom még ki....
- Az Alternanthera reineckii Mini és a Staurogyne repens elkezdett felfelé nyújtózkodni, ezeket elvágtam és elültettem mellé.
- Az elválasztóból nyírtam egy kicsit le. A mohák kezdik magukat összeszedni már zöldellik a végük.
- A Blyxa Japonica nagyon nehezen tér észhez, nem tudom mi baja lehet. :( A leveleit eldobta, de ahogy nézem kezd újakat hozni. Bokrosodhatna már...:shifty:
- A guppik megbetegedtek.:cry: Néhánynál mintha a hátsó uszonyukból mintha kivágtak volna egy darabot. Van amelyiknek szinte teljesen eltűnt. Nehezen, keveset úsznak. Uszonyrothadás lenne? Ha igen mit csináljak?:nailbiting:
- Jah az atomizer ismét megadta magát...:mad: Váltanom kell, diffúzorra, vagy inline atomizerre? Az 1200-as tetra szerintem elvinné.... Az üveg difivel semmi tapasztalatom nincs, mekkora, vagy milyen kellene... Mennyivel rosszabbul porlaszt mint az atomizer?

És a jelenlegi helyzet képekben:
szembl_06_24_133604.JPG


oldalrl_06_24_133603.JPG


fentrl_06_24_133600.JPG



Üdv.:Sanyi
 
Sziasztok!

Lenne még egy kérdés amire nem igazán találtam konkrét választ a fórumon.
Nálam a drop checker végig lime zöld. Este, reggel, napközben...mindig... A halak nem pipálnak és néha kiveszem a DC-t ellenőrzés céljából, hogy visszavált-e kékre. Jelentem visszavált.
A kérdésem az lenne, hogy kell-e éjszaka szellőztetni? Itt most nem arra gondolok, hogy a kifolyócsövet este kijjebb húzom, reggel meg vissza. Tehát légpumpával szellőztessek-e éjszakára, hogy a DC reggel kék legyen az akváriumban?
Vagy a CO2 ingadozás nagyobb baj lenne?

Köszi!
 
Na végre megtaláltam!
Viktor írt erről a DC topikban:
"
Az hogy a Drop Checker nem kékül vissza nem baj. Ha Lily-d van akkor mondhatni természetes. Sok CO2 marad bent a vízben éjjel is.
Viszont az élővilágnak és a szűrő baktériumoknak jót tenne az éjjeli levegőztetés. Ennyi CO2 ingadozás belefér és többet nyernél az éjjeli szellőztetéssel, mint amit a co2 ingadozással esetleg buknál.
Az állandó zöld DC az jelenti nincs sok veszteséged és a CO2 szinted egyébként jó.

"
 
Folytatva a tegnapi szellőztetős témát.
Tehát szellőztetni kellene éjszaka. Mindezt jó lenne a lehető leghalkabban véghezvinni, mivel az akvárium a hálószobában van és a zajra kissé érzékenyek vagyunk.
Erre a kombóra gondoltam:
Légpumpa:
Tetratec APS 150 légpumpa - 150 lph most csak 5 390,00 Ft - Green Aqua
Porlasztó:
JBL Pro Silent Ceramic M - Extra csendes levegőporlasztó most csak 2 490,00 Ft - Green Aqua

Ezekkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
(Hang, működés, stb...)
 
Back
Oldal tetejére