• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Próbálkozunk V1.

Tegnap volt egy kis karbantartás. Kiszedtem a fákat, nagyjából lecsutakoltam róluk a trutyit. Hátul a magas ludvigiákat megnyírtam, elültettem, remélem megmaradnak. Most nagyon üresnek néz ki, mert a fák még eltakarják a levágott, piros részeket. :( Úgyhogy kopaszka szegény hátsó rész. A fának már alig kell súly, fel már nem jön, de egy helyben sem marad, úgyhogy a nagy lapos kövem még rajta maradt. Középre, ha majd nem kell az a súlyozó kő, szeretnék valami bokrot, nagyon hiányzik onnan valami. Vagy alternanthera reineckii mini, vagy valami bucével próbálkozok meg. De ez még a jövő zenéje.
@tsokee -tól zsákmányoltam limnobium laevigatum-ot. Az akvárium tetejének felét befedik, azt hiszem mehet magasabbra a fényerősség. Meg a lámpa is, hogy az úszók se süljenek meg. A garnélák imádják. Jelenleg az állományom fele fejjel lefelé csüng rajtuk, és abban matatnak. Még a petésem is ott lóg. Igen, van petésem, tegnap láttam meg, akkora a pocakja, hogy mindjárt kidurran:X3:. Ami azt jelenti ,hogy ismét élhető és viszonylag stresszmentes a környezet. (y) Szintén tsokee megajándékozott egy bazsalikomlevéllel, és egy szem egérdinnyével, hogy próbáljam meg a válogatós garnéláimat azzal kínálni. A levelet megfőztem tegnap, beraktam, a csiga átnyálazta, majd távozott. Garnélákat a közelében se láttam. :ROFLMAO: Bent hagytam éjjelre, hátha történik valami. Reggel megnéztem, és nem tudom eldönteni, hogy megrágták, vagy foszlik. Még ma bent hagyom, amíg egyben van, hátha rákapnak. De a lebegő növényrengeteg most nagyobb sláger náluk, ahogy nézem. :D
Az ominózis bazsalikom levél.
20170728_210744.jpg

És ami most sokkal izgalmasabb mindenkinek.
20170728_210840.jpg

A szörfölő csiga. Nem tudom milyen apropóból mászott fel az áramlat közepében hajladozó limnophilára.
20170729_095042_Richtone(HDR).jpg

Oldalról.
20170728_210901.jpg

Szemből.
20170729_095027_Richtone(HDR).jpg
A fényképezője a telefonnak pocsék, bezzeg azt gyönyörűen kiemeli, hogy a bal oldali részen elfelejtettem letörölni a pajzsigákat az üvegről...
20170729_095152_Richtone(HDR).jpg

Félig fentről. (Micsoda képcímek.)
20170729_095051_Richtone(HDR).jpg

Egyelőre ennyi. :D
Talán még annyi, hogy a Profitot felemelem napi 1,5 ml-re. Azt hiszem elég sok növényem van már, és elég erős fény, hogy kelljen. Aztán az is lehet, hogy átállok GA tápokra, csak meg akartam várni, amíg elfogy a Profito. Nem szeretek pocsékolni. :(
 
Tegnap matattam az akváriumban megint egy kicsit. Legszívesebben beköltöznék én is, annyira jó érzés volt az a víz. :oops:
A limnobium erősen tiltakozik a low-tech körülmények közé kerülés ellen, elkezdte eldobálni a gyökereinek egy részét, az egymásra csúszott levelek pedig lyukadnak, sárgulnak. Tegnap kihalásztam az egészet, és egyenként megfürdettem őket, átfésültem a gyökereket, hogy ami akar, az ott essen le. A rosszul kinéző leveleket, és nagyon hosszú gyökérszálakat is lecsíptem. Az áramlat sajnos a gyökerek közé, a levelek alá sodorta a másik két úszónövénykémet, amik nem tudtak kiszabadulni, így jó részük erős pusztulásnak indult. Őket most kiszedtem egy tálba, megpróbálom feltámasztani az adagot. Az akváriumból nagyrészt összeszedtem a leszakadt gyökereket.
A taknyosodás erősen megindult, úgyhogy a mai nagytakarításnál a fák is fürdenek. És talajporszívózás is kell már. Tegnap vettem a bettáknak JBL NovoBetta tápot, hogy egy kicsit feldobjam az étrendjüket. Szegények azt se tudtak mi az, megszokták a kukac formát és a tablettát, a felszínen úszó fura dologgal nem tudtak mit kezdeni. Csak nézegették, aztán azért végre meg is kóstolták. Nem igazán vannak oda érte egyelőre, de majd valahogy megoldjuk. Talán az inkább nekik való, mint a spirulina tabletta. :D
A parvula nem pusztul, amin egyszerre lepődtem meg, és örülök is neki. Nincs további sárgulás, nem jön ki a talajból, szépen beállt. Remélem nőni is fog. :notworthy:
A rotala nagyon szépen megindult felfelé a hosszúkás leveleivel, nagyon szép, üde zöldek a hajtások. Cserébe a kis kerek pirosasak haldokolnak. Tudom-tudom, levélváltás, de fájó nézni. A ludvigia is nő, de az ő növekedése kevésbé látványos.
A bacopám is megérett a nyírásra, már igencsak felfekszik a víz tetejére. De nem akarom, mert ahányszor hozzá nyúltam, utána mindig hetek kellettek, hogy magához térjen. Az újraültetés után is elkezdett fonnyadni... :cry: A limnophilát hetente kétszer kell nyírni, lassan akkora dzsumbuj lesz ott, hogy már nem lehet hova ültetni az új hajtásokat.
Az anubiasok viszont megálltak a növésben. Vagy valami törpe fajtát kaptam. :D Vagy csak szimplán sztrájkba kezdtek, hogy sokszor voltak átkötözve, új és új helyre költöztetve. Majd kiderül. Az egyik leveléről leszedtem egy fél centinél kisebb, ovális alakú, zselés anyagot, fogalmam sincs, hogy mi lehetett. Hasonló anyag volt, mint amilyen zselében a parvulát kaptam, de ha az volt, nem tudom hogy került egy felső levélre így egy hét után.:cautious: Főleg, hogy elég alaposan átmostam ültetés előtt.

Kíváncsiságból bekukkantottam a kő alá. Két petés anyuka is szembenézett velem. :D Viszont kint nagyon ritkán látni őket. Leszámítva a reggeli időszakot, mert ma reggel is fent matattak a gyökerek között néhányan. A szívrohamot hozva rám, mert első pillanatra nem láttam mást, csak egy lebegő, mozdulatlan garnélát. Aztán csápolt egyet, és megnyugodtam. Hátul a dzsumbujban azért mindig van valaki, de az a tippem, hogy a pusztulások miatt olyan kevesen lettek, hogy nem mernek előjönni. Úgyhogy amint vége ennek a döglesztő melegnek, kunyizok az ingyenes topikban kiszelektált, felesleges egyedeket. A petés anyukák arra engednek következtetni, hogy már rendben van az akvárium vízértéke. Úgyhogy, kedves olvasó, ha van felesleges állományod, "kukázni" való egyeded, én szívesen befogadok bármilyen színűt. Nem célom a tenyésztés, csak szeretném, ha matatna ott valaki, és mindenki jól érezné magát. :oops:

Ha már vízérték, úgy döntöttem, hogy bizonyos mennyiségű RO vizet továbbra is beveszek a buliba. A párolgás iszonyatosan erős most, a meleg miatt fújom a ventilátorral is, úgyhogy tegnap egy litert pótoltam vissza. Ma reggel megint öntöttem bele egy kicsit. A vízművek honlapja szerint 13nk a keménység, úgyhogy a párolgás mellett nem árt ez az RO vizes visszatöltés, mielőtt kőszobrokat csinálok az élőlényekből. Már eljátszottam a gondolattal, hogy beszerzek egy RO készüléket, de lassan megfordulni se lehet a lakásban, úgyhogy marad a heti bejárás a vízért. Csak nagyon nehéz megállni, hogy ne hozzak haza semmi élőlényt. :D Tegnap is jött a kedvenc bácsim, hogy mit adhat? Mondtam neki, hogy vizet. Erre visszakérdezett, hogy "Csak vizet?!" Most nem mertem semmit elhozni, se a főtt garnéla, se a főtt hal nem szerepel a bevásárlólistámon. És nagyon meg kell gondolnom, hogy mit is rakok még az akváriumba, túltelepíteni se akarom, és túl vegyes felvágott se lehet odabent. Erre még aludnom kell néhányat, mert amúgy mindenféle lényt szívesen elnézegetnék. :sleep:

És a végére egy kis terv a jövőre nézve: csináltatni akarok egy sarok íróasztalt, aminek az egyik felére odamehet az akvárium, a másikra pedig a kockulós dolgaim. Így megszabadul az ebédlőasztal a tehertől, a sarkos megoldás pedig helytakarékosabb. Jelenleg egy akváriumbútorokat gyártó asztalosnál csücsül a terv. Várom, hogy vállalja-e, és ha igen, mennyibe fog kerülni. Ez az egyik. A másik, hogy az én drága párom teljesen ellene van egy másik akvárium indításának. Részben megértem, mert tényleg kicsi a lakás, így is úszni lehet lassan a párában, meg ott van az is, hogy a másik akváriumhoz megint kellenek majd új cuccok. Hiába mondtam neki, hogy ott a kis szűrő, meg a régi lámpa, ismer már annyira, hogy úgysem elégednék meg azokkal. :D Szóval az alternatív ötlet az, hogy ezt a kis akváriumot áttelepíteném egy 40-50 literesbe. Abba már mehetne kicsit több élőlény, jobban tudnék játszani a dolgokkal. A szűrő elvileg 65 literig jó, de kicentizni nem akarnám, szóval odáig nem mennék el méretben. A lámpához pedig jönnek majd a fém lábak, úgyhogy fel tudom szerelni egy kicsit szélesebb akváriumra is. :D A tegnapi napomat azzal töltöttem, hogy azt néztem, milyen talajt kell majd venni, kiegészítve a mostanit. :whistle: No, ezek a tervek. Remélem összejön. :D

Hogy a fenében tudok ennyit írni a semmiről?
 
Kis akvárium, nagy probléma....
A tegnapi örömömnek elég hamar vége lett. Történt ugyanis, hogy tegnap este hazaérve egy garnéla tetem fogadott. Az élők a víz felszínén próbáltak levegőhöz jutni. Gyors teszt, a nitrit szint az egekben, valahol az "atyaúristen" és a "tejóég" között. Villámgyors vízcsere, addig a kábult garnikat kihalásztam egy pohár frissen kezelt csapvízbe. Nem volt nehéz. :( Kiporszívóztam, amit tudtam. A ludvigiák között hátul elég sok elhalt levelet fedeztem fel, gondolom az ültetés és a meleg miatti pusztulás. Ráadásként úgy néz ki reggel túl sok kaját kaptak, és a bomlás túl hirtelen zajlott le a felmelegedett vízben, amit már a bacijaim nem bírtak el. Borzasztó érzés, hogy egy apró baklövésem mennyit tud ártani. :cry:
Itt még nincs vége, naná, hogy nincs, miért is lenne. A feltöltés után a bokrok közül előkerült még egy tetem, akinek ráadásul meg volt rágva a farka. Vagyis hiányzott az egész. Azt már korábban is észrevettem, hogy a halott garnéláknál bizony bepróbálkozik a betta. De sosem engedtem nekik megenni, nehogy rákapjanak az ízére. A garnélák visszapakolása után úgy nézett ki, hogy minden rendben van, a garnélák feléledtek, a kis tigris utánzatok elmentek kapirgálni a szűrőhöz, a többiek sertepertéltek mindenfelé. Az egyik anyukámat leszámítva, aki kábán lógott az egyik fűcsomó közepén. A hím betta pedig bámulta és bökdöste az orrával. Nem menekült el, alig mozgott. Úgyhogy szegénykémet kivettem egy külön tálba, hogy ne legyen cseszegetve, hátha magához tér, ha nyugalom van. Hát nem. Sajnos az este folyamán elpusztult ő is. :( Az eredmény 3 halott felnőtt, és velük együtt halt meg sok-sok lehetőség is. Úgyhogy visszavonom amit fentebb írtam, amíg ekkora ingadozások vannak, nem jön új garnéla abba az akváriumba.(n)
Tegnap este nem kaptak vacsorát, és ma reggel is egyetlen spirulina tabletta ment a vízbe.
A szűrőm félig még mindig a gyári szivacsokkal megy: alul 1 liter quartzite glass, felette 3 kék szivacs, afelett 250ml matrix, perlon, aktívszén lap (hozzá adták, nem én vettem, tudom, hogy ezek elvileg nem érnek valami sokat). A szűrőfelület növelése érdekében ma kap egy újabb adag matrixot. A literes baromi jó árban van 4690-ért, viszont félek, hogy nem férne be ennyi pluszban, úgyhogy valószínűleg marad a feles doboz. És cserélem a perlont, mert arra is ráfér. Remélem így már elég bacim lesz, hogy leküzdjék a balf*szkodásaimat.
 
Utoljára módosított:
Kis akvárium, nagy probléma....
A tegnapi örömömnek elég hamar vége lett. Történt ugyanis, hogy tegnap este hazaérve egy garnéla tetem fogadott. Az élők a víz felszínén próbáltak levegőhöz jutni. Gyors teszt, a nitrit szint az egekben, valahol az "atyaúristen" és a "tejóég" között. Villámgyors vízcsere, addig a kábult garnikat kihalásztam egy pohár frissen kezelt csapvízbe. Nem volt nehéz. :( Kiporszívóztam, amit tudtam. A ludvigiák között hátul elég sok elhalt levelet fedeztem fel, gondolom az ültetés és a meleg miatti pusztulás. Ráadásként úgy néz ki reggel túl sok kaját kaptak, és a bomlás túl hirtelen zajlott le a felmelegedett vízben, amit már a bacijaim nem bírtak el. Borzasztó érzés, hogy egy apró baklövésem mennyit tud ártani. :cry:
Itt még nincs vége, naná, hogy nincs, miért is lenne. A feltöltés után a bokrok közül előkerült még egy tetem, akinek ráadásul meg volt rágva a farka. Vagyis hiányzott az egész. Azt már korábban is észrevettem, hogy a halott garnéláknál bizony bepróbálkozik a betta. De sosem engedtem nekik megenni, nehogy rákapjanak az ízére. A garnélák visszapakolása után úgy nézett ki, hogy minden rendben van, a garnélák feléledtek, a kis tigris utánzatok elmentek kapirgálni a szűrőhöz, a többiek sertepertéltek mindenfelé. Az egyik anyukámat leszámítva, aki kábán lógott az egyik fűcsomó közepén. A hím betta pedig bámulta és bökdöste az orrával. Nem menekült el, alig mozgott. Úgyhogy szegénykémet kivettem egy külön tálba, hogy ne legyen cseszegetve, hátha magához tér, ha nyugalom van. Hát nem. Sajnos az este folyamán elpusztult ő is. :( Az eredmény 3 halott felnőtt, és velük együtt halt meg sok-sok lehetőség is. Úgyhogy visszavonom amit fentebb írtam, amíg ekkora ingadozások vannak, nem jön új garnéla abba az akváriumba.(n)
Tegnap este nem kaptak vacsorát, és ma reggel is egyetlen spirulina tabletta ment a vízbe.
A szűrőm félig még mindig a gyári szivacsokkal megy: alul quartzite glass, felette 3 kék szivacs, afelett 250ml matrix, perlon, aktívszén lap (hozzá adták, nem én vettem, tudom, hogy ezek elvileg nem érnek valami sokat). A szűrőfelület növelése érdekében ma kap egy újabb adag matrixot. A literes baromi jó árban van 4690-ért, viszont félek, hogy nem férne be ennyi pluszban, úgyhogy valószínűleg marad a feles doboz. És cserélem a perlont, mert arra is ráfér. Remélem így már elég bacim lesz, hogy leküzdjék a balf*szkodásaimat.
En egy vekony szivacsot tennek a legalsoba es arra a quarcitot. A szenest kidobnam belole es az osszes szivacsot. Vedd meg nyugodtan a literest. A maradekot 10 perc alatt atveszi valaki itt. Ha megsem,atveszem en.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
En egy vekony szivacsot tennek a legalsoba es arra a quarcitot. A szenest kidobnam belole es az osszes szivacsot. Vedd meg nyugodtan a literest. A maradekot 10 perc alatt atveszi valaki itt. Ha megsem,atveszem en.l
Akkor ez hamar eldöntetett, köszönöm. :)
Ehhez a szűrőhöz jár kosár, abban van az egész cucc, rácsszerűség van az alján, minimálisan felfogja a nagyobb trutyikat. Így is kell alá a szivacs? Mennyire legyen sűrű? Mondjuk egy hagyományos mosogatószivacshoz képest.
 
Ami felette van 2 db abbol tedd be az egyiket. Vagy talan megjobb ha (mivel no vagy es turelmes,es benned az alkotasi vagy) az egyet ha el tudod vagni felbe. Marmint a vastagsagat.nem kell apro lyuku.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
 
Ami felette van 2 db abbol tedd be az egyiket. Vagy talan megjobb ha (mivel no vagy es turelmes,es benned az alkotasi vagy) az egyet ha el tudod vagni felbe. Marmint a vastagsagat.nem kell apro lyuku.
Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Akkor ma szeletelünk.(y) Szerintem az eladó már ki fog röhögni, hétfőn és kedden is voltam bent, megvehettem volna egyszerre minden cuccot, csak valami mindig kimaradt.
 
Ennek romantikaja van. En is sokszor csak erdeklodni vagy korbenezni ugrok be. Valahogy nekem (unk) ez olyan filing mint masoknak a kocsma. Egy pohar bor vagy sor mellett egy egesz mapot el tudnak ucsorogni.

Tapatalkkal küldve az én SM-G920F eszközömről
Valami olyasmi, órákat elbeszélgetnék ott. Az eladó mindig mesél valamit az otthoni akváriumairól. :D Én meg irigykedek. Ha még suliba járnék, megkérném őket had legyek önkéntes segítő. Eltaperolnám az állatkákat és növényeket. Csak amióta gyalog járok, nekem ez baromi nagy kerülő, azért vagyok kicsit mérges magamra, hogy feleslegesen járatom magam pont a legmelegebb héten. :rolleyes:
 
No, Matrix megvéve, betéve. Ennyi maradt ki (az ott mellette a 250 ml-es doboza, csak az arányok miatt raktam oda):
20170802_191024.jpg
Többszöri átöblítés ellenére is teleokádta a szűrő a vizet a fehér porral, de már szépen tisztul. Remélem senki sem fogja megsínyleni odabent Ha egy óra múlva is ilyen, akkor pakolok bele még több perlont. Lehet, hogy az lett a kevés. Pedig többnek tűnt, mint ami gyárilag benne volt, de valahogy lágyabb anyagú az új. Vagy csak a másiknál már nagyon összeállt a mulm miatt, és azért tűnt olyannak.
Pusztulás nem volt ma szerencsére, de a nitrit szintet még mindig halvány rózsaszínként jelöli a tesztcsík. Tudom, nem pontos, de ha már kijelezhető, az nem jelent túl jót.
Tegnap vettem egy időkapcsolót, a szerelésre még nem szántam el magam, így a szobaventilátor lett rákapcsolva. Két óránként bekapcsolt (elvileg) egy órára. A parancs úgy szólt, hogy sokat ne menjen itthon egyedül az az ősrégi vacak. A múltkori nagy melegben levitte a hőfokot 25 fokra, most 27 fokkal várt itthon az akvárium vize. Átprogramozom a kapcsolót, hogy két órát menjen, és egy órát ne. Ha ezt a hetet túléljük, akkor mindent. :notworthy:
 
No, Matrix megvéve, betéve. Többszöri átöblítés ellenére is teleokádta a szűrő a vizet a fehér porral, de már szépen tisztul.
Szia!
Korábban, mikor a literes mátrixot bepréseltem a Tetrámba, nekem is fehér porszerű "tudomisénmi" árasztotta el a vizemet. Ott lebegett a felsőbb réteg közepén, ha jól emlékszem tovább is mint egy napig. Elmúlik! Én is megijedtem először, ezt ma már nem tenném. Úgy gondolom, hogy velejárója a mátrixnak, még többszöri (részemről 4-5) átmosás, öblítés után is. Tovább megyek, tegnapelőtt áramszünet volt és mikor visszakapcsolt és beindult újra a szűrő, szintén belövellt egy kisebb mennyiségű fehér trutyit (pedig itt már hetekről beszélünk, a mátrix bekerülése óta), ami egy órával később már nem is látszott.
 
Szia!
Korábban, mikor a literes mátrixot bepréseltem a Tetrámba, nekem is fehér porszerű "tudomisénmi" árasztotta el a vizemet. Ott lebegett a felsőbb réteg közepén, ha jól emlékszem tovább is mint egy napig. Elmúlik! Én is megijedtem először, ezt ma már nem tenném. Úgy gondolom, hogy velejárója a mátrixnak, még többszöri (részemről 4-5) átmosás, öblítés után is. Tovább megyek, tegnapelőtt áramszünet volt és mikor visszakapcsolt és beindult újra a szűrő, szintén belövellt egy kisebb mennyiségű fehér trutyit (pedig itt már hetekről beszélünk, a mátrix bekerülése óta), ami egy órával később már nem is látszott.
Hali! Én nem ijedtem meg. :D Miután megláttam, eszembe jutott, hogy már olvastam itt róla, hogy ez bizony így működik. És a megoldást is, hogy érdemes nem az akváriumban elindítani feltöltés után, hanem csapban, kádban, és akkor oda megy a por. Csak siettem, és teljesen kiment a fejemből.:confused:
Reggel amúgy teljesen elmúlt, de este még pakoltam azért egy kis perlont bele. Az sosem árt. Most egyéb gondokkal küzdök, a parvula elkezdett trutyisodni, rárakódott valami szürkés-barnás dolog. Elég könnyen lejön, ha megdörzsölöm a csomókat, de utána a vízben lebeg. Le kell szívni, rábízni a szűrőre. Viszont most a füvem nagyon-nagyon nem szép. :( Azt hiszem valami nagyon nem jól van beállítva a szűrőmön, mert ennek el kéne bírnia egy ekkora akváriumot. Még várok egy hetet, hogy az új adag matrixon is megtelepedjenek a bacik, hátha csak annyi a probléma, és utána rendbe jön a dolog. A talajporszívózás macera, mert valami bazalt zúzalékom van, ami legyezgetésre pont úgy jön fel, mint bármilyen egyéb szennyeződés az aljzaton. :( Erősen gondolkodok egy teljes restarton, ahol átmosom a táptalajt, lecserélem a bazaltot, és minden egyes növényt szépen lemosok, leszedem a haldokló leveleket, stb. Csak a legutóbbi átépítésemnek se volt jó vége. Bár most nincsenek amanok, akik megszökhetnének...
Az tart vissza, hogy úgyis át akarom majd költöztetni egy kicsit nagyobba, úgyhogy még várok türelemmel az asztalra. Viszont kicsit visszatart, hogy ez a szűrő elketyegne-e egy 50 literes alatt. Mert akkor addig nincs új akvárium, amíg nem veszek új szűrőt is. :D Mindegy, egyelőre ezt kéne rendbe tenni. :)
 
Erősen gondolkodok egy teljes restarton, ahol átmosom a táptalajt, lecserélem a bazaltot, és minden egyes növényt szépen lemosok, leszedem a haldokló leveleket, stb. Csak a legutóbbi átépítésemnek se volt jó vége. Bár most nincsenek amanok, akik megszökhetnének...
Az tart vissza, hogy úgyis át akarom majd költöztetni egy kicsit nagyobba, úgyhogy még várok türelemmel az asztalra. Viszont kicsit visszatart, hogy ez a szűrő elketyegne-e egy 50 literes alatt. Mert akkor addig nincs új akvárium, amíg nem veszek új szűrőt is. :D Mindegy, egyelőre ezt kéne rendbe tenni. :)
Szerintem ne kapkodd el! Ha úgyis átépítés lesz hamarosan, akkor felesleges lenne terrorizálnod a növényeket +1 bolygatással. A 2213-s szűrőt vetted végül, igaz? Az a GA által 65literig jó lehet. Kinek hihet az ember, ha már nekik sem? :woot:
 
Szerintem ne kapkodd el! Ha úgyis átépítés lesz hamarosan, akkor felesleges lenne terrorizálnod a növényeket +1 bolygatással. A 2213-s szűrőt vetted végül, igaz? Az a GA által 65literig jó lehet. Kinek hihet az ember, ha már nekik sem? :woot:
Én elhiszek bárkinek bármit. A táblázatukban viszont már csak 50 litert írnak. :D Gondolom függ attól, hogy mit is kell szűrnie. A mostani akváriumot el kell vinnie, úgyhogy biztos az én beállításimmal van a gond. Majd ha bejárt a szűrőanyag átrakom a beszívó ágat, és megnézzük úgy hogy muzsikál. A legnagyobb gond most úgyis a meleg. Nem is kapnak fagyi kaját, csak tápot, az talán kevésbé terheli a vizet szegényeknek. Garnélát csak akkor látok, ha bekopogok hozzájuk.
 
Üü, 65-t írnak és a táblázatban a max.gyári ajánlás szerepel, ami 250 nem pedig 50. Így helyes! A meleg, ha minden igaz ma már csillapodni fog egy jó nagy vihar keretében. A garnéláid lehet, hogy kis garnélákat gyártanak, ne zavard össze őket :sneaky:
 
Üü, 65-t írnak és a táblázatban a max.gyári ajánlás szerepel, ami 250 nem pedig 50. Így helyes! A meleg, ha minden igaz ma már csillapodni fog egy jó nagy vihar keretében. A garnéláid lehet, hogy kis garnélákat gyártanak, ne zavard össze őket :sneaky:
Nézd csak meg jobban azt a táblázatot. :D Bal szélen méret szerint vannak sorba rakva, "Ajánlott méret (liter)" név alatt.
30 literem van, úgyhogy igazából lényegtelen, csak ha nagyobbra akarnék váltani, akkor már lehet, hogy gondban leszek. De ez még nagyon-nagyon messze van.
 
Back
Oldal tetejére