• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes S.S.D.D.

Molroth

Kertész bálvány
A cím Stephen Kingtől lehet ismerős, na nem a magyar fordítás szerinti “Sok Szarban, De Derűsen”-re gondolok, hanem az eredeti “Same Shit Different Day”-re.
Az akvárium gyakorlatilag az előző naplóm közvetlen folytatása, hiszen az átrendezés folyamatos üzem mellett zajlott, halakkal, garnélákkal, anyázással, meg amit el lehet ilyenkor képzelni.


A történet a következő:

Adott egy csóró akvarista, működő növényessel, aztán, ahogy az egyszeri filmben mondták: “Jöttek a mórok és mindent megváltoztattak.” Na nálam a marsilea jött látott és győzött. Brutálisan ellepett mindent, amit nemrég meg akartam regulázni egy ritkítással, de nem tudtam, hogy milyen jó barátságban van a parvula mezőmmel, ragaszkodtak is egymáshoz rendesen, szépen fel is szakadt a parvula, ahogy azt kell! Próbáltam 2 hétig csipesszel visszatuszkolni, de annyira sűrű volt a szőnyeg, hogy ez lehetetlennek bizonyult, ezért tegnap nekiálltam újraültetni.
Persze ez sem volt egyszerű, mert a @nebula kollégától kaptt tuberculatumot is át akartam költöztetni a teszt helyről a jobb hátsó sarokba, de nem gondoltam, hogy pár hét alatt kb 70 centis gyökérzetet ereszt, amivel vittem mindent, úgyhogy akkor már az eddig bent lévő nagy fát beékeltem a két kő közé, és a két göbe darabot is úgy raktam vissza, hogy látszódjon is. :p

Nincs benne koncepció, de ezt csak meglévő anyagokból nehéz is lenne megoldani úgy, hogy közben ott figyel egy csomó ideges garnéla és a guppik meg csipkedik a kezed. :D

A japánok ezt Sozo Haisokunak nevezik (kreatív növény újrarendezés), magyarul szerintem idegösszeomlásnak lehetne fordítani. :D Jó, legyünk őszinték, ez nálam csak újrarendezés kreativitás nélkül, mert úgyis csak növény nevelde lesz a következő tervemhez. Első sorban a montecarlot szeretném teljes gyeppé varázsolni, mert ezt akarom majd a továbbiakban használni, a parvulát meguntam, mert elég hisztis növény.

És akkor az adatok:

  • Akvárium: 60x30x30 54L sma 5mm üveg fekete szilóval
  • Világítás: Quad 2x24W 6500K csövekkel
  • Szűrés: Atman AT-3335 (600lph, alső kosárban: kerámiagyűrű és lávakő+szivacs, felső kosárban: Matrix Trop, perlon)
  • Fűtés: Juwel 100W, ha szükséges
  • Co2: DIY élesztős, üveg diffúzorral beoldva (30-40 bpm)
  • Tápozás: Dr Garden micro combi 6ml/hét vízcsere után hetente visszatápozva, 2ml saját kotyvasztású macro, liqui carbo helyi kezelésre
  • Víz: Kezelt (Prime) csapvíz valahol a 20-as keménységi fok közelében. :( Vízcsere heti kb 50%.
  • Aljzat: Kimerült Tropica táptalaj+két éves ADA Amazonia (még mindig tart :D)
  • Dekor: Seiryu kő és vasfa

Növények:

  • micranthemum monte carlo - előtér
  • eleocharis parvula mini - két oldalt és körben hátul
  • hygrophila pinnatifida - kézépen a fa előtt ültetve, és a fákra kötözve
  • anubias barteri var. nana - fán, kövön
  • staurogyne repens - középen
  • rotala rotundifolia - háttér
  • myriophyllum tuberculatum (ebben nem vagyok biztos, mert csak a teteje narancssárgás) - háttér
  • Taxiphyllum barbieri - a fákon
  • Vesicularia dubyana "Christmas" - a fákon

Élőlények:

  • Endler guppy - nem tudom mennyi, mert sok kicsi van. Kobra, black bar és ahogy nézem lesz egy japán kék is. :)
  • Black molly - 1db őslakó :)
  • Red Cherry garnéla - szintén sokan vannak
  • Amano garnéla - 3db

És akkor a képek (telefonos gagyi képek csak):


Előtte:
15194910279_20613920b0_b.jpg



Közben:
15386456720_8e866b322e_b.jpg



És feltöltés után:
15386457740_9805b462f7_b.jpg


És most várok, hogy elinduljanak a növények, kicsit most sűrűbben cserélek vizet, meg esedékes lesz ma a perlon cseréje is, de ami dzsuvát a szűrő most felszippantott, a szűrő takarítás is esélyes lesz lassan.

Köszi, hogy benéztél! :)
 
Adott egy csóró akvarista, működő növényessel,
Ez nagyon jó kis jelző :D
A lámpa lábhajlítási technikát lekoppintom szerintem így nem fog bezavarni a láb fotózáskor (y)
Az a hatalmas anubias mit keres ott ?,ránőtt a kőre ? Tuszkold be a bal kő és a mögötte lévő fa közé a gyökerét ott jó helyen lesz :)
 
A lámpa lábhajlítási technikát lekoppintom szerintem így nem fog bezavarni a láb fotózáskor
Az a hatalmas anubias mit keres ott ?,ránőtt a kőre ? Tuszkold be a bal kő és a mögötte lévő fa közé a gyökerét ott jó helyen lesz
Így tudtam lentebb engedni: Két legyet egy csapásra! :D
Az anubias az ránőtt a kőre, ahogy mondod. :D Anyáméknál kipurcant az aranyhal, megrenoválom majd nagyon lótekk növényesnek és abban fog majd helyet kapni. :)

Hajra-hajrá!
Köszi-köszi! :D
 
Azt hittem a név alapján, hogy valami SSD, Solid-State Drive cucc! :)
Tetszett az "előtte" állapot is, kár, hogy a marsilea miatt szét kellett bombázni.
A jobboldali nagy faág letört teteje fankó. Kicsit lejjebb dugnám, hogy jobban érvényesüljön.
 
Azt hittem a név alapján, hogy valami SSD, Solid-State Drive cucc! :)
Tetszett az "előtte" állapot is, kár, hogy a marsilea miatt szét kellett bombázni.
A jobboldali nagy faág letört teteje fankó. Kicsit lejjebb dugnám, hogy jobban érvényesüljön.
Hát igen, gondoltam, hogy megtévesztő lehet a cím. :|
A nagy fát sajna nem tudom sem jobban megdönteni, sem mélyebbre tolni. Így is az anubiasos követ jobbra kellett kicsit tolnom, de a zabszem effekt bejátszott, mert alatta egy hataas hungatocell emelés van és féltem, hogy egy táptalaj-gombafelhő kíséretében a felszínre robban, mert nincs leragasztva, csak a kő tartja lenn.

Ja a naplóhoz még annyit, hogy nekigyürkőztem a perlon cserének, de az egy horror volt, úgy tele volt iszappal, hogy kipucoltam a szűrőt is. Volt benne vagy egy kiló iszap. :S
Megint jól vizsgázott a kis atman, mert még így is jól tekerte a vizet. :)
 
Pár mai telefonos shot:
15397883447_23f803d881_h.jpg


15397275359_496f3bb962_h.jpg


Alga azért még van... :sorry: Ja és a növénylistából lemaradt a microsorum needle leaf... Ez az előző setup elején volt benn a telepítéskor, de szétmállott, de ahogy a Jurassic Parkban mondták: "Life finds a way" Egyszercsak előbukkantak sok hónap után a fa repedéseiből a kis zöld levelecskéi. :) És ami még lesokkolt, hogy a hydroval is volt próbám anno, de pár hónap után feladtam, erre most a szétszedéskor megtaláltam az _EREDETI_ 3 db satnya kis tövet... Nem volt szívem kidobni, így hát visszakerültek a túlélők. :)

És ilyeneket is találtam.... Mik ezek, kis csigák? Nem nagyon mozognak, csak itt a talaj pereménél héderelnek:
15560207876_73a274c299_c.jpg


És a végére egy Hyperlapse:
Lehet 1080-ban nézni az algát, bár a hyperlapse miatt kicsit elmosódott a videó. :p
Ja és hát az endlerjeim soha nem bántják a garnéláim... De valahogy most a szűrőből kimenekített :ninja: osztagra nagyon rámentek, egyet ki is csinálnak, mert mikor máskor...:banghead:
Nem tudom, talán más a szaguk, vagy a jó ég tudja.. :meh: Bár gondolom az is közrejátszik, hogy nincsen akkora dzsungel.
 
Pár mai telefonos shot:
És ilyeneket is találtam.... Mik ezek, kis csigák? Nem nagyon mozognak, csak itt a talaj pereménél héderelnek:
15560207876_73a274c299_c.jpg

Nekem is volt ilyen, pajzscsigára gondoltam.(Meg voltak valami kukacszerű dögök is.)
Én csak nagyon drasztikus módszerrel tudtam megszabadulni tőlük, 1 hó próbálkozás után pattan el valami a fejembe.
Kivettem a halat, garnélákat és jött a fenbendazól túladagolás.
Twinstar hatás lvl százezer.:ROFLMAO:

20140916_195643_Android_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
A fának a vége továbbra is csúcs!
Jó a kis videó, mintha öntöttél volna a vízbe egy kis Red Bull-t! :D
Az szerintem Pajzscsiga (Acroloxus lacustris). Nekem is voltak, egy idő után eltűntek. Egy kicsit azért rásegítettem csipesz hegyével :whistle:
 
Lassan 2 hetes lesz az aki az újra ültetés óta. Vízcsere még nem volt... :oops: Hiába voltam szabin, nem volt rá időm/hangulatom/energiám, most meg túlóra van a dolgozóban, szóval max majd szombaton. Annyit csináltam, hogy meglegyezgettem az aljzatot, hogy a felkavarodó mulmot elintézze a szűrő, meg folyamatosan tolom le a pengéssel a diatomot. Sajna most csak 3 amanom van, az otok elfogytak, így marad a kézi eltávolítás. A jószágok jól érzik magukat, a növények is kezdenek észhez térni. Mondjuk a parvula eléggé lebarnult, remélem észhez tér, de nyírni még nem merem, azzal még várok 1-2 hetet. Az MC talán mintha megindult volna, bár középen kiekézték a rovarok. :p A pinnatifida él és virul, a rotala még soha nem volt még ilyen narancs színű, a myrio egyelőre stagnál, gondolom a gyökeresedéssel van most elfoglalva. :p
Gondolkozom, hogy a rotalát talajszinten elnyesem, mert az ős-tövek már szinte fásak és algásak is, és a szép új hajtásokkal beültetem kicsit jobban a hátsó traktust, nem csak a fa mögötti részt. Vélemény valakinek erről esetleg?
És a végére egy ótvar telefonos, bemozdulós, tükröződős kép algás technikával, mert állítólag kép nélkül nem napló a napló. :bag:
15483734630_f98732e0c0_b.jpg
 
Kagylósrák...
etetés visszafogásával, víz lágyításával, és CO2 növelésével kidögleszthető :)
Köszi szépen! :)
A kagylósrákok ennél jóval kisebbek. Ahogy fentebb is írták, ezek szerencsére "csak" pajzs csigák. Szerencsére nem vészes a helyzet, nem nagyon szaporodnak, ahogy elnézem, szóval bízok benne, hogy maguktól felszívódnak. :)
 
Köszi szépen! :)
A kagylósrákok ennél jóval kisebbek. Ahogy fentebb is írták, ezek szerencsére "csak" pajzs csigák. Szerencsére nem vészes a helyzet, nem nagyon szaporodnak, ahogy elnézem, szóval bízok benne, hogy maguktól felszívódnak. :)
tök mindegy melyik igazából, ja, a módszerrel vissza lehet őket szorítani...

Nekem is volt ilyen, pajzscsigára gondoltam.(Meg voltak valami kukacszerű dögök is.)
Én csak nagyon drasztikus módszerrel tudtam megszabadulni tőlük, 1 hó próbálkozás után pattan el valami a fejembe.
Kivettem a halat, garnélákat és jött a fenbendazól túladagolás.
Twinstar hatás lvl százezer.:ROFLMAO:
Fenbendazolt hol lehet beszerezni???? nekem lenne mit irtani az egyik akimban...
 
Lassan 2 hetes lesz az aki az újra ültetés óta. Vízcsere még nem volt... :oops: Hiába voltam szabin, nem volt rá időm/hangulatom/energiám, most meg túlóra van a dolgozóban, szóval max majd szombaton. Annyit csináltam, hogy meglegyezgettem az aljzatot, hogy a felkavarodó mulmot elintézze a szűrő, meg folyamatosan tolom le a pengéssel a diatomot. Sajna most csak 3 amanom van, az otok elfogytak, így marad a kézi eltávolítás. A jószágok jól érzik magukat, a növények is kezdenek észhez térni. Mondjuk a parvula eléggé lebarnult, remélem észhez tér, de nyírni még nem merem, azzal még várok 1-2 hetet. Az MC talán mintha megindult volna, bár középen kiekézték a rovarok. :p A pinnatifida él és virul, a rotala még soha nem volt még ilyen narancs színű, a myrio egyelőre stagnál, gondolom a gyökeresedéssel van most elfoglalva. :p
Gondolkozom, hogy a rotalát talajszinten elnyesem, mert az ős-tövek már szinte fásak és algásak is, és a szép új hajtásokkal beültetem kicsit jobban a hátsó traktust, nem csak a fa mögötti részt. Vélemény valakinek erről esetleg?
És a végére egy ótvar telefonos, bemozdulós, tükröződős kép algás technikával, mert állítólag kép nélkül nem napló a napló. :bag:
15483734630_f98732e0c0_b.jpg

Szia!
Növényeket tennék még a fa mögé, esetleg kisebbeket közé, valahogy így:
 
Szia,

Korábban azt olvastam szinte mindenhol, hogy garnélákat és guppikat nem tanácsos egy aksiban tartani. Nálad úgy látom teljesen jól elvannak :wideyed:
 
Back
Oldal tetejére