• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sammy kezdő üvege

SammyTheSalmon

Kertész szaki
topik képnek:
akvtn.jpg



Sziasztok!

Gondoltam elkezdem naplózni hátha aztán valami lesz belőle meg később legalább egy helyen lesz összeszedve és látom hogy alakult :)
Ez egy nyugis, co2 mentes akvárium pár nem annyira dekoratív lávakővel és lelki szemeim előtt szépen benőtt marsilea mezővel :)

az adatok:

50x30x30-as üveg (nem a legszebb darab de megteszi :) )
szűrés: egy eheim 2224 gyári töltettel amit kb 1 éve járattam már egy 100 literes vegyes akváriumban
világítás: a diy topikból szabadalmaztatott "alu félcső" armatúra fellógatva 2x24 wattos t5 6500k, viszonylag magasra emeltem, hogy ne izgassam annyira az algákat vele még az elején de lehet, hogy ilyen magasan is hagyom, nem terveztem bele fényigényes növényeket és délután 2-től este 10-ig megy a világítás
aljzat: 8 liter Aquatic Nature Pro-Soil
tápozás: Green Aqua Micro/macro és carbo 1 ml/nap, szombat pihi
egyebek:
low cost lávakövek
3 darab oto
kb 15 red cherry eddig
és végül 2 dobozos marsilea hirsuta
az igazsághoz hozzá tartozik, hogy 2-3 hetet már kaptak a növények így szép gyökerük illetve hajtások is voltak már és csak ezeket az új hajtásokat ültettem be szálanként..:)
a képek nem valami jók..sőt igazából mélységérzetet egyáltalán nem ad át valahogy, ezért lőttem oldalról is.. dejöhetnek tippek, hogyan lehetne megoldani :)

01.jpg


02.jpg


03.jpg


Imi
 
Nem értem mi a baj a kövekkel. Szerintem nagyon jó lesz ez a Marsileaval.
Igaz kissé lassan fog bedúsulni. Kell hozzá pár hónap.
Tetszik ez a minimál stílus :thumbup:
 
Nagyon is jól néznek ki ezek a kövek! Jól fog ez kinézni!

Bár én még jó pár cserép növénnyel felgyorsítanám!
 
Köszi srácok :)

Csak azért írtam a kövekre mert ez egy nagy darab ilyen kertépítő kőből van mind :) Szétütöttem aztán kalapáccsal "megfaragtam" minden egyes darabot, hogy ne legyen éles stb :) és ugye ezeknek csak a külső része néz ki valahogy az a barnás textúra, a belseje ez a sötét lyukacsos szerkezetű
elől látszik is azon a darabon bal oldalt mert sajnos nagyon kivilágosodott ..de kivenni nem merem inkább :D remélem majd a növények eltompítják kicsit ezt a barnás vöröses világítását ha körbenövik
nővényből nincs azért olyan kevés benne :) minden szál különálló kis növény már, úgyhogy ha beindulnak akkor egyszerre fog megduplázódni és így tovább :) de az tény, hogy nem lesz egy sprinter viszont ez engem annyira nem zavar :)

bal hátul a kis teraszon leszúrtam pár parvulát megnézni mire megy ebben a környezetben, ha jól érzi magát akkor lehet, hogy a túloldalra is ültetek majd meglátom
vagy esetleg hosszabb acicularis függönyt lehetne végigvinni az egész hátsó részen majd meglátjuk, hogy alakul :)
 
Rég írtam már valamit a helyzetről errefelé.. a helyzet változatlan :D
Szépen lassan de biztosan növöget, terjeszkedik a marsilea :)
A garnélák az áramlás segítségével picit legörgették a talajt bal oldalon úgyhogy ott kialakult egy kis dombocska amit inkább nem is piszkáltam ha már így megtartja magát.
A parvulás kísérlet eléggé kudarcba fulladt mert kegyetlenül ellepte a staghorn :) Szép gyökere volt mindegyiknek és terjeszkedtek is de a régi nagyobb szálakon megjelent a dög.
Mindegy is, kivettem és majd beültetem a szabadlevegős különítménybe. Erről jut eszembe marsilea-ból is elültettem néhány maradékot az eredeti zselés tövekből ha már csak a friss hajtásokat használtam az akváriumhoz és egyik nap szépen kihajtott egy friss szál..3 nap múlva 5-6 centi magasan nyitotta ki a leveleit. Azt hittem képzelődök amikor másnap megnéztem a friss hajtást és másfél centit nőtt egy nap alatt :) Csak délutáni napot kap kb 1-től este 6-ig de úgy tűnik szereti az ablakban a helyét :)

Még azon agyaltam, hogy a hátsó részt végigültetném a kövek mögött is HM-mel esetleg középre egy nagyobb "gombócot" és szépen összenyírni az oldalsókkal. Mennyire működhet? :)

Néhány friss kép a végére..aki szemfüles láthat növekedést is rajtuk :D

P1020767.JPG


P1020766.JPG
 
Na erre a projectre nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog alakulni, mit alakít majd a marsilea ilyen körülmények között! Nincs túlbonyolítva az aki, de minden van itt ami kell (a CO-t leszámítva! Szerintem a lávakövek is mutatósak lesznek, ha bezöldül körülöttük a növényzet!
 
Na igen kíváncsi az én is vagyok, hogy mi lesz ebből az egészből :)
Ma picit építkeztem benne, a bal oldalon megpróbáltam korrigálni ezt a földcsuszamlást és újra egy ilyen teraszos dolgot kialakítani.
Szűrőt picit letekertem és hagyok időt, hogy behálózza a gyökérzet a talajt, bár most elég stabilnak tűnik a domborzat.

egy gyors kép
P1020770.JPG



ui: az emers marsilea úgy nő mint az állat.. most hozott ugyanaz a tő egy új levelet és már 2-3 centis :)
mutatósnak nem túl mutatós mert csak egy 5-6 centis vékony szár és a tetején egy lóhere aztán ennyi is..xD

Imi
 
Sziasztok egy kis helyzetjelentés.
Egy kevéske staghorn felütötte a fejét itt-ott pár levélen és egy kis világításcsökkentéssel sikerült is megállítani a terjedését. Viszont a meglévőek szépen el fognak kopni vagy mindenképpen ki kéne műteni az algás leveleket? Sziámi algaevőt nem szeretnék belerakni ekkora helyre úgyhogy az kilőve :)
Ha nem kötelező és egy idő után eltűnne a levelekről az jó lenne mert elég lassan nő így nem szeretném ritkítani csak ha nagyon kell :)

Imi
 
Kiműtöttem nem kis türelemmel az algás leveleket. 95%-ban azokat kapta el amik ilyen osztott levelűek voltak és nem a sima kanál alakúak. Az egyik növénycsomót sajnos bénán az ollóval felhúztam kicsit úgyhogy inkább kiszedtem az egészet és feldarabolva külön ültetgettem vissza mert így egyben kb lehetetlen :)
Viszont meglepően tapasztaltam, hogy kb 5 centis gyönyörű egészséges gyökeret eresztett már.

Egy ideje beköltözött már 10 darab valamilyen boraras. Elég ramaty színtelen állapotban érkeztek de növögetnek és arany színt vélek felfedezni rajtuk úgyhogy szerintem Boraras urophthalmoides-ek lehetnek. A felkiáltójel az oldalukon stimmel :)

Imi
 
Nekem pont ez a letisztult stílus jön be! Amint teljes a gyep brutál lesz! Szerintem... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Egy kis változás lesz a technikában mert a régi 2x24es világítást átalakítom egy csövesre így félgőzzel fog menni a továbbiakban mert ez így teljesen felesleges "pocsékolás" csak az algákat táplálom ennyi fénnyel co2 nélkül, vagy fel kell emelnem kb 70 centire a világítást, az meg már rájöttem, hogy marhaság mert nem jó érzés belenézni a világító csövekbe amikor leül az ember :)

Imi
 
szerintem ezt egyszerűbben is megoldhato, tekerd be az egyik fénycsövet alufoliával. így nem kell barkácsolnod. nem beszélve arról, hogy később, ha lesz co2 rendszered, alakíthatod vissza.
 
Nagy hirtelen nem találtam melyik armatúrára, de ha a fénycsövek meghajtója lehetővé teszi, én simán csak kiszedném az egyik csövet. Így tuti nem sül meg, megmarad tartalékba és csak a fele áramot eszi a pilács ;)
 
Sajnos nem, ez csak 2 csővel hajlandó működni. Barkáccsal nincs bajom ezt is a semmiből építettem anno úgyhogy lehet, hogy valamikor meglépem ezt az előtétcserét nem egy nagy dolog :)
És úgy tűnik a 120milis tápventillátor amivel eddig is hűtőttem szépen lefújja továbbra is a meleg levegőt és kézmeleg a rendszer :) Végre leereszthetem, hogy ne vakítson meg :D

Imi
 
Sziasztok

Nos rég írtam és történt pár változás.. igazából nem voltam teljesen megelégedve azzal ahogy sikerült összehozni ezt a köves építkezést nem egészen ilyennek álmodtam meg :)
Úgyhogy szétbombáztam az egészet és egy kicsit más irányba vágtam a fejszémet :)

az új dolgok:
-őszibarackfa gyökerek
-innen-onnan lecsipkedett, összeszedett növények
  • egy darabka anubias
  • szintén egy pici microsorium
  • néhány darab számomra ismeretlen elég kicsi és gyenge talán cryptocoryne parva lehet, majd kiderül, hogy megerősödik vagy sem
  • egy wabi tálkából lecsippentettem pár rotala sp greent (azt hiszem), ludwigia repenst, hygrophila polyspermat
  • és a fára 1 kis jávai moha kötözve egy kevés monosolenium tenerummal
és akkor pár kép:

P1020794.JPG


P1020797.JPG


P1020799.JPG

egy boraras urophthalmoides csöppség :)


Imi
 
Szia!

Jó az elrendezés!

De mint ahogy korábban is, keveslem a növények mennyiségét (karácsonyra azért talán jó lesz)!

Tűzdelj még bele!

A.ttila
 
Tudom tudom még elég ritka a hátsó rész :) Most jelenleg ennyit tudtam összecsipkedni itthonról de később bővítem természetesen. Bár most kiegyeznék azzal is ha ezek szépen elkezdenének problémamentesen megerősödni :)

Imi
 
Back
Oldal tetejére