• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sammy kezdő üvege

Háttérnövénynek jöhetne valami dominánsabb,ami a tetejéig nő,és takar.A homokra gondolom nem ültetsz semmit.De valami odalógó hardscape,vagy kőre kötözött moha később lehet,hogy jól nézne ki.Várom,hogy alakítod,hajrá!
 
Elhatároztam magam és átépítettem a világítást a 2x24 t5-ről (amiből már 1 csövet kitakartam) sima 1x24-re mert ide bőven elég ennyi is hiszen nem alganeveldét akarok építeni :)
Ugye durván 1 hetes most ez az akvárium és azt hittem a "wabiból" lecsipkedett növények kicsit szenvedni fognak és el lesznek foglalva egyelőre a gyökérképzéssel..hát tévedtem igazából nagyon szépen elkezdtek nőni és szerintem egész szép egészségesek :) de meg is mutatom mert már látszik rajtuk fejlődés a háttérben :) A moha nő mint az állat, azt múlt héten meg is vagdostam, gondolom úgy lehet rávenni, hogy minnél sűrűbben nőjjön rá az ágakra vagy beszélgetni kell vele? :D
Tudom még mindig kevés de folyamatban van a sűrűsítés :)

P1020802.JPG



P1020807.JPG
 
egy kis gyors frissítés:

Elkezdtem besűríteni a háttérnövényeket ahogy ígértem, az előtérben a marsilea sűríti magát is szépen bár annyira nem vagyok vele megelégedve de meglátjuk 1-2 hónap múlva hogy viselkedik. Igazából minden szépen növöget a maga tempójában talán a nem túl egészséges anubias-on lepődök meg mert az nagyon beindult az utóbbi másfél hétben két új levelet hozott és állandóan pici buborékok tarkítják az összes levelét úgyhogy gondolom ő nagyon jól érzi magát :) a red cherryk beálltak a szokásos üzemmódba és sokszorozódnak :)
Egyedüli gondom a mohákkal van mert azok úgy nőnek mintha húznám őket ami nem lenne gond sőt..de a nyírásuk....az biztos, hogy rá kell pihennem előtte mert elég idegörlő egy feladat :)

egy gyors friss kép:
P1020837.JPG


Imi
 
Egy jó olló, pl. egy ilyen:
borneo_wild_spring_cutter_28_schere.jpg

Meg egy motoros talajporszívó:
600x600_705702627.jpg

És máris élmény a moha nyírás.
Na jó ez egy kicsit túlzás volt, de nagyban megkönnyíti a dolgot.


Igaz itt sima csővel szívja le.
 
Igen én is vízcserénél, csővel szoktam egyből kiszedni nyírás közben :)
csak nálam ugye elég vékonyka ágak vannak össze-vissza és nem akarok beleakadni egyikbe sem nehogy elmásszon az egész :)
na igen és egy jobb olló sokat dobna a dolgon :) majd egyszer :)
 
Egy gyors kérdés, szerintetek mennyire életképes megoldás a lávaköveket víz alatt egy kicsit "bedörzsölni" mohával? Megtapadhat valamennyi rajta amiből szépen kinőne? :) Mert kiszedni nem tudom a köveket, leengedni a vizet annyira ugyancsak nem nagyon mert akkor kb 2 centi víz maradna addig kéne leengedni..:)
A nagyobb lyukakba tudok benyomni valami hegyes cuccal, akár spékelőtűvel de vannak olyan oldalai amik nem ilyen "lyukacsosak" azokat gondoltam, hogy bedörzsölném :)

Imi
 
Schruz csinálta azt hiszem, ha van egy kis áramlás akkor a nagy része lejön, de ami megtapad az ott marad :)
 
Azt nem gondoltam, hogy ilyen nagyobb mohadarabok ottmaradnak, az egyik ADA videóban volt, hogy ledarálták a mohát és bekenték vele a köveket (persze szárazon) és abból szépen kinőtt utána :)
Valami ilyesmire gondoltam csak a ledarálás részt kihagynám mert úgy elvinné az egészet a víz ahogy benyúlok :D Azért gondoltam, hogy dörzsöléssel talán bele lehetne passzírozni egy kis részét ami megtapadhat.

De végül is egy próbát megér aztán majd meglátjuk mi történik :)
 
Jaja, Andris is az ADA videóból néztem gondolom. Egy próbát megér, az apróbb szálak beletapadnak, onnan meg simán kinő amilyen egyszerű felépítésű növényke.
 
Nos ma megfodrászoltam a mohákat az ágakon és a nyesedékkel bemasszíroztam a köveket..háááát elég mókás feladat így víz alatt de azért meg-megtapadt, egyelőre legalábbis :)
A garnélák egyből rárontottak persze és próbálják tönkretenni a munkám :D Néhány hét és kiderül mi lesz belőle :)

Imi
 
Rég írtam, történt egy kis átalakítás..újra :) Úgy döntöttem nem szarozok és felhasználom a gyökerem "tuskósabb" felét is inkább, csak ez még nem szívta annyira meg magát úgyhogy rá kellett tennem egy kis nehezéket.

akvu.jpg



A hátteret majd lecserélem persze mert ez nem állapot így :D A hátsó sor még nem nagyon talált magára úgyhogy egyelőre kócosan összevissza áll és a kövek alatt pár apró microsorum nevelődik, idővel szeretném ha átvenné a súlyozó kövek helyét :) Az anubiast pedig "befuttatnám" végig a gyökér alján jobbra is, hogy eltűnjön onnan az a lyuk. Na meg a sziklás parttal még nem vagyok teljesen megelégedve azzal majd legózok az apróbb kövekkel, alapanyag van hozzá bőven :)

Imi
 
Megnyestem a mohákat és a hygrophila-t a hátsó sorban, szerencsére a tóalma is elkezdett magára találni és hoz egy rakás új hajtást :) Remélem beéri a hygro-t egyszer mert az úgy nő mintha húznák :)
Csináltam egy "lily"-t is hát... nem szép víztiszta sajnos viszont remekül működik :) Az esőztető sajnos olyan nyomással dolgozott, hogy még visszafojtva is elhajlította a növényeket a túlsó sarokban, ez meg full gázzal legyezgeti szépen :) Pici örvényt is csinál a felszínen viszont aminek jobban örülök, hogy kiemelve kicsit 1 óra alatt eltüntette az "olajos cuccot" úgyhogy meg vagyok elégedve vele :)

akv2012_11_11.jpg


A biztonság kedvéért a kisebbik követ még 1-2 hétig rajta hagyom mert ha feljön az egész gyökér akkor tuti tökön szúrom magam xD

Imi
 
Csináltam egy videót sajnos csak telefonos mert a fényképezőgép videós képességei még ezt a szintet sem ütik meg, nem egy mai darab :) (azért 720p-ben összenyomva tűrhető :D )
Így legalább látni, hogy van azért élet is odabent csak elég félősek a kis dögök meg kevesen is vannak. Tavasszal ha jó idő lesz már szeretnék melléjük egy kb 8 fős Pseudomugil Gertrudae csapatot :)

Imi
 
Mivel ma nagyon jó kis finom enyhe idő volt sikerült is beszereznem a 8 fős gertruade csapatot :) Nagyon kis édesek ahogy legyeznek a "fülükkel" :D remélem hamar be is kékülnek szépen :)

Imi
 
Ezek a kis dögök tényleg vittek életet az akváriumba, egyáltalán nem szégyellősek :) Lőttem is egy videót..megint :D Jó ferdén sikerült az állványon kiegyensúlyozni a telefont és láthatjátok a csodás "lily-met" is :D


Imi
 
Tényleg életet vittek az aksiba! (y) Lehet a helyedben tennék pár mohával befuttatott követ a "partszélre" Illetve 1-2 staut ültetnék a fa tövébe akár.
 
Az anubias-t gondoltam beirányítani befelé, hogy körbeölelje a gyökér alsó részét, van mégegy darabka csak az épp most takarásban van kicsivel feljebb majd átrakom oda és akkor az befele fog nőni mert ez ami látszik csak kifelé balra nő sajnos :) A gyökeren a kő alatt valahol van 2 csenevész microsorum is, majd egyszer remélem szép nagy bokor lesz belőle. Más növényt nem tervezek bele, max úgy, hogy majd valamit teljesen cserélek de szerintem nem mostanában, kíváncsi vagyok mire megyünk így :) Mohás kövön még gondolkodok és nem is bonyolult mert 1 pici mohás követ lerakok mellé és 1-2 hét alatt simán átfut a nagyobb kőre tapasztalataim szerint :)

A gertrudae hímek meg már páváskodnak a nőstényeknél... úgy látszik hamar akklimatizálódtak :) Ma kaptak egy kis fagyasztott cyclops-ot gondolom nem ehhez vannak szokva mert kicsit köpködték, a pici boraras-ok meg mint a piranha-k mentek rá :)

Imi
 
Ma szereztem fekete kartont háttérnek hm hát.. elég szembetűnő a különbség a fehérhez képest :) Szerintem jobb feketével a hangulata :)

akv2012_11_15.jpg


Arról meg letettem, hogy a halakról csináljak éles képet :D Ezzel a technikával csak sok szerencsével lehet nem nagyon elmosódott képet lőni róluk vagy le kéne állítani a szűrőt akkor lehet, hogy nem úsznának összevissza állandóan :D Persze ez csak így fotózáskor probléma, amúgy imádom, hogy ilyen örökmozgók :)

Imi
 
Nem rossz, nem rossz! (y)
A kis sziget körül (inkább) el tudnék képzelni valami jóféle ADA dekorhomokot, nekem túlságosan világít meg elüt ez a mostani kompozíció.
A másik, ami borzasztóan szúrja a szemem, az a befolyócső körbecsavarva a csodálatos fehér menzás-gumi alátéttel. A kifolyó ág is egy picit zavaró, de ezek mind részletkérdések. :) Egészséges növénykéid vannak, így tovább!

U.i.: A medence bal szélére, az üveg mellé még jól mutatna egy pár tő stauro!
 
Back
Oldal tetejére