• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sammy kezdő üvege

Köszi :)
A csövezés lecserélése lesz szerintem az utolsó dolog amit fejleszteni fogok :D Persze nem szépek főleg így képen ordítanak igazán, majd egyszer átvarázsolom őket üveggé :) Akrilból a beszívót meg tudnám csinálni de a lily-t nem, legalábbis akkorára, hogy haszna is legyen nem :) Amúgy a befolyón az egy kemény szúnyogháló összevarrva damillal és fbs-sel megragasztva :) az aljára is egy darabka van ragasztva aztán körbevágtam és kicsit megcsiszoltam, hogy "szép" legyen, amíg meg kötött az fbs addig gumival rákötöztem egy másik darab csőre, hogy szorosan rajta maradjon majd a helyén :)

Az üvegnél bal oldalt tényleg kicsit szellősnek tűnik de ott van két tő valamilyen cryptocoryne gondolom, nem tudom igazából mi lehet :) Olyan mintha gumója lenne és hosszúkás mélyzöld levelei vannak és eddig még nem nőtt 5-6 centinél magasabbra de hozza folyamatosan a leveleket.

Imi
 
Lekaptam a követ a gyökérről most már teljes erővel kezdhet hajtani a microsorum ami rá is fér mert nagyon csenevész még :)
egy werk a mai vízcseréről, ebből a szemszögből nem is látszik, hogy nemrég nyírtam meg őket :)

P1020897.JPG


Imi
 
Jó kis spricni az :D
Vékony damillal kötöztem rá mindenhol, persze még akváriumon kívül :) a Régi darabokon is úgy van és teljesen benőtte a moha úgyhogy ott már közelről sem lehet látni :)

Imi
 
köszi :)
egy rendes gépezet megörökíteni mert így telefonnal nem az igazi :D
ennyire sok fényágyú nincs fölötte, hogy így pörkölődjenek a növények, élőben nyugtatóbb a látvány :)
 
Igen eddig jónak tűnik :) Ez még csak egy teszt verzió nem is túl szépek a bevágások és sikerült megrepesztenem is :D Meg esztergáltatok majd műanyagból 10-es meg 13-as "kupakot" és akkor szépen lezárom az alját. Mert azért 2x2 méter rudat nem veszek meg azért a pár centiért amit ebben az életben el fogok használni :D
De valóban életképes az ötlet, remélem következő nyírás után most már nem fognak elhajolva oldalra nőni a növények :D

Még gondolkodom rajta, hogy a hátsó sort rotala sp green-nel helyettesítem..kicsit nagyok ide a hygro levelei, viszont nincs vele gond mert nő mint a gomba :)
Ja és a gertrudae-k is rákaptak végül a fagyi cyclopsra...tudják ők mi a jó :)

Imi
 
Lassan lehet kaszálni a hygrophila-t újra..:) Még egy hetet kap, hogy a kisebbek is felkapaszkodjanak aztán remélem a következő lépésben már egyformán fognak nőni legalábbis nagyjából.

P1020905.JPG
 
Na hát ma kivágtam jobb hátul néhány szál hygrot, kíváncsi vagyok, hogy a rotala milyen lesz így hogy kap fényt :) Ha szép lesz az egész és nem csak a teteje akkor lecserélem szerintem az egész hátsó sort rotalára. Meglátjuk :)

P1020917.JPG


(élőben nem látszik ilyen koszosnak a hátsó üveg..:S :D)
 
Múltkor hazafelé sikerült beugrani a srácokhoz Törökbálintra úgyhogy megleptem magam egy csapat tigrissel, illetve üzembe helyeztem egy GA atomizert ami tényleg szuper finoman porlaszt.

Lőttem is egy rövid videót a régi+új lakókról.
A tigrisek is egyből rákaptak a házi kosztra, egy kis sóska a kertből :)
(így beágyazva 720p-ben egész tűrhető a minősége :) )
 
Az új lakók az utóbbi másfél hétben masszív növekedésbe kezdtek erről tanúskodik a sok levedlett kabát és méretben is a nőstények az én szememben elég nagyot ugrottak de ami a legörömtelibb, hogy ma észrevettem egy tigrismamát ahogy épp forgatgatta a petéket :)

vacak telefonos kép de úgy megörültem neki, hogy meg kellett örökíteni :)
DSC_0395.jpg



az algákkal küzdés van ez látható is a képen jól..:D
Remélem most, hogy sikerült állandósítani a szintet elkezdem majd szépen nyerésbe állítani a meccset :)
 
Back
Oldal tetejére