• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Akkor jöjjön tőlem is egy és pedig az utolsó, azaz 7. képre, egyszerűen azért, mert ezek a színek, ennek az összhatása esett legjobban a retinámnak, kinyomtatva is legszívesebben ezt nézném!
 
Sziasztok!

Nekem az 5. a nyerő, az a legtermészetesebb, ott nem kékül el az aljzat.:)
Köszönjük Balázs! Te talán még élőben is vizslathattad.

No lássuk csak:)az utólsó(y)
Köszönjük Béla! Jó látni Téged ismét a Fórumon!

Akkor jöjjön tőlem is egy és pedig az utolsó, azaz 7. képre, egyszerűen azért, mert ezek a színek, ennek az összhatása esett legjobban a retinámnak, kinyomtatva is legszívesebben ezt nézném!
Köszi Csilla! Ha nem igyekszel akkor a mostanit is csak kinyomtatva fogod megtekinteni!!!

Már csak kettő és összesítünk!

Köszönettel!

AmegA
 
Tudomásom szerint a nyomtatók alapból RGB-vel dolgoznak, ha nincsenek átállítva. Nem tudom hogy a fluoreszkáló zöldet hogyan fogja kezelni. Még ilyen szint soha nem próbáltam előállítani.
 
Sziasztok!

Tudomásom szerint a nyomtatók alapból RGB-vel dolgoznak, ha nincsenek átállítva. Nem tudom hogy a fluoreszkáló zöldet hogyan fogja kezelni. Még ilyen szint soha nem próbáltam előállítani.
Még nincs eldöntve melyik verzió lesz kinyomtatva, előtte lehet nagyobb képernyőn is meg kéne nézni, mert kicsiben minden jól mutat.

Ha valakik még megtisztelnének egy véleménnyel, az előző oldal tetején lévő képek közül lehet a leginkább tetszőt választani!

Köszönettel!

AmegA
 
Nézegetem én is napok óta a képeket, úgy látom a 7sz. képen a legélethűbbek a színek, de "csak" egy akváriumhoz képest. Nagy kérdés: mit keresünk? Egy színhelyes akváriumot vagy esetleg egy erdőt? Én inkább próbáltam úgy kiválasztani a kedvencem, hogy a kép hangulata egy erdőhöz hasonlítson. Az 1sz. képen látok egy jó kis mocsaras, misztikus hangulatot, de mintha kicsit ködös, picit sötét lenne a kép. Kicsit próbáltam változtatni rajta, mintha jobb lenne most, persze kérdés, ki milyen megjelenítőn nézi és az is kérdés, hogy a nyomdában mennyire lesz olyan a kép, mint amit megszavazunk.

20170529-SAM_1153-0 (2)éé.jpg
 
Sziasztok!

En mar láttam az a fotót amelyikkel az Ialpc-n indultatok!:p
Oké Patrik, mindenki láthatta az 579. bejegyzésben a 29. oldal alján (vagy itt a lap alján https://akvakertesz.hu/threads/iaplc-2017.6660/page-17 ), ez nem újdonság!
Az is egy vélemény hogy Neked egyik sem tetszik a 7-ből, de kérünk azt is írd le és hogy miért!

Nézegetem én is napok óta a képeket, úgy látom a 7sz. képen a legélethűbbek a színek, de "csak" egy akváriumhoz képest. Nagy kérdés: mit keresünk? Egy színhelyes akváriumot vagy esetleg egy erdőt? Én inkább próbáltam úgy kiválasztani a kedvencem, hogy a kép hangulata egy erdőhöz hasonlítson. Az 1sz. képen látok egy jó kis mocsaras, misztikus hangulatot, de mintha kicsit ködös, picit sötét lenne a kép. Kicsit próbáltam változtatni rajta, mintha jobb lenne most, persze kérdés, ki milyen megjelenítőn nézi és az is kérdés, hogy a nyomdában mennyire lesz olyan a kép, mint amit megszavazunk.

View attachment 47398
Örülünk Sanyi az írásodnak! Valódi kérdéseket feszeget, hogy akváriumként, vagy tájként értelmezzük a látottakat (vagy esetleg festményként, mesebeli erdőről).
Nagyon közel állsz a mi véleményünkhöz.

Hamarosan kiderül melyik színvilágúval neveztünk a HAC-ra és miért pont azzal (már csak egy szavazat!)!

AmegA
 
Az is egy vélemény hogy Neked egyik sem tetszik a 7-ből, de kérünk azt is írd le és hogy miért!

Szio!En nem mondtam,hogy nem tetszik!Csak nem akartam véleményezni,hogy melyik fotót kéne nevezni a Hac-ra!
 
Sziasztok!

Szio!En nem mondtam,hogy nem tetszik!Csak nem akartam véleményezni,hogy melyik fotót kéne nevezni a Hac-ra!
Ugyan nem írtuk, de nem befolyásol minket a végeredmény, ez csupán egy játék ami talán tágítja a fotószerkesztésről, ízlésről, esélyekről alkotott véleményünket (azokét akik részt vettek benne, vagy nyomon követték), elgondolkozhatunk rajta mennyire másként-mást látunk szebbnek, csupán kis változtatásokat eszközölve ugyanazon a fényképen.
Már rég neveztünk! A kérdés az elején is arra vonatkozott, hogy ki-melyikkel nevezne és főleg hogy miért (mit lát benne, ami miatt azt találja a legjobbnak)?
Úgyhogy Patrik elő a farbával! Írj egy számot és összesíthetjük a végeredményt, levonjuk a konklúziót!
Ne csigázz minket tovább! Tudni akarjuk a véleményedet! :D

AmegA
 
Sziasztok!

Köszönjük mindenkinek a részvételt ebben a kis játékban!
A továbbiakban is lehet véleményt alkotni, vagy esetleg a nyers képből egy újabb verziót készíteni!
Megbizonyosodhattunk arról, hogy mennyire különbözőek a vélemények, kinek miért tetszik egy kép, miért áll hozzá közelebb az a színvilág, fény-árnyék, homály-élesség.
Igazán jól kirajzolódik, mennyire nehéz egy versenyen előre tudni milyen színvilágú képszerkesztés nyeri el a legtöbb bíró tetszését!
Egy a lényeg, foglalkozni kell ezzel is, mert egy jó berendezés, alkotás is elcsúszhat ezen!

Összesítés 20 szavazat alapján (voltak akik több képre is voksoltak):
1-1,
2-1,
3-4,
4-1,
5-1,
6-6,
7-10.

A harmadik képet szerkesztette @viktorlantos , ami talán leginkább egy hegyvidéki erdő hangulatát idézi, de a mi szemünknek kicsit sötét lett, aminek egyenes hozadéka a kevesebb részlet.
Már azt hittük az elsőre senki nem szavaz, de szerencsére @matrai Sanyi a legvégén megmentett minket, mivel ezzel azonos színvilágú képpel neveztünk, csak a halak állnak másként. A homályossága, kicsit sötét tónus pont azt a hatást hozza amitől kicsit mesebeli, kicsit valóságos (mint a Mátyás királyos mesèkben).
A hatos túl világos lett dzsungelnek.
A hetesnél pedig a barna szín lett túl élénk, az már nem természetes.

AmegA
 
Annyi megjegyzést tennék, hogy néhány alkalommal segítettem más akváriumok fotóinál is. Ha jól rémlik itt is egy utolsó pillanatos emailt kaptam.
Ennek megfelelően nagyon sokat nem is tudtam szórakozni a fotóval. A későbbi változatokkal sokat reszeltetek és szerintem jobb is lett. A sajáttal nem vagyok elégedett.

Fontos, hogy legyen idő az utómunkára is. Nekem pl a legnagyobb tanulság mostanság, hogy meló után este amit megcsinálok fotókat másnap reggel nappali fénynél sötétek a képek.
Ezért meg kell nézni más fényviszonyok között is. Nem lehet éjjel pár perc alatt összedobni ha jó eredményt akarsz.

Nehéz az erdős fotók utómunkája, mert az igazi erdők színtelenek. A fény nem jut be a növényekhez ezért sötétzöld és barna színek dominálnak.
A versenyeken viszont divatja van a meseszerű képeknek. Világos babakék háttérrel rikító növényekkel. Ha nagyon leülnék statisztikázni lehet meglepő, de ezek a túltolt képek vannak leginkább nyerő pozícióban a nagy versenyeken.
Pont ezért érdemes több változatot megnézni és bevállalni azt aminek a legtöbb esélyét látjátok.

Ha valaki utómunkát kér, kérem ne az utolsó pillanatban küldje. Lehet ingerült vagyok, nem vacsiztam, ki vagyok facsarva, nem látok :)
Most @kuchi mester fotója érkezik valamikor, tervek szerint időben. HAC-ra fotó tekerést utolsó napra nem vállalok senkinek :)

Ami nálatok viszont szimpi volt, hogy a kapott eredmény után leültetek és elkezdtétek magatok is tekergetni a képet. Lehet tovább tartott, de olyan lett, amit szeretnétek.
Nem tudom mennyi előismeret volt a megmunkáló progikkal kapcsolatban, de el tudom képzelni, hogy semmi. És ez volt az első igazi nagy próba. A dolog tanulható és a legjobb képeken érdemes kicsit többet is ücsörögni vagy elővenni párszor, hogy friss fejjel is ugyanaz legyen az érzés.

(y)
 
Back
Oldal tetejére