• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twilight on the Mount Seiryu

Szia!
Két észrevételem lenne: az egyik, hogy szerintem a főkövet visszadönthetnéd kicsit, bár így egyedibb ;)
a másik, hogy az előtérben sokkal kevesebb talajt használnék, és inkább még meredekebbre csinálnám az egészet, mert úgyis csúszni fog lefelé, és még több lesz ott...a kövek mögé berakhatnád szerintem, de lehet csak a kép csalóka!
Egyébként szép lesz ez, tetszik :)
 
Kiérdemelted már!! :thumbup: ;)
Azért kérdeztem ezeket, mert a parvula inkább előtéri növény és a háttérbe igazán megfontolt (jól átgondolt helyre) esetben lehet ültetni. Azért vigyázz a brasiliensis-el, mert ő is ha jól érzi magát a talaj felett kúszva terjeszkedik és nehogy elnyomja a parvulát véletlenül. Még valami, az aljzat magasságára is felhívnám a figyelmedet, hogy 2cm-nél ne nagyon legyen magasabban a talaj, nagyon eltudja rontani a látványt ha magas az aljzat (ezt már megtanultam), a képedre visszanézve látszik mire gondolok (adj neki egy mélységet azzal, hogy az elejéről hátra teszel jó sok aljzatot).
Egyelőre ennyi, következő képet már növényekkel szeretném látni.
 
Jó kis elrendezés, mondhatni klasszikus iwagumi, viszont a főköved eltérő textúrája vagy az a szög amiben áll kicsit bizonytalanná teszi a kompozíciót, bár ez az én véleményem. A bal, illetve a süllyesztett jobb oldal tetszik, jól el van találva, csupán a főkővel lehet(ne) valamit kezdeni még...
A növényválasztás terén, pedig a glosso+tenellus párost ajánlanám én is. ;) Várjuk már a beültetett képeket.
 
Cecska said:
Kiérdemelted már!! :thumbup: ;)
Azért kérdeztem ezeket, mert a parvula inkább előtéri növény és a háttérbe igazán megfontolt (jól átgondolt helyre) esetben lehet ültetni. Azért vigyázz a brasiliensis-el, mert ő is ha jól érzi magát a talaj felett kúszva terjeszkedik és nehogy elnyomja a parvulát véletlenül. Még valami, az aljzat magasságára is felhívnám a figyelmedet, hogy 2cm-nél ne nagyon legyen magasabban a talaj, nagyon eltudja rontani a látványt ha magas az aljzat (ezt már megtanultam), a képedre visszanézve látszik mire gondolok (adj neki egy mélységet azzal, hogy az elejéről hátra teszel jó sok aljzatot).
Egyelőre ennyi, következő képet már növényekkel szeretném látni.

Nos mint a padavanod :D, játszadoztam a talajjal. Elöl kb 2,5cm és így elég jól meg tudtam emelni hátul (13cm). A parvullával kapcsolatban elbizonytalanítottál. Mivel sok maradt, fel akartam használni belőle valamennyit, de így még alszom rá egyet.
 
Köszi szépen attibva, bízom benne! :)

Még nem érkeztek meg a növények, így a szűrő és a cső takarítása után újratöltettem a CO2 palackot is. Jelenleg azon morfondírozok, hogy a világítás időtartamát milyen léptékben emeljem. Egyik növénnyel sincs tapasztalatom, szóval bízom benne, hogy tudtok segíteni.
(Növények: glosso, tenellus, brasiliensis.)

1.hét: napi 50% vízcsere, világítás 13:00-18:00
2.hét: minden másnap 50% vízcsere, világítás 13:00-18:30
3.hét: heti 2db 50% vízcsere, világítás 13:00-19:00
4.hét: heti 1db 50% vízcsere, világítás 13:00-19:30
5.hét: heti 1db 50% vízcsere, világítás 13:00-20:00

Egyenlőre így áll, de még képlékeny. Véleményetek?
 
A növények ültetése jövő hétre tolódik, így a következő kép csak egy hangulatkép.
Brasiliensis hiányában, UG jön helyette. Remélem sikerül megbirkózni vele is. (Az olvasottak alapján tartok tőle elég rendesen :? ) Főleg annak fényében, hogy csak a 3. héten szeretnék elkezdeni lágy vizezni.



ui.:Az előző hsz-ben feltett kérdés még mindig áll. :)
 
Ramen said:
...Brasiliensis hiányában, UG jön helyette...
Nagyon jó kis hangulatkép, kihozza a seiryu igazi szépségét. ;) A növény"választás" ügyében kiváncsian várom/várjuk, hogy milyen meződ lesz, UG-t nem használják annyira széleskörben, mintsem a brasiliensis-t. Érdemes szétnézni az angol UKAPS fórumon, ott látni pár gyöngyszemet. De fel a fejjel a Tied is üde színfolt lesz, én már tudom! :)
 
Ramen said:
Egyenlőre így áll, de még képlékeny. Véleményetek?

Jó lehet így. Ha mégis algásodnál, legfeljebb sűrítesz a vízcseréken.


Ramen said:
Brasiliensis hiányában, UG jön helyette. Remélem sikerül megbirkózni vele is. (Az olvasottak alapján tartok tőle elég rendesen :? )

Az UG valószínűleg nem fog tudni meggyökeresedni az Amazoniában, ezáltal fel fog jönni.
Esetleg azokra a részekre, ahova tervezed, próbálhatsz Powdert tenni, de így sem biztos, hogy megfogja.
 
atti76 said:
Ramen said:
Brasiliensis hiányában, UG jön helyette. Remélem sikerül megbirkózni vele is. (Az olvasottak alapján tartok tőle elég rendesen :? )

Az UG valószínűleg nem fog tudni meggyökeresedni az Amazoniában, ezáltal fel fog jönni.
Esetleg azokra a részekre, ahova tervezed, próbálhatsz Powdert tenni, de így sem biztos, hogy megfogja.

Köszi a tanácsot! Powder sajnos nincs, így teszek egy próbát hátha mégis lent marad. (Amennyiben nem, akkor tennelus lesz hátul is.)
 
Ramen said:
atti76 said:
Ramen said:
Brasiliensis hiányában, UG jön helyette. Remélem sikerül megbirkózni vele is. (Az olvasottak alapján tartok tőle elég rendesen :? )

Az UG valószínűleg nem fog tudni meggyökeresedni az Amazoniában, ezáltal fel fog jönni.
Esetleg azokra a részekre, ahova tervezed, próbálhatsz Powdert tenni, de így sem biztos, hogy megfogja.

Köszi a tanácsot! Powder sajnos nincs, így teszek egy próbát hátha mégis lent marad. (Amennyiben nem, akkor tennelus lesz hátul is.)

Szita vagy rosta ha maradt még amazonia akkor átszitálod és a kisebb szemeket rászórod, vagy ha megoldható akkor kiszedsz talajt és berakod miután lerostáltad. ;)
 
Üdv mindenkinek!

Tegnap megtörtént a növények beültetése. :) Jó kis móka volt a glosso előkészítése és beültetése. :crazy: Majdnem leszakadt a hátam mire végeztem vele.
Végül glosso került az előtérbe és tenellus a háttérbe. Ezen kívül van még 1 adag vallisneria nana-m aminek a sorsa még kérdéses. Az óvatos feltöltésnek köszönhetően eddig egy növény se jött ki a talajból.


Sajnos múlt héten a fényképezőgépem elromlott :( . Kártya hibát jelez, de több (sd) kártyával kipróbálva sem javult a helyzet... :?



Ja és hogy ne legyen sikeres az első nap. Sikerült a 0 kilóméteres (1 percet sem használt) lilly pipe-ot eltörnöm..... :evil:
Úgy néz ki működő képes lesz egy kis házi barkácsal de a külső száron megszabadultam kb. 4 cm-től. Jó a roszban, hogy a nyakrész és a beömlő tölcsér sértetlen.
 
Köszi. Próbáltam, úgy csinálni mint a nagyok :D

viktorlantos said:
Érdekes lesz ez a növény kombó, csak ne engedd elkanászodni a glossot...
Majd nem kímélem :D Ha jól emlékszem, akkor a linkelt akin nem lett újraültetve a középső rész és magához tért pár hét alatt.

viktorlantos said:
A lilyt meg lehet gyógyítani, ha minden eleme megvan. Ha érdekel dobj egy emailt nekünk és a többbit intézzük.
Ha ezt tudtam volna... :( Mérgemben kidobtam a letört részt... :? (rendes Tőletek ;) )
 
Egy kis update:

A növények növögetnek, már a tenellus is terjeszkedik. (normális, hogy a talaj felett fut az indája aminek a végén alakul ki az új hajtás a gyökerével? Nyomkodjam le a talajszint alá? :D ) A glosso viszont meglepett. Halottam róla, hogy gyors na de, hogy ennyire. Az ültetés után 2 nappal már hozta a hajtásait. :shock:
Levi (Levinen) tanácsára növeltem már múlt hét csütörtökön a világítás időtartamát. Így 13:00-19:15ig világítok jelenleg.
 
Hozza talaj felett, és alatt is az indáit. A talaj alatti alattomos nagyon mert egyszer csak a glosso szőnyeged közepén fog nőni a tenellus.
 
Izgi kezdet,nagyon jól néz ki!Tetszik a kövek elrendezése is és a növényekre is kíváncsi leszek,hogyan alakítják illetve Te magad hogyan alakítod majd az összképet!
Már épp akartam kérdezni,hogy miért nem sikerült olyan jól a feltöltött tankról készült kép,mint a többi,mikor olvastam,hogy elromlott a géped.Nem tudom ilyenkor mit szokás kívánni..de minél hamarabb javuljon meg vagy valami ilyesmi! :mrgreen:
 
Én leszek az ünneprontó, de megteszem. :) A főkövet én a bal oldali kő elé tettem volna, hogy a sarka ne látszódjon. Illetve páros számú kő nem szerencsés egy iwagumi layoutban, a bal oldali kő nem illik az összképbe, én azt kivenném. Ahogy látom nem tudtad volna megcsinálni amit mondtad a kövekkel mert nincs hely. Az egyik orvosolható a másik szerintem nem lesz szembeötlő ha megnőnek a zöldségek ;)
 
ZaCK said:
Izgi kezdet,nagyon jól néz ki!Tetszik a kövek elrendezése is és a növényekre is kíváncsi leszek,hogyan alakítják illetve Te magad hogyan alakítod majd az összképet!
Már épp akartam kérdezni,hogy miért nem sikerült olyan jól a feltöltött tankról készült kép,mint a többi,mikor olvastam,hogy elromlott a géped.Nem tudom ilyenkor mit szokás kívánni..de minél hamarabb javuljon meg vagy valami ilyesmi! :mrgreen:

Köszi a jókívánságokat! Ha az égiek is úgy akarják 1 hét múlva kész lesz a gép. :)

inadsz said:
Én leszek az ünneprontó, de megteszem. :) A főkövet én a bal oldali kő elé tettem volna, hogy a sarka ne látszódjon. Illetve páros számú kő nem szerencsés egy iwagumi layoutban, a bal oldali kő nem illik az összképbe, én azt kivenném. Ahogy látom nem tudtad volna megcsinálni amit mondtad a kövekkel mert nincs hely. Az egyik orvosolható a másik szerintem nem lesz szembeötlő ha megnőnek a zöldségek ;)

Nem vagy ünneprontó, sőt örülök, hogy vetted a fáradságot és leírtad a véleményed. :)

Eredetileg úgy volt a terv, de az aki mérete miatt nem volt megoldható. Ha 35cm magas lett volna, akkor gond nélkül megvalósul az eredetileg elképzelt elrendezés. Majd a következő ültetésnél orvosoljuk ezt a problémát is... ;)
Élőben fel sem tűnik, de a képen engem is kicsit zavar az a bizonyos sarok. Arra gondoltam, hogy megkérem az öreg tenellus bácsit, hogy nőjjön be arra a részre. :D

Ami a kövek számát illeti: Csalóka mert 5 kő van bent. Csak a jobb hátsó kő megbújik ezen a képen. :?
 
Back
Oldal tetejére