• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twilight on the Mount Seiryu

Helyzetjelentés:

A növények szépen növögetnek. Valamennyi alga a köveken és a növényeken is van, ezt megnövelt fénynek tudom be. (Mint azt már korábban említettem a csökkentett óraszámban való világítás miatt a glosso felfelé nőtt éppen ezért ráküldtem a teljes időtartamot, ami 7 óra. Azóta vízszintesen terjeszkedik.)

Most barkácsoltam egy kicsit, és sikerült működésre bírni a lilly pipe-ot. :)

Képek most mobilosak, bocsi a minőségért. :?




Lillytől lehet koncentrált flow az akiban? A korábbi eheim-es befolyó csonkhoz képest lényegesen jobban mozog a glosso (De ha az egészét nézzük, akkor az összes növény jobban mozog, mint eddig.) Valaki találkozott már ebből adódó problémával?
 
A nagyon koncentrált beömlés, csak nano akiknál jelent problémát időnként. Inkább pozitív tapasztalatok vannak ezzel az áramlással. A jó lily a vízfelszínt is tolja és egy keveset a talajra is enged az áramlásból.
 
Gondoltam összerakom a glosso térhódításának ütemét eddig. Az utolsó kép szerdán készült, azóta még sűrűsödött valamennyit.
2 fajta algám van: zöld fonál alga és pont alga van. Utóbbi a köveken jól látszik.

 
Nem tudom, hogy van-e kiképzett hadsereged az algára, de 6-8 amano garnéla és a zöld pontra 5-6 db Otocinclus gyógyír lenne. ;)
 
Nigro said:
Nem tudom, hogy van-e kiképzett hadsereged az algára, de 6-8 amano garnéla és a zöld pontra 5-6 db Otocinclus gyógyír lenne. ;)

Még nincs lakója az akinak. Most tértem át a heti 1x 50%-os vízcserére. Így jövő héten költöznek be az amanok és a sakurák.
Oto nálatok, hogy viselkedik? Nekem tavaly amíg volt vígan éltek a CO2 mellett is. De egy baleset következtében odavesztek. :?

Amúgy az előbb kimaradt a mai mérés eredménye: KH 4; pH 6,6 a lámpa felkapcsolásakor.
 
Ramen said:
Gondoltam összerakom a glosso térhódításának ütemét eddig. Az utolsó kép szerdán készült, azóta még sűrűsödött valamennyit.
2 fajta algám van: zöld fonál alga és pont alga van. Utóbbi a köveken jól látszik.


Tök jó így nézni a fejlődést. A következő hónap biztosan sokkal gyorsabb lesz, ha tudod azt is fotózd le. :angel: :thumbup:
 
viktorlantos said:
Ramen said:

Tök jó így nézni a fejlődést. A következő hónap biztosan sokkal gyorsabb lesz, ha tudod azt is fotózd le. :angel: :thumbup:

Lesz folytatása ígérem (Több fajta beállítással fotózom az első naptól kezdve). ;)
 
Már 5 hete, hogy behalt a fényképező gépem. De ma végre ismét működik nem kis bonyodalmak árán... :evil:

Ennek örömére meg is örökítettem az aki jelenlegi formáját. Most kicsivel több mint 4 hetes. :)









Lassan kikerül a skimmer is.
 
szuperül fejlődik!! Glosso is nagyon szép de a tenellus is! Majd főleg ha vörösödni fog!! :wave: :clap: Köveken az pontalga?
 
Jó sokat fejlődött az akvárium. :thumbup:
Nekem a glosso kicsit sok. Egész alacsonyra kellene nyírni, de lehet ennél a fénynél nem lenne laposabb a szőnyeg.
A kövekre egy kis kefe és ragyogni fog. :angel:
 
attibva said:
szuperül fejlődik!! Glosso is nagyon szép de a tenellus is! Majd főleg ha vörösödni fog!! :wave: :clap: Köveken az pontalga?

Igen, zöld pont alga. Egyelőre a fénynek tudom be ami szinte az első naptól kezdve teljes erővel megy. Ha a kő tisztítás után is visszajönne majd, akkor plusz foszfátot fogok adagolni. Az előző akinál bevált.
Van még egy kis zöld fonál alga, mivel még mindig nincs takarító személyzet benne. Talán jövő héten érkezik amano és oto is.

gézsé said:
Elképesztő ütemben nőnek ezek a növények. :shock: Milyen halak mellett döntöttél?............Ezeket nagyon el tudnám képzelni röpködni a sziklák felett(A GA-ban láttam élőben, valami csoda lények)http://www.greenaqua.hu/pseudomogil-furcatus.html)Tényleg úgy úsznak mintha valami madár csapkodna szárnyával :)
WOW. :thumbup: Halak ügyében még nyitott vagyok. Ha nem sikerül feljutni a terraplázára, akkor marad a helyi bolt (kevesebb választékkal).

viktorlantos said:
Jó sokat fejlődött az akvárium. :thumbup:
Nekem a glosso kicsit sok. Egész alacsonyra kellene nyírni, de lehet ennél a fénynél nem lenne laposabb a szőnyeg.
A kövekre egy kis kefe és ragyogni fog. :angel:

Valóban elképesztő a fejlődés, napról napra látszik a növények sűrűsödése. :shock: :) Glosso még nem volt nyírva. Úgy terveztem, amint egy egységes takaró lesz jöhet a nyírás. Talán akkor valamivel laposabb lesz.
 
Ramen mester, ha megkérhetnélek arra hogy a színhőmérsékleten állíts egy picit "nappali" fényre, s ne "fénycső" beállítással fényképezz, mert így nekem nagyon egybe folynak a színek! Amúgy ha egy kicsit megtakarítod a köveket, akár már készen is van a mesteri iwagumi-d!! :thumbup: ;)
 
Köszi Cecska mester! Mintha a Dragon ball-ban lennénk. :D
A fénycső beállítással még nem lenne baj. Utólag photoshopban állítottam még hűvösebbre a színeket, hogy szebb legyen a kövek színe. Lehet kicsit túllőttem a célon. Köszi, hogy szóltál. Legközelebb majd odafigyelek rá. ;)
 
Egy kis helyzetjelentés:

Az aki 5 hetes ma, és elég szép fejlődést mutat. (Van azért szépséghibája is, méghozzá a fonál alga...Nem akar eltűnni a kis szemét :D ) Múlt héten beköltözött minden lakó: többek között 8 amano garnéla és egy csapat ékfoltos rasbora.







Lassan kéne egy glosso nyírás, nem? Vajon rendbe jönne a HAC-ig?
 
Nem szerettem volna lemaradni, így nemrég Én is neveztem az idei HAC-re.
(Utólagos engedelmetekkel feltettem rá a verseny logóját, ha probléma nyugodtan szóljatok és leszedem róla :) )


DSCF2667a by Ramen1210, on Flickr
 
Pedig nem rég volt a fotóstopicban róla szó, hogy bepárásodik a gép ha a hidegből behozod :D Ejnye. Sok sikert. :thumbup:
 
Back
Oldal tetejére