• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Twinstar [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Szerintem nem kell ezt tul misztifikälni!Nekem a rengeteg melo mellet nincs sok idöm az akival foglalkozni.Heti 1 napom van mikor vizcsere+ pär igazitäs belefer.estenkent mikor idöm engedi szeretek csenben az aki elött punnyadni es elvezni a lätvänyt(a ket kezem munkäjät)!Es nem az algäk ellen küzdeni!Nekem ha csak 20-25%-ban segit,mär megerte!Kinek a pap,kinek a papne!
 
  • Hiába takarítod az akit ha zöld vized van. Erre van UV beteszed 4 nap és kész.
  • Van amikor mindened klappol karbantartod az akváriumot és tele van algaevőkkel mégis szívás van. Akkor mi van?
  • Mondjuk a 90-es akváriumba a dragont pucolni nem egy jó móka. Porlik szétesik, a gödrök örökké algásak lesznek. Ezt pl tök jó hogy kiváltja. Itt a fórumon is sokan súrolgatják a köveket serényen. Ha segít ebben a dologban az azért jó nem?
  • Az alga ami a 90-es fűben és a tenellusban volt brutál volt annak ellenére hogy tele van karbantartó személyzettel. Tök jó hogy a levelekről visszavonult az alga kevesebb mint 1 hét alatt. Anélkül hogy carbo, h2o2 vagy bármi más történt volna, vagy drasztikusan le kellett volna nyírni több hónap eredményét.
Folytatva a sort amit többen is láttunk a bolti akin
  • Sokkal üdébb, frissebb aki amire még jobb ránézni
  • Szebb és aktívabb élőlények. Nekem talán az alga után ez a legfontosabb főleg, ha drágább garnélák és halak is vannak.
Nem tudom mit mér a szenzor — erre majd egy teszt jó lenne — ha pH-t akkor talán egy véletlen CO2 túladagolást is segíteni kisebb veszteséggel túlélni. Vagy egy nyári állapotot amikor a meleg miatt kevesebb az O2 a vízben.

Nem csak a dragont, de a megkövesedett fát is nehéz takarítani. Én a riccardia környékén nem is merek fogkefézni, mert ha lejön az oda nem kerül vissza sehogy sem és nálam is málik egy kicsit pár szikla.
Ha megspórol nekem heti, 2 heti 20 perc fogkefézést, carbozást és nem lesz az üveg és a talaj között alga akkor szerintem hosszú távon megéri.
 
Nem tudom mit mér a szenzor — erre majd egy teszt jó lenne — ha pH-t akkor talán egy véletlen CO2 túladagolást is segíteni kisebb veszteséggel túlélni. Vagy egy nyári állapotot amikor a meleg miatt kevesebb az O2 a vízben.

Szerintem semmit sem mér. Előre programozott logika szerint adagol be bubikat. Van valamilyen ciklus gondolom mióta működik. Mintha ma már kevesebbszer láttam volna bekapcsolni de nem volt időm részletesen megfigyelni.
 
Percekkel ezelőtt végeztem az UKAPS-on ennek a kütyünek a topikjával. Szerintem is időt kell neki adni. Egyrészt senkinek lila gőze sincs hogyan működik. Akik használják, azokat egyébként nem is érdekli. A gyártó titokként kezeli, ami azért a többséget aggasztja. De szerintem csak idő kérdése, hogy kiderüljön. A legpontosabb válasz az volt, hogy 5 féle technológián alapul. Hogy ez most igaz vagy sem, nem tudni, senki sem azzal foglalkozik, hogy bevizsgáltassa. A gyártó is maga induló akváriumukhoz ajánlja, vagy legalábbis algamenteshez. Viktor is írja, hogy kezdőknek jól jöhet, hogy ne vegye el a kedvüket az első két hónapban az alágokkal vívott harcban, mert tuti, hogy lesz algája, csak kérdés mennyi.

Nem hiszem, hogy fejest kell bele ugrani, mert vizet cserélni kell, karbantartani ugyan úgy kell és algaevők is kellenek az akváriumban, ezt még maga a gyártó is mondja. Arról nem is beszélve, hogy azért egyébként minden másnak kb. ideálisnak kell lenni, pl. jó szűrés és áramlás, jó és precíz karbantarások, állandó vízparaméterek és tápozás, stb. Szóval mindennek klappolni kell, mint egyébként is. Ez sem egy hülyebiztos kütyü, csak azt akarom mondani. Amatőrökből ez sem csinál profit az tuti :)

Szóval eggyel több dolog, amivel lehet csinálni ezt a hobbit, de kiváltani nem fog semmit. Legalábbis a fogkefét/algakaparót senki se dobja ki miután ezt megvette.
ez az egész úgy hangzik, mint az ükanyáink fogamzásgátlója, a fakanál: Térd közé kell szorítani, és nem elengedni.
 
Szerintem semmit sem mér. Előre programozott logika szerint adagol be bubikat. Van valamilyen ciklus gondolom mióta működik. Mintha ma már kevesebbszer láttam volna bekapcsolni de nem volt időm részletesen megfigyelni.

Hmm, akkor viszont érdekes lehet, hogy az előre programozott működés, hogy tud minden akvárium esetében működni (jól).
 
Hmm, akkor viszont érdekes lehet, hogy az előre programozott működés, hogy tud minden akvárium esetében működni (jól).

Az hogy adott méretre van kb a cucc. Tehát 120L 240L stb.
Az adott literszám alapján fix időpontokban kapcsol be. Sűrűbben az eléjén aztán esetleg ritkábban az első x idő után (ezt még meg kell figyelni).
ha később ritkábban kapcsolna be az érthető. Már nincs alga amit le kell tolni.
 
Hmm, akkor viszont érdekes lehet, hogy az előre programozott működés, hogy tud minden akvárium esetében működni (jól).

Sehogy sem. Legalábbis nehezen elképzelhető. Nincsenek csodák. Az algásodás okaira nem hat, azt még mindig nekünk kell megtalalni és kezelni.
 
Ez így már érthető, de akkor keresztkérdés. Ha a 4 héten amikor ő a program alapján úgy gondolja, hogy már ritkán kell bekapcsolni, mert kevés az alga én bekapok egy fonál támadást, mert mondjuk jobban pörgött a CO2 akkor mi van? Vagy a megfelelő méretezés miatt erősebb lesz a Twinstar hatása, mint az algásodást kiváltó ok?

Ha konkrét példát kell nézni, amikor múltkor lemérgeztem az akit, a megborult pH miatt a riccia elkezdett algásodni. Tegyük fel, hogy a Twinstar benn volt már régóta, akkor az az algásodás sem lenne most? Mert úgy gondolom, hogy egy ilyen durva CO2 mérgezés amiben kinyirtam egy jó részét komolyabb hatást gyakorol, mint a Twinstar ellenhatása. De nem fárasztalak ezzel hiszen nem te fejlesztetted a cuccot. :)
 
Az hogy adott méretre van kb a cucc. Tehát 120L 240L stb.
Az adott literszám alapján fix időpontokban kapcsol be. Sűrűbben az eléjén aztán esetleg ritkábban az első x idő után (ezt még meg kell figyelni).
ha később ritkábban kapcsolna be az érthető. Már nincs alga amit le kell tolni.

Az algaveszély a probléma/oka(i) megoldása nélkül szinte állandó. Főleg ha algamentes akváriumból indulunk ki, amiről a gyártó beszél.
 
Sehogy sem. Legalábbis nehezen elképzelhető. Nincsenek csodák. Az algásodás okaira nem hat, azt még mindig nekünk kell megtalalni és kezelni.

De az esetben ha az algásodás oka egy véletlen baleset, kimaradt vízcsere, kevesebb karbantartás, áramszünet ami egy beállt, alapesetben algamentes akiban is előfordul nagyon jó szolgálatot tehet. Hiszen a kiváltó ok már megszűnt.
 
Sehogy sem. Legalábbis nehezen elképzelhető. Nincsenek csodák. Az algásodás okaira nem hat, azt még mindig nekünk kell megtalalni és kezelni.

Igen, ha kevés a vízben a foszfát, és ezért algásodik az üveg/növény, akkor nem fog foszfátot befecskendezni, azt nekünk kell. De ha már az alga spóráinak a szaporodását megakadályozza, akkor már egyszerűbb a dolgunk.
 
Ez így már érthető, de akkor keresztkérdés. Ha a 4 héten amikor ő a program alapján úgy gondolja, hogy már ritkán kell bekapcsolni, mert kevés az alga én bekapok egy fonál támadást, mert mondjuk jobban pörgött a CO2 akkor mi van? Vagy a megfelelő méretezés miatt erősebb lesz a Twinstar hatása, mint az algásodást kiváltó ok?

Ha konkrét példát kell nézni, amikor múltkor lemérgeztem az akit, a megborult pH miatt a riccia elkezdett algásodni. Tegyük fel, hogy a Twinstar benn volt már régóta, akkor az az algásodás sem lenne most? Mert úgy gondolom, hogy egy ilyen durva CO2 mérgezés amiben kinyirtam egy jó részét komolyabb hatást gyakorol, mint a Twinstar ellenhatása. De nem fárasztalak ezzel hiszen nem te fejlesztetted a cuccot. :)
Ha lemérgezted az aksid a biológiai szűrést is nulláztad. Az algásodás itt inkább a szűrés hiányossága inkább. Azt nem kezelheti a kütyü
 
Ha lemérgezted az aksid a biológiai szűrést is nulláztad. Az algásodás itt inkább a szűrés hiányossága inkább. Azt nem kezelheti a kütyü

Nem a szűrésben kell segítenie, hanem az alga kordában tartásában, eltüntetésében amíg a bio. szűrés újra helyre nem áll. Erre is pedig szerintem jó ahogy olvastam a teszteket, leírásokat.
 
A Stem növények egyébként a nagy dragon köves akvába mikor kerülte be? Mert szerintem az algák visszaszorításában azért ott ők is kemény szerephez jutottak / jutnak. Megnéznék egy ilyen Twinstar kütyüt egy full minimal gyepesített, algás akváriumban is.
Az előre leprogramozott algoritmus nekem is furcsának tűnik... ez alapján kizártnak tartom, hogy több akváriumba tudja egy-egy illető mondjuk párhuzamosan hatékonyan működtetni pl.: egyik héten egyikben másik héten másikban, hiszen a kütyü az első bekapcstól számolna valamit.
Ezt csak azért írtam mert többek írták fentebb, hogy több akváriumhoz használnák fel.
 
Nem a szűrésben kell segítenie, hanem az alga kordában tartásában, eltüntetésében amíg a bio. szűrés újra helyre nem áll. Erre is pedig szerintem jó ahogy olvastam a teszteket, leírásokat.

Valószínűleg gyorsabban áll talpra az akvárium. Ahogyan nálunk is tette.

Nálunk is CO2 baleset volt. Egy reduktor rendetlenkedett 2 héten át. A CO2 nem ment, elfogyott stb.
Twinstar nélkül is ment volna a talpra állás ahogy már annyiszor ment korábban, de sokkal tovább tart.

Szóval normál esetben megvárnád míg a szűrőd újra ereje teljében lesz, a CO2-t belövöd. Lenyírod az algás részeket, hogy könnyíts a rendszeren.

Ehelyett mi nem csináltunk semmit. Csak a szokásos vízcserét és 12 nap alatt toppon lett az aki.
 
Nem a szűrésben kell segítenie, hanem az alga kordában tartásában, eltüntetésében amíg a bio. szűrés újra helyre nem áll. Erre is pedig szerintem jó ahogy olvastam a teszteket, leírásokat.

Ezt így még nem olvastam, de induló akváriumnál a szűrés mindig hiányos. Szóval lehet benne valami.
 
Nekem egyébként kb ez a Twinstar

TWINSTAR

2 akvárium. Szokásos vízcserék karbantartások. Felszerelés.

Bal oldali gond nélkül működik. Jobb oldaliban egy kis alga attack van amivel megy a karate.
Végeredményben mindkét akvárium kb ugyanoda ér el egy ponton. De amíg a bal oldalinak csak a szép dolgok jutottak. A jobb oldalinak párszor lerúgták a veséjét :)
 
1 hónapja legalább.

12 nap alatt teljesen mind1 milyen stemet teszel be egy fertőzött akváriumba. Csodát nem fog tenni.

Ha már benne van, akkor 12 nap alatt sokat nő és ezzel sokat segít is. Ha akkor teszed be, akkor tényleg semmit.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére