• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újra kicsiben

Visitor

Kertész szaki
Sziasztok!

Némi kitérő után az El Natural és a garnélázás világába, újra rászántam magam hogy egy növényes/garnélás akváriumot rakjak össze (Tibi akváriumai különösen nagy hatással voltak rám, főleg hogy személyesen is volt szerencsém látni őket). Az előző akváriumok sikerén/kudarcán okulva arra az álláspontra jutottam hogy a 112l nekem túl nagy hogy egy többé kevésbé high-tech garnélaotthont készítsek(najó meguntam a hosszúkás akit :sneaky:). Úgy gondoltam hogy a meglévő technikám mellé nagyjából fele méretű akvárium illene inkább, így lett nagyjából bruttó 57l.

Akvárium : 38x38x40 57l (egy kedves üveges ismerősöm munkája)
Szűrés : Tetratech EX700, alulról felfele kerámiagyűrű, Siporax, az előző akváriumból maradt Eheim Substrat Pro, Eheim akív szén, perlonvatta
Világítás: 30W "Floodlight", 5700-6500K, oldalra kihajtható hátilag készített tartón
Talaj : Dennerle Scaper's Soil ~7l, Dennerle NutriBasis 6in1 növény táptalaj ~1,5l, ADA aljzat adalék csomag 60 literre
Víz : RO visszasózva SaltyShrimp - Bee Shrimp Mineral GH+ -al
Táp : Green Aqua Micro/macro
CO2 : citromsavas/szódás rendszer, beoldás ismeretlen gyártmányú atomizerrel 0,5 bubi/sec sebességgel
Derkor : nagyonrég kivágott akác? törzs/gyökér, kökény gyökér az előző akváriumból
Egyéb : Chihiros Doctor Shrimp

Növények:
Micranthemum Sp. Monte Carlo
Hemianthus callitrichoides Cuba
Staurogyne repens
Cryptocoryne wendtii green
Lindernia rotundifolia
Rotala rotundifolia
Alternanthera reineckii 'Mini'
Pogostemon helferi
Eleocharis parvula mini
Hydrocotyle Tripartita Japan

Blyxa Japonica - köszönet érte Tibinek :)

Az eredeti terv egy buja növényes akvárium volt kusza gyökerekkel, a megvalósításból végül a kusza gyökerek nagyjából kimaradtak, mivel szétmostam/szétfőztem a vékony gyökereket. :)
A felhasználni kívánt akác? gyökér/törzs részt legalább 30 éve vágták ki egy közeli patak partján, szépen megfeketedett, szinte már megkövesedett, de előtte a bogarak frankó lyukakat rágtak bele. A tuskót a helyszínen több kisebb darabra törtem hogy szállítható legyen. Kb 3 éve száradt az udvaron mikor elkezdtem tervezni az akváriumot. Kezdetben egy fél blokktégla sem volt elég hogy a víz alá nyomja az egész kupacot. 3 hét áztatás és 3 főzés után sem maradtak a víz alatt, ezért lapos köveket rögzítettem kábel gyorskötözővel az aljukra, és reménykedtem hogy a víz nem fogja megemelni őket. :rolleyes:
Sajnos az indítás kutyafuttában történt 03.26.-án, az akvárium nem készült el a pihenőnapomra, viszont a növények már megérkeztek és egy 15l-es kannában várták néhány napig a beültetést. Mivel a következő pihenőm 1 hét múlva volt nem vártam tovább, meló után este 7-kor nekiálltam legózni, éjjel 1-re nagyjából végeztem is majdnem mindennel. :dead: A beültetést szárazon csináltam, csak néha spricceltem meg a beültetett növényeket, eddig lekopogjam egy adag HC-t leszámítva nem szabadult el semmi a talajból.
Sajnos az elejéről nem tudtam képeket készíteni, így be kell érnetek a jelenlegi, 10 napos állapottal. :)

IMG_7890.JPG

IMG_7892.JPG

IMG_7896.JPG

IMG_7894.JPG


Tudom korai volt betelepíteni a garnélákat, de kényszermegoldás volt. Az átmeneti szállásukon elkezdtek pusztulni, ezért felét áttettem ide, arra gondolván hogy valamelyikben csak megmaradnak...:confused: Végülis az átmeneti szálláson 5, itt pedig 2 pusztult el eddig. :(
Jelenleg 3 naponta cserélek 20l vizet, a második hét után tervezem hogy átállok a 4-5 naponkénti cserére. Green Aqua Micro/macro-ból 2-2 nyomást adok a növényeknek, CO2-ból jelenleg bejáratás alatt van a rendszer, eddig úgy nézett ki hogy a 0,5 bubi/sec elég, a drop checker szépen zöldült. Ma kipróbáltam hogy több gázt adok (1 bubi/sec), a DC sárgulni, a növények meg bubizni kezdtek, azt hiszem valami jobb helyet kell találnom neki.
 
Valakinek van ötlete hogy miért nő folyamatosan a vizem TDS-e? 80 TDS-es vízzel cserélek, 120 alá eddig nem tudtam menni, naponta nagyjából 10-et növekszik. A kövek mélyen a talaj alatt vannak, ráadásul akváriumviseltek is. A talaj a leírás szerint inkább lágyítaná. Esetleg a fákra gyanakodhatok, mivel először csapvízben áztak/főttek, az utolsó héten voltak csak lágyvízben.
 
Kiderült a TDS növekedés oka, a GA táp okozza. Lehet megromlott? Ha minden igaz valamikor 2013 év vége fele vettem az utántöltőket, amiket átpalackoztam fél literes üvegekbe, az eredeti már nincs meg. Meddig őrzik meg a minőségüket?

RO víz:
IMG_20150407_115417.jpg

RO víz + 1 ml MACRO
IMG_20150407_115534.jpg

RO víz + 1 ml MACRO + 1 ml MICRO
IMG_20150407_115748.jpg
 
Várj egy picit, mindjárt csinálok RO vizet és mérek én is. :) A tápok megromlani nem igazán tudnak, mert nem szerves anyagok.
Viszonyítási alapnak jó lesz, de nem tudom mennyi RO vízhez adtál 1ml tápot.
 
Utoljára módosított:
100 ml RO víz: 77 mikrosiemens
1ml macroval: 1406mikrosiemens
1ml microval: 218 mikrosiemens.
1ml micro+macro: 1416 mikrosiemens.
 
Hmm, akkor ez normális? Eddig nem hallottam hogy ilyen hatása lenne. Cseréljek továbbra is normál vízzel és ne foglalkozzak hogy a táp felnyomja a vezetőképességét?
 
Hmm, akkor ez normális? Eddig nem hallottam hogy ilyen hatása lenne. Cseréljek továbbra is normál vízzel és ne foglalkozzak hogy a táp felnyomja a vezetőképességét?

Amíg nem szuperérzékeny garnikat tartasz addig ne foglalkozz vele. Más sem teszi.
 
Egyenlőre csak CRS, később meg Tibi taiwanjai, ők úgyis növényesben születtek és nőttek fel.
 
Így 10 naposan is jó kis susnyás van bent,mi lesz ha elkezd burjánzani?!nagyon tetszik az akid,gratulálok hozzá így az elején.Tibitől szereztem én is taiwanokat,én még óvatosan carbozok is.13-ból egy ment el két hónap alatt,viszont két hétre rá bepetésedtek,egy hete meg óvoda is van...csak ajánlani tudom!
 
Köszi! Az olló már úton van. A nyírást viszont még gyakorolnom kell majd, még nem volt ilyen nagyon növényes akváriumom. ;)
 
Amíg nem szuperérzékeny garnikat tartasz addig ne foglalkozz vele. Más sem teszi.
Ha 0-ás vízben valamit feloldasz, az azt jelenti, hogy ionok kerülnek a vízbe. Ha ionok kerülnek a vízbe, akkor pedig jobban vezeti az áramot, vagyis magasabb TDS/microsiemens értékeket fogsz látni. Mindegy, hogy micro-macrót öntesz bele, egy kanál sót, vagy sima ecetet... a hatás ugyan az... oldat keletkezik. (y)
 
Ha 0-ás vízben valamit feloldasz, az azt jelenti, hogy ionok kerülnek a vízbe. Ha ionok kerülnek a vízbe, akkor pedig jobban vezeti az áramot, vagyis magasabb TDS/microsiemens értékeket fogsz látni. Mindegy, hogy micro-macrót öntesz bele, egy kanál sót, vagy sima ecetet... a hatás ugyan az... oldat keletkezik.

Köszönöm, így már világos, csak nem gondoltam hogy ennyire megdobhatja a TDS-t a táp. (y)
 
Back
Oldal tetejére