• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Underwater Roots

outro

VIP kertész
Legjobb napló
Üdv mindenkinek!
Ezt az akváriumot már december végén elindítottam de valahogy mindig elmaradt az új napló indítása. Aztán meg jött egy elég kemény algatámadás és úgy döntöttem amíg nem tudom gatyába rázni a medencét addig nem teszek fel képeket. Talán emlékeztek az előző akváriumra ( Desert Oasis | Magyar Akvakertész Fórum) Ő lett átalakítva. Az alapok megmaradtak és igazából új dekorokat sem vásároltam most. Egy két növény jött hozzá de ez minden. Még a talajt is hagytam, csak egy kevés friss amazonia került bele. Valószínűleg ez nem volt a legjobb döntés. A talaj már 3 éve üzemel az akvárium alatt. Arra gyanakszom hogy az algatámadás is ennek köszönhető.

Egy gyors összefoglaló a technikáról:

Akvárium adatok
  • Akvárium mérete: 60*30*36 , 65 liter (Opti White)
  • Világítás : ADA Aquasky 601
  • Szűrés : Ehem 2224 külső szűrő +üveg ki és befojókkal.
  • Aljzat : ADA Amazonia, ADA Bacter Ball bacik
  • Co2 : nagynyomású szett összelegózva: 2 kg-os palack, papillon reduktor+aqua medic mágnesszelep+üveg diffi, 4 db visszafolyásgátló.
  • Tápozás : Green Aqua Micro+macro, +Easy Carbo; Easy-Life Fosfo
  • Vízcsere : hetente 50%
  • Dekoráció: Red Moor fa +Seyriu kövek
Növények
  • Anubias barteri var. nana 'Petite'
  • Microsorum pteropus "Narrow"
  • Staurogyne repens
  • Fissidens fontanus
  • Taxiphyllum species 'Spiky'
  • Cyperus helferi
  • Rotala rotundifolia
  • Rotala rotundifolia 'Green
  • Rotala wallichii
  • Echinodorus tenellus
  • Eleocharis parvula
  • Alternanthera Reineckii
  • Vesiculariamontagnei (Christmas Moss)
Jöjjön néhány kép a berendezésről.
A szokásos káosz.... Ezt mindenki ismerheti aki rendezett már át növényes akváriumot... :D


2014.02.23_0786
by outro, on Flickr

A növénykertészet megint átvágott. Parvulát rendeltem de a nyakamat teszem rá hogy acicularist kaptam. Így két hónap távlatából már nyilvánvalóan látszik hogy sokkal hosszabb szálú mint a parvula...:shifty:(n) Nem fogok ezektől rendelni többet...


2014.02.23_0790
by outro, on Flickr

Dagonya....


2014.02.23_0784
by outro, on Flickr


2014.02.23_0788
by outro, on Flickr

Mivel nemrég felkerült egy tejfólia az akvárium hátfalára, így úgy döntöttem hogy feltuningolom az ikeás háttérvilágításomat még egy sorral. Most így néz ki.


2014.02.23_0659
by outro, on Flickr


2014.02.23_0661
by outro, on Flickr

Na és a végeredmény.... Egy napos korában a kicsike így nézett ki.


2014.02.23_0793
by outro, on Flickr


2014.02.23_0821
by outro, on Flickr

Több kép egy kicsit később. (y)

 
Köszi Srácok!

Már,hogy ne emlékeznék rá!A te naplód volt mit elolvastam itt a fórumon!

En biztos kicseréltem volna,mert itt a bacter bacik nem ugyan az mint egy rendes alá ägyazäs ala ADA!

Nem eliräs?4?Amúgy szép munka,várom a további fotókat!

Hehe nem elírás! Netről rendeltem még anno 4 darabot mert úgy olcsóbb volt. És gondoltam biztos ami biztos, meg ha már ott van, beszerelem az összeset. :) Az elsőn túl még víz nem jutott át. :D
 
Az alga részlegnél már írtam hogy meggyűlt a bajom az akvárium indítása után kb egy hónappal a kék algával. Ezzel az algafajjal aquascaper pályafutásom alatt még nem volt komolyabb gondom, így váratlanul ért ez az agresszív támadás. Meglehetősen kétségbe estem mikor minden igyekezettem ellenére az alga nem akart visszavonulót fújni. Végül fórumtársak tanácsára egy 5 napos Black Out kúra végzett ezzel a szörnyű algával.

Ilyen volt....

DSC_0188
by outro, on Flickr


DSC_0187
by outro, on Flickr

Black Out:

2014.02.23_0247
by outro, on Flickr

Ilyen lett....

22.02.2014_0252
by outro, on Flickr


22.02.2014_0248
by outro, on Flickr

Egy hét eltelt a Black Out óta. Az alga minimális mennyiségben jött vissza. Egy-két helyen láttam hogy megjelent, de azonnal kapta a képébe az Easy Carbot amitől másnapra el is múlt. Ami szintén nagy öröm hogy a zöld poralga ami állandóan kiült az üvegre is szinte teljesen eltűnt. 7 nap alatt minimális mennyiség termelődött újra belőle. Remélem ez marad is így.

Teljes képem csak régebbi van, ez még az algatámadás előtti állapot. Hamarosan csinálok friss képeket is.


2014.02.23_0018
by outro, on Flickr


2014.02.23_0020
by outro, on Flickr

(y)
 
Nagyon tetszik! Fényről mi a vélemény? Ez és quad4*24 közt vacillálok, elégnek bizonyul?

Hali. hujuj de még mennyire hogy elég. 3X annyira oda kell figyelnem a CO2-re tápozásra miegyebekre mióta megvan mert azonnal visszavág az alga. Nekem az a véleményem hogy ez egy bitang erős lámpa, volt hogy úgy éreztem hogy túl erős is, de ezzel persze biztos sokan vitatkoznának. Az biztos hogy az ADA nem vacakolt a fényerővel. Én pl most csak 6 órát világítok, és úgy látom ez is bőven elég.
 
Teljes képem csak régebbi van, ez még az algatámadás előtti állapot. Hamarosan csinálok friss képeket is.


Te vagy az egyik, akinek az akváriumait 500 lépésről fel lehet ismerni :D nagyon szép harmonikus lesz ez is, ha konszolidálódnak majd a dolgok a rohadék cyano után!!
A másik ilyen embernek inkább nem mondok semmit a csipeszére :D
 
Hétvégén rendbe kellet csapnom az akváriumot. Nem voltam megelégedve a háttérrel meg az elejével sem. A rotala wallichiivel megint nem volt szerencsém. Az alga tönkre vágta így a maradékot száműztem. Elöl meg az acicularist gyomláltam ki teljesen és hátra került a tenellusal egyetemben. Még most nem sok-minden látszik belőle de frankó lesz ha megnő mindkettő! Fredo haveromtól kaptam egy kis Eleocharis parvula minit. Az került lőre. Remélhetőleg ez nem lesz 1-2 centinél magasabb.
Egy két ág még ázik itt-ott. Fel akarom tuningolni velük az összképet. Talán hétvégén...

Ilyen volt a gyomlálás előtt.

2014.03.12.0259
by outro, on Flickr


2014.03.12.0272
by outro, on Flickr


2014.03.12.0289
by outro, on Flickr


2014.03.12.0293
by outro, on Flickr

Ez most elég vacak kép lett. Csak kézből lőttem. Jelenleg igy fest az aki.

2014.03.12.0267
by outro, on Flickr
 
Ma megjött egy kütyü amire már rég fájt a fogam. Kb egy hónapja bukkantam rá az aukciós oldalon egy kínai gyártású üveg skimmerre. Kicsit szkeptikus vagyok vele, de remélem be fog válni. Csináltam néhány képet, ha jól gondolom ilyen termék még nem nagyon volt a piacon, legalább is én sehogy sem találtam eddig.

Egyébként a cucc eglsz gyorsan megjött. 2,5 hét kellett neki hogy átutazza a fél világot.
Korrekt csomagolás:

2014.03.13._0256
by outro, on Flickr


2014.03.13._0258
by outro, on Flickr

Alkatrészekre szedve:


2014.03.13._0262
by outro, on Flickr

És összepakolva:


2014.03.13._0268
by outro, on Flickr


2014.03.13._0270
by outro, on Flickr

Természetesen a külső szűrő szívó ágára kell kötni. Az alsó kis csap elfordításával lehet állítani a szívóérőt. Ezzel kellett egy kicsit szórakozni, mivel elég gyorsan levegőt kezd el szívni ha nem találjuk meg a helyes pozíciót. Az egyrészt hangos, másrészt ellevegősödhet a szűrő. Egyébként a nagy pipa az ami ténylegesen üvegből van. A lenti csap illetve a fenti úszó az műanyag.
 
Beüzemelve így fest:


2014.03.13._0279
by outro, on Flickr


2014.03.13._0277
by outro, on Flickr


2014.03.13._0284
by outro, on Flickr

Esztétikailag véleményem szerint hozza a kívánt hatást. Diszkréten megbújik a háttérben, szinte észre sem lehet venni. Ettől kívánni sem lehet szebbet. Na persze ez most vadi új. Mint minden ez is fog algásodni meg koszolódni. Egyébként a tisztításával szerintem nem lesz gond. Így hogy darabjaira lehet szedni, még talán könnyebb lesz kipucolni mint a régi pipát.

És akkor a lényeg, mert hát azt látjuk hogy szép, meg jó, de ha a fő funkcióját nem látja el akkor mehet a sufniba. Az már az első percekben látszott hogy teljesítménybe messze elmarad az ehem skimmerjétől. Még maximum "fokozaton" is lényegesen gyengébben szív mint a szürke társa. A növénydarabokat és mi-egyebeket szerintem nem fogja összeszedni, szóval arra a hétvégi nyírás után marad az ehem, de ha az olajos réteg ellen beválik már elégedett leszek! Sajnos ez csak a következő napokban fog kiderülni.. Be fogok számolni róla.


2014.03.13._0293
by outro, on Flickr


2014.03.13._0299
by outro, on Flickr


2014.03.13._0304
by outro, on Flickr
 
Heló.
Gratulálok, ez marha jól néz ki így üvegestül, lámpástul, növényestül. (y)
Az a piros gyűrű ott a beszívó/skimmer alján mi célt szolgál?
 
A piros kis gumigyűrű arra szolgál hogy benntartsa a csapot az üveg részben. Amiatt szorul bele. Egyébként kiesne.
 
Grat az aksihoz és az új szerzeményhez!!
Esetleg tudnál mellé tenni egy mérőszalagot? Egy 30x30x30as nanoba szerinted elférne?
 
Ahan gondoltam, bár egy kevésbé rikító színből is készíthették volna, a színe miatt azt hittem más célt is szolgál.
 
Back
Oldal tetejére