• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Underwater Roots

Íme frissen ropogósan néhány kép.
Így fest jelenleg. Még mindig van hova fejlődnie, de alakul amit ki akartam hozni a dologból.









A rotalákat ma nyírtam két oldalt azért olyan alacsonyak, még várom hogy bal hátul az aciculars jobban megerősödjön, elöl a parvula mini lassan kész. Hamarosan egységes gyep lesz. Most az lesz a cél hogy az arányokat megtartva jó pillanatban el legyen kapva az aki. Szerintem kb egy hónap múlva fotózásra kész.
 
Nagyon szépen alakul(y)

Ami nagyon picit zavar:
jobbról az első fa lehet, hogy nem is kellene, illetve a második olyan mintha a semmiből jönne. Lehet rajta forgatni egy kicsit, hogy úgy látszódjon mintha az is a nagy tönkből nőtt volna ki?
Ha nem, akkor talán a felső 5 centit növényekkel eltakarva is működne a dolog.
 
A jobbról jövő két ággal még fogok játszani kicsit. A nagyobbra szerintem moha is megy. A rotala mögötte most kicsire van vágva, de ha azok megnőnek megint akkor természetesebb lesz a látvány. De igazad van azon a részen még kell kicsit alakítani.
 
Nagyon szépen alakul(y)

Ami nagyon picit zavar:
jobbról az első fa lehet, hogy nem is kellene, illetve a második olyan mintha a semmiből jönne. Lehet rajta forgatni egy kicsit, hogy úgy látszódjon mintha az is a nagy tönkből nőtt volna ki?
Ha nem, akkor talán a felső 5 centit növényekkel eltakarva is működne a dolog.
Pont ezt akartam irni en is,szerintem a jobb oldalrol a ket äg valahogy termeszet ellenesen hat.Lehet,hogy ätkene forditani vagy kivenni!
 
Kivenni próbáltam. De ha tök üres az a rész akkor teljesen "eldől" az egész aki. A fő fában is van egy kis dőlés és ha valamivel nem ellensúlyozom valahogy olyan érzése lesz az embernek mintha jobbra dőlne az egész Layout. Szóval valami kell oda csak lehet hogy nem ezek, vagy legalább is nem így. Van még elfekvőben néhány ág. Lehet legózok még kicsit velük. :)
 
Hali mindenki!
Végre volt egy kis időm fotózgatni. A húsvét németben 4 nap szünet. Péntek is szabad, úgyhogy megpróbáltam az akváriumról valami használható képet csinálni. Bevetettem minden itthon elfekvőben lévő technikát. Még a régi T5 csöves dymax armatúrát is elővettem hogy a hátteret jó meg tudjam világítani. Nem is siketült rosszul, de természetesen nem vagyok megelégedve a végeredménnyel... Kellene már egy jobb obi a gépre. Ez a kit-objektív amit alapba adtak a géphez.. hááát.... Lassan már kezdem érezni a korlátait. Főleg mióta legutóbb volt nálam egy Nikon 35 mm f/1.8G F/1.8 Azért azzal nem gyengén jobb képeket lehetne lőni főleg ha egy kicsit gyakorol is vele az ember.
Na de minden esetre a rendelkezésre álló technikából megpróbáltam kihozni a maximumot.
A főkép ilyen lett. Kicsit sötét az eleje, azon még van mit csiszolni.

2014.04.21_0353 by outro, on Flickr

Volt olyan képem is ahol az eleje szép de akkor meg a háttér volt iszonyatosan kiégve. Szóval nem egyszerű. RAW-al is próbálkoztam de ott meg valamiért a neonok kék csíkja lesz iszonyúan természetellenes. Van ötlete valakinek hogy miért? Majd teszek fel olyan képet is.

Illetve jöjjön egy két verkkép. :)

2014.04.21_0389 by outro, on Flickr

Egyébként az akvárium most algás. Megint kínlódok a fonallal meg a pontalgával. Természetes a képek egy nagyobb karbantartás után készültek, de ettől függetlenül a mohacsomókon látszanak az algamaradványok sajnos...

2014.04.21_0393 by outro, on Flickr

2014.04.21_0397 by outro, on Flickr


Talán ebből az irányból tetszik legjobban az akvárium.

2014.04.21_0375 by outro, on Flickr
 
Nos én is beneveztem végül a nagy a IAPLC derbire. Mivel komolyabb eredményt nem várok ezért bedobom ide a képet. Nekem ennyit sikerült kihozni az akiból, illetve a fotóból. Természetesen nem vagyok megelégedve az eredménnyel... A fotón kicsit sötétnek érzem az előteret de sehogy nem sikerült világosítanom. Valószínűleg a háttérvilágítás volt túl sok, mert világosabb képen meg a háttér van élvezhetetlenül kiégve. Na mind1 legközelebb még jobb lesz. Gyakorlat teszi ..... :)

Ez a versenyfotó:
DSC_0357 by outro, on Flickr

ez meg az egyel világosabb változata. Szerintem itt már túl fehér a háttér...

2014.05.24 1122 by outro, on Flickr
 
Utolsó képek következnek ebbe a naplóba. Kissé felgyorsultak az események körülöttem az elmúlt hetekben. Munkahely és lakhely változás miatt, kicsit hamarabb szét kellett szednem az akváriumot mint tervezte. Bár az igazsághoz hozzátartozik hogy a kívánt összképet már hozta az akvárium, innen általában már csak lefelé van, illetve az is segített a döntésben, hogy állandó algaproblémákkal küzdöttem. Valószínűleg az amazonia fáradt el az elmúlt 3 évben, mert folyamatosan visszajött a kék alga. Mindent összevetve úgy döntöttem hogy az új lakásban tiszta lappal indulok, így ez a napló itt véget ér. De mint már annyiszor, hamarosan indul az új. Ez a szép ebben a hobbyban. :)

Utolsó képek. Itt már kivettem néhány ágat, illetve 3 hete kifogyott a CO2 is. Újratöltöttem de úgy döntöttem már nem üzemelem be. Érdekes volt látni hogy milyen változások látszódnak idővel a növényeken. Egyértelműen a parvula bírja a legrosszabban co2 nélkül. Erőteljes sárgulásba kezdett.

DSC_0026 by outro, on Flickr

DSC_0040 by outro, on Flickr

És indul a káosz.

DSC_0041 by outro, on Flickr

Kipróbáltam hogy milyen ha kakaóval töltöm meg az akváriumot. Hogy tetszik? :D :D

DSC_0045 by outro, on Flickr

Na azért szerencsére sikerült a végére rendbe rakni. Ilyen üresen nem volt az aki vagy 3 éve.... :)

DSC_0047 by outro, on Flickr
 
Nagyon szép így üresen is :) Nekem mindíg az a legizgalmasabb, amikor ez a látvány fogad. Ilyenkor egyfolytában agyal az ember az új layouton, próbálgatja a dekorokat, estleg beszerez újakat...szóval hajrá! Sok sikert a nagyderbihez! Igazán jól sikerült kiskert volt ez is!(y)
 
Azért remélem jobb irányba változnak a dolgaid kint mind lakás mind munka oldalon.

Az akvárium miatt nem aggódok a következő is szép lesz :)

Lakás tekintetében mindenképp jobb. Végre nagyobb... A munka majd közben kiderül, de remélem jól döntöttem. Egyébként kezdés előtt lesz egy kis pihi. Egész julisban otthon leszek, így végre tudok időt szakítani hogy elmenjek hozzátok a boltba. :) ;) (y)
 
Back
Oldal tetejére