• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

S
Minél gyorsabb az áramlás, annál többször megy át a szűrőn a víz, de annál kevesebb időt tölt benne. Lassabb áramlásnál kevésszer tölt több időt benne. Valakinek itt az volt a hasonlata, hogy olyan, mint ha futnál a 400 méteres kör futópályán, ahol mindegy, hogy milyen gyorsan futsz, adott idő alatt akkor is ugyanannyi időt töltesz el összességében a 0-100 méteres szakaszon. Mindegy, hogy 5 m/s-al átfutsz rajta 10 alkalommal 20 s alatt vagy 10 m/s-al 20 alkalommal 10 s alatt. Mindkét esetben 20 s × 10 = 10 s × 20 = 200 másodpercet töltesz el rajta.
Szerintem létezhet még egy elmélet. Ha nem megfelelő a vízforgatás a szűrőben, akkor kialakulhat oxigénszegény környezet egyes részeiben, ahol nem a nitrifikáció, hanem épp a denitrifikáció lesz jellemző. Vagyis a bacik épp az értékes nitrátot bontják vissza. Nem biztos, hogy nálad ez van, de lehet egy ilyen oldala is a problémának.
A magas magnéziumszint egyébként okozhat kálium, és vasfelvételi problémát a növényeknél.
 
Szerintem létezhet még egy elmélet. Ha nem megfelelő a vízforgatás a szűrőben, akkor kialakulhat oxigénszegény környezet egyes részeiben, ahol nem a nitrifikáció, hanem épp a denitrifikáció lesz jellemző. Vagyis a bacik épp az értékes nitrátot bontják vissza. Nem biztos, hogy nálad ez van, de lehet egy ilyen oldala is a problémának.
A magas magnéziumszint egyébként okozhat kálium, és vasfelvételi problémát a növényeknél.
Fel lehetne ismerni a denitrifikációt laikus módszerekkel, a szűrő tisztításakor? Szín, szag, állag alapján?
52 mg/l a Mg értékem.
 
Káliumom nem fogy a vízből. Nitrát fogy rendesen, de a kálium nem. Minden van a vízben pedig, mikró, makró tápanyagok. Az a gyanúm, hogy az extra kemény (30°nk-s), magas kémhatású víz miatt lehet, ezért megpróbálom majd lágyítani felére fokozatosan.

Sok benne a Mg (52mg/l) és Ca (126mg/l), amik akadályozhatják a kálium felszívását, lehet ilyen?
Ilyen arányt mértem ma tápozás előtt: NO3=3mg/l, K=23mg/l
Mivel KNO3-mal tápozok, nem tudok úgy adni nitrátot, hogy káliumot ne adjak. :(
Keverj hozzá mikramidot. Egyre több gyártó készít komplex nitrogénpótlót, így a KNO3 mellett felhasználnak karbamidot és egyéb nitrátokat. Továbbá tény, hogy a Ca, Mg antagonistája a káliumnak, de a 23 ppm kellően magas. Egyébként mivel mértél ennyit?
 
JBL kálium
Keverj hozzá mikramidot. Egyre több gyártó készít komplex nitrogénpótlót, így a KNO3 mellett felhasználnak karbamidot és egyéb nitrátokat. Továbbá tény, hogy a Ca, Mg antagonistája a káliumnak, de a 23 ppm kellően magas. Egyébként mivel mértél ennyit?
JBL Kálium cseppteszttel.
 
Nem tudtam ellenállni neki és amikor megláttam, megvettem egy mézgurámi párt. Mint hülye gyerek az állatkereskedés, semmit nem tudva róluk, hogy hogyan viszonyulnak más gurámikhoz.Hát nem jól, mert azok egyfolytában kergetik őket. Készítettem nekik külön szobát. Gyakorlatilag pánikszoba, és még ezen keresztül ís illyesztgetik őket az arany gurámik. Ezek ráadásul nem is nőnek nagyobbra, úgyhogy most nem tudom, hogyan tovább. Mégsem nyithatok nekik egy külön akit, csak nekik. Pár kép, a minőségük nem az igazi.

IMG_20161014_231643-01.jpeg IMG_20161014_231805-01.jpeg IMG_20161014_234059.jpg
 
Érdekes módon anno nálam is az arany gurámik voltak a fő agresszorok. Vegyes akváriumban volt többféle labirintkopoltyús is, de a törpe gurámik mellé a gyöngy gurámik, és a paradicsom halak voltak a nyerő választás.
 
Back
Oldal tetejére