• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Vízlágyítás

Nem találtam megfelelő topic-ot a kérdésemnek, ezért itt kérdezem meg. Szerintetek a szárítógépből kijövő víz alkalmas lehet az akváriumba? Elvileg az desztillált víz.
 
Nem találtam megfelelő topic-ot a kérdésemnek, ezért itt kérdezem meg. Szerintetek a szárítógépből kijövő víz alkalmas lehet az akváriumba? Elvileg az desztillált víz.

Nem. Vasalni jó. Akváriumba ne tedd.
 
Sziasztok!

Ma próbaképpen vásároltam a T. nevű multiból a topicban már régebben említett "Old Boy" nevű ioncserélt vizet. Gondoltam amíg nincs RO addig is szoktatom a akváriumlakókat a lágy és enyhén savas vízhez.
Amikor lemértem, majdnem dobtam egy hátast:

gH: 0
kH: 0
pH: 8.5

Kétféle színű kupakos változatban kapható: lila és rózsaszín. (lehet van többféle is) Vízparaméterek tekintetében semmi különbséget nem találtam.
10 liter "Old Boy"-hoz adtam 7 gramm Seachem Acid Regulátort, a pH-t így sikerült levinni 6.24-re. (AD-12-vel mérve)

Gondolom ez így egy az egyben nem igazán alkalmas nekünk növényeseknek? Mármint 8.5 pH-val?
Kérdésem az lenne, hogy ha leviszem a pH-t Acid regulatorral, és adok hozzá még Neutral regulatort is, akkor az így kialakított foszfát alapú buffer rendszerrel használható a dolog hosszútávon? Nem lesz ennek a vége túlzott algásodás? :)

A válaszokat köszönöm előre is mindenkinek!
 
Sziasztok!

Hatalmas láma vagyok a témában,de azért igyekszem.Szóval a célom,hogy teljesen kiiktassam a csapvizet a teknőseimnél mivel elég rossz minőségű(magas arzén és vas-oxid),ezért R.O. vizet szeretnék használni.Ha egyszer elkezdem akkor a lehető leglágyabbat,hogy ne szívjak annyit a vízkővel sem.Itt nincs növény és a ph sem olyan fontos(azért szeretném 6.5-8 között tartani). Visszasózásra ezt néztem ki:SaltyShrimp Mineral GH/KH+ vízkeménység növelő - 850 g most csak 9600 Ft - Green Aqua
Mi a véleményetek?

Köszönöm előre is!
 
Sziasztok! Ha forralással csökkentem a kh-t, akkor az nk mennyivel csökken? A 450 tds értékű, ill. 14nks víz 2 értéke mennyire csökken?
 
Sziasztok!

Ma próbaképpen vásároltam a T. nevű multiból a topicban már régebben említett "Old Boy" nevű ioncserélt vizet. Gondoltam amíg nincs RO addig is szoktatom a akváriumlakókat a lágy és enyhén savas vízhez.
Amikor lemértem, majdnem dobtam egy hátast:

gH: 0
kH: 0
pH: 8.5

Kétféle színű kupakos változatban kapható: lila és rózsaszín. (lehet van többféle is) Vízparaméterek tekintetében semmi különbséget nem találtam.
10 liter "Old Boy"-hoz adtam 7 gramm Seachem Acid Regulátort, a pH-t így sikerült levinni 6.24-re. (AD-12-vel mérve)

Gondolom ez így egy az egyben nem igazán alkalmas nekünk növényeseknek? Mármint 8.5 pH-val?
Kérdésem az lenne, hogy ha leviszem a pH-t Acid regulatorral, és adok hozzá még Neutral regulatort is, akkor az így kialakított foszfát alapú buffer rendszerrel használható a dolog hosszútávon? Nem lesz ennek a vége túlzott algásodás? :)

A válaszokat köszönöm előre is mindenkinek!

Én próbaképp a 10 literesemnél használom ezt a vizet már kb 2 hónapja, de az enyém pH-ja 6,2-6,4 körül van (JBL csíkteszttel). 20%-os vízcserék vannak, és a cserevíz 50:50% csapvíz és "öregfiú", illetve az elpárolgott vizet is öregfiúval pótolom, és mintha jobban nőnének a növények, viszont azóta kicsit algásodom is.
 
Ezt csak akkor tudod meg, ha megméred a forralt tisztázott és kihűlt víz paramétereit
 
Kb 3000L vizet készített a RO készülékem Gyálon.
A képen az 1mikronos előszűrő látható.
2013-12-31+13.02.51.jpg
2013-12-31+13.03.18.jpg
2013-12-31+13.03.51.jpg
 
Jézusom hogy néz ki. Időben mennyit mentek? Fél év, egy év?
 
Ez tényleg nagyon durva.
Ezek a membránok egyébként szabvány szerint készülnek? Tehát ugyanakkora méretű membrán megy egy 90l/nap-os készülék előszűrőházába mint egy 190l/nap vagy nagyobb kapacitású szűrőbe?
 
Ez brutálisan koszos. Lehet emiatt sokkal gyakrabban kellene cserélned. Ugyanez a kosz megy utána a membránba és az egy drágább csere lesz

Igen, mos cserélem a pp szűrőt és a két aktívszenes betétet is. A második lépcsőbe valami GAC aktívszén szűrő (+ezüst+KDF) betét van amiből szintén mostam ki agyagos sárgás vizet.
 
Ez tényleg nagyon durva.
Ezek a membránok egyébként szabvány szerint készülnek? Tehát ugyanakkora méretű membrán megy egy 90l/nap-os készülék előszűrőházába mint egy 190l/nap vagy nagyobb kapacitású szűrőbe?

Szabvány méret, de egy bizonyos teljesítmény után már nagyobb az átmérő.
 
Azon gondolkozok hogy lehet be kéne iktatnom még egy pp szűrőt elé amit már átlátszó szűrőházba raknék így nyomon lehetne követni az állapotát. Egy PP betét 600ft az aktívszenes betétek meg 1500 ft-nál kezdődnek.
 
Ez tényleg nagyon durva.
Ezek a membránok egyébként szabvány szerint készülnek? Tehát ugyanakkora méretű membrán megy egy 90l/nap-os készülék előszűrőházába mint egy 190l/nap vagy nagyobb kapacitású szűrőbe?

50, 75, 100 gallonos membránok azonos méretűek. A 150-es már nagyobb.
Arra figyelni kell hogy a nagyobb teljesítményű membránokhoz lehet több víznyomás kell. Ha eleve alacsony nálad akkor lehet a dupla akkorát nem fogja meghajtani és booster pumpa kell majd.
 
Kb 3000L vizet készített a RO készülékem Gyálon.
A képen az 1mikronos előszűrő látható.
2013-12-31+13.02.51.jpg
2013-12-31+13.03.18.jpg
2013-12-31+13.03.51.jpg
Aztarohadt!!! Ugye jól értelmezem, hogy a barna színű réteg egy az egyben az összegyűlt retek?!
És én ezt öntöm az akváriumba... Rég gyanítottam, hogy ez is egy probléma forrás. Ivásra már rég nem használjuk. Bortány amúgy, hogy ez a vízmű szerint az egéségügyi határértéken belül van és ezzel itatják az embereket, pedig max a budi lehúzására lenne szabad használni. :S
 
Aztarohadt!!! Ugye jól értelmezem, hogy a barna színű réteg egy az egyben az összegyűlt retek?!
És én ezt öntöm az akváriumba... Rég gyanítottam, hogy ez is egy probléma forrás. Ivásra már rég nem használjuk. Bortány amúgy, hogy ez a vízmű szerint az egéségügyi határértéken belül van és ezzel itatják az embereket, pedig max a budi lehúzására lenne szabad használni. :S

Igen szép agyagréteg rakódott le a szűrőn, és hozzáteszem hogy figyeltem a csőtörésekre vagy amikor babrálnak a rendszeren és felzavarosodik, akkor mindig kerültem a víz gyártását és jól átmostam a rendszert.
 
Back
Oldal tetejére