• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri A zátonyos

Sziasztok.
Az elmúlt időszakban sok változás nem történt az akváriumban. Szépen üzemel a rendszer.
Raktam bele egy új áromoltatót ami a felszínt mozgatja. Így már nincsen semmi réteg a víz felszínén.
Közben ki lett takarítva, porszívozva a szűrő akvárium is. Köszönöm ezért @star67-nek. Erre kellett az Eden 501 szűrő. ;)
Érkezett bele 4 db kicsi frag zoákkal. Ezek is szépen kinyíltak. Remélem majd egyszer szép kis telepet alkotnak majd.
De jöjjön pár kép.
1642349859464.png
1642350064740.png
1642350238407.png
1642350320042.png
1642350339832.png
 
Sziasztok. A heti fejlemények.
Készített a munkatarsam egy frag tartot.
Fel is raktam hátúra. Remelem elég feny jut nekik. Illetve a Richordea ujabb kicsi koralt hoz. Illetve készítettem egy kalapács fraget. És csak nektek az új kicsi tengeri akvarium.
 

Attachments

  • IMG_20220122_182607.jpg
    IMG_20220122_182607.jpg
    364.8 KB · Megtekintések: 34
  • IMG_20220122_182753.jpg
    IMG_20220122_182753.jpg
    268.8 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20220122_182813.jpg
    IMG_20220122_182813.jpg
    414.6 KB · Megtekintések: 23
  • IMG_20220122_182737.jpg
    IMG_20220122_182737.jpg
    413.3 KB · Megtekintések: 25
  • IMG_20220122_182744.jpg
    IMG_20220122_182744.jpg
    291.1 KB · Megtekintések: 42
Sziasztok. Zajlott az élet a tengerikben. Röviden összefoglalva.
Sikerült valahonnan behoznam egy kis üvegrózsát. Tudjuk azt hogy vegyszerre nagyon nehéz ki irtani. Mert be kell fedni az egészet. Viszont akkor már elengedi a soprakat. Az ecetes rá nyomassal még jo volt csak nem tudtam kiszívni ugyan akkor a spóráit. Gondoltam megprobalom valami mással. Szereztem be garnélát rá. De rá se nezett sajna. Aztán sajna vegyszeres kezelésere gonoltam. Pontosabban Aiptacap-ot kezdtem rányomni. Sajnos véletlenül hozzá ertem az buborék anemonamhoz. És sikerült egy kicsit kinyiffantanom szegényt. Elveszitette a színe egy részét. Eztel a szerrel sikerült kordában tartanom egy ideig. Aztan az egyiknapon mikor hoztak korallokat figyelmetlen voltam. Lemostam a koralt és utana beszélgettem. Nem mistam kezet. Majd a szememhez nyultam. Na mi is történhetett másnapra ... Reggel nem birtam szinte kinyitni a szememet, folyamatosan folyt a könnyem. Irány a szemészet. Majd antibiotikumos szemcsepp kezelés vokt. Na azota 3 szor is kezet misok. 😉
Folyatodott a küzdelem az üvegrózsák elken. Majd egy ismerősömtől kaptam egy levél halat. És kb 1 het alatt megette az összeset. Sajnos mellette evett masik korallokat is. A Xenia odalett, meg egy zold zoamám is. A halat kivettem es a kucsi akvariumba raktan, mert ott is van üveg rózsa. Most van benne 2 napja és a 90% eltűnt már. Szerintem a hétvégére mindet meg is eszi. Röviden tömören ennyi az elmúlt idő.
 

Attachments

  • IMG_20220502_103102.jpg
    IMG_20220502_103102.jpg
    359.4 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20220502_103148.jpg
    IMG_20220502_103148.jpg
    418.8 KB · Megtekintések: 40
Utoljára módosított:
Sziasztok. Zajlott az élet a tengerikben. Röviden összefoglalva.
Sikerült valahonnan behoznam egy kis üvegrózsát. Tudjuk azt hogy vegyszerre nagyon nehéz ki irtani. Mert be kell fedni az egészet. Viszont akkor már elengedi a soprakat. Az ecetes rá nyomassal még jo volt csak nem tudtam kiszívni ugyan akkor a spóráit. Gondoltam megprobalom valami mással. Szereztem be garnélát rá. De rá se nezett sajna. Aztán sajna vegyszeres kezelésere gonoltam. Pontosabban Aiptacap-ot kezdtem rányomni. Sajnos véletlenül hozzá ertem az buborék anemonamhoz. És sikerült egy kicsit kinyiffantanom szegényt. Elveszitette a színe egy részét. Eztel a szerrel sikerült kordában tartanom egy ideig. Aztan az egyiknapon mikor hoztak korallokat figyelmetlen voltam. Lemostam a koralt és utana beszélgettem. Nem mistam kezet. Majd a szememhez nyultam. Na mi is történhetett másnapra ... Reggel nem birtam szinte kinyitni a szememet, folyamatosan folyt a könnyem. Irány a szemészet. Majd antibiotikumos szemcsepp kezelés vokt. Na azota 3 szor is kezet misok. 😉
Folyatodott a küzdelem az üvegrózsák elken. Majd egy ismerősömtől kaptam egy levél halat. És kb 1 het alatt megette az összeset. Sajnos mellette evett masik korallokat is. A Xenia odalett, meg egy zold zoamám is. A halat kivettem es a kucsi akvariumba raktan, mert ott is van üveg rózsa. Most van benne 2 napja és a 90% eltűnt már. Szerintem a hétvégére mindet meg is eszi. Röviden tömören ennyi az elmúlt idő.
Hááát, most valahogy nem vonz a tenger... Jó az a kis biztonságos édesvíz.
 
Sziasztok. Zajlott az élet a tengerikben. Röviden összefoglalva.
Sikerült valahonnan behoznam egy kis üvegrózsát. Tudjuk azt hogy vegyszerre nagyon nehéz ki irtani. Mert be kell fedni az egészet. Viszont akkor már elengedi a soprakat. Az ecetes rá nyomassal még jo volt csak nem tudtam kiszívni ugyan akkor a spóráit. Gondoltam megprobalom valami mással. Szereztem be garnélát rá. De rá se nezett sajna. Aztán sajna vegyszeres kezelésere gonoltam. Pontosabban Aiptacap-ot kezdtem rányomni. Sajnos véletlenül hozzá ertem az buborék anemonamhoz. És sikerült egy kicsit kinyiffantanom szegényt. Elveszitette a színe egy részét. Eztel a szerrel sikerült kordában tartanom egy ideig. Aztan az egyiknapon mikor hoztak korallokat figyelmetlen voltam. Lemostam a koralt és utana beszélgettem. Nem mistam kezet. Majd a szememhez nyultam. Na mi is történhetett másnapra ... Reggel nem birtam szinte kinyitni a szememet, folyamatosan folyt a könnyem. Irány a szemészet. Majd antibiotikumos szemcsepp kezelés vokt. Na azota 3 szor is kezet misok. 😉
Folyatodott a küzdelem az üvegrózsák elken. Majd egy ismerősömtől kaptam egy levél halat. És kb 1 het alatt megette az összeset. Sajnos mellette evett masik korallokat is. A Xenia odalett, meg egy zold zoamám is. A halat kivettem es a kucsi akvariumba raktan, mert ott is van üveg rózsa. Most van benne 2 napja és a 90% eltűnt már. Szerintem a hétvégére mindet meg is eszi. Röviden tömören ennyi az elmúlt idő.
Bárcsak planária ellen is lenne egy ilyen tuti hal!
Gumikesztyűben nem csinálhatnád?
 
Nem tervezem bontani. Csak egy kicsit át lesz rendezve mivel a lehabzot egy oldalso elválasztott részbe szeretnem elhelyezni. A mostani 60x30x30 akva helyett lenne egy 80x30x30 méretű. A lámpát már elkezdtem építeni hozzá.
Örülök neki! Engem nagyon elvitt ez a tengeri vonal...olyan dolgok történnek az akváriumban, hogy csak ámulok rajta. Milyen lámpát építesz? Gondolom itt már nem elég a profil+ledszalag...
 
Ha lehetne kapni külön olyan led szalagokat ami 400nm, 450nm, 470nm,.. Stb akkor abból lenbe. De igy 1W-os power ledek lesznek felette. Összesen 30db különböző nm tartományú. Ezt egy tc 420 vezerli le, mert csatornánként állítható lesz igy. Az egész egy alu házban lesz. De majd rakok fel képeket
 
Ha lehetne kapni külön olyan led szalagokat ami 400nm, 450nm, 470nm,.. Stb akkor abból lenbe. De igy 1W-os power ledek lesznek felette. Összesen 30db különböző nm tartományú. Ezt egy tc 420 vezerli le, mert csatornánként állítható lesz igy. Az egész egy alu házban lesz. De majd rakok fel képeket
Erre nem is gondoltam, ez így elég komoly...a program írás is szép feladat lesz. Kíváncsian várom a végeredményt.
 
Back
Oldal tetejére