• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Akvárium fotózás

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy mit csináljak, hogy a fotózáskor a fotókon ne legyenek bubik?

Alapesetben esténként fotózom. Leállított szűrővel. Így viszont iszonyat mennyiségű bubi kezd el felszállni a növényekről. Ez alapesetben nem gond, sőt. :) Viszont a fotókra nem való. Lassan meg kellene tanulni a versenyre fotózást is.
Szóval, ki milyen trükköket alkalmaz e téren?
Egyéb jó tanácsokat is szívesen várok?
 
Első körben nekem is ez jutott az eszembe, ezze csak annyi a gondom, hogy a macrandra és a pogo is összehúzza a leveleit villanyoltáskor. vagyis reggel is még "alszanak". Talán villany felkapcsolásakor kellene, de akkor meg nem tudok 100%os sötétet csinálni. :(
 
Ha fekete a háttered akkor nincs mit tenni. Mindenképp valami okosság kell. Pl kapcsold le a CO2-t és a fényeket 3 órával a fotózás előtt. Készülj rá a fotózásra és csak akkor kapcsold be a lámpát amikor rövid időn belül meg tudod örökíteni az akid
 
Köszi Viktor!

Lehet ez lesz a megoldás. Legalább van időm kiszedni a technikát, meg rendberakni a dolgokat, ha esetleg valami nem stimmelne.

Akkor ezt vagy vasárnap este vagy hétfő este lehet érdemes megtenni. (vasárnap délelőtt van a vízcsere, meg üvegtisztítás, stb.)
 
Köszi Viktor!

Lehet ez lesz a megoldás. Legalább van időm kiszedni a technikát, meg rendberakni a dolgokat, ha esetleg valami nem stimmelne.

Akkor ezt vagy vasárnap este vagy hétfő este lehet érdemes megtenni. (vasárnap délelőtt van a vízcsere, meg üvegtisztítás, stb.)

Vízcsere után 1 nappal. Vízcsere napján ha szuper óvatos vagy akkor is zavarosabb a víz. És akár RO akár nem buborékok lesznek az üvegen vagy a leveleken ami nem kívánatos. :)
Szombat vízcsere vasárnap csatt
 
Ti milyen világítást használtok akvárium fotozáshoz? Legutóbb minden mozgatható fényt az akvárium fölé raktam, de még így sem volt elég.. Gondolkozom plussz fényforrás beszerzésén, de nem tudom milyen lenne a megfelelő.
 
Ti milyen világítást használtok akvárium fotozáshoz? Legutóbb minden mozgatható fényt az akvárium fölé raktam, de még így sem volt elég.. Gondolkozom plussz fényforrás beszerzésén, de nem tudom milyen lenne a megfelelő.
Vannak kimondottan stúdió vakuk, meg különböző soft boxok, de ha nem akarsz ilyen sokat rákölteni akkor a saját világítás + kiegészítő fény!
Ilyen lehet kis akváriumoknál a nagyobb armatúra (pl. én amikor fotóztam a kis 45 cm-es akimat rátoltam egy 4*54W-os armatúrát).
Lehet építeni power kompact csövekből is egyedi lámpát amit csak aki fotózáshoz használsz.
A lényeg hogy 6000Kelvin felett legyen a színhőmérséklet!!
 
Inkább azt mondanám, ha használod az eredeti világítást, akkor egyezzen meg a színhőmérséklete azzal. Ha nem használod, akkor minél magasabb legyen a CRI. És minél erősebb legyen.

Kis akváriumnál simán felrakhatsz valami fényvisszaverőt és alá sok mezei, E27-es foglalatú energiatakarékos izzót. Ha nem tervezel utómunkát, akkor tényleg a hidegfehér a nyerő (6000-7500K). Csak példaként mondom, hogy a 20l-es kis akimra csináltam egy darab megmaradt csatornából, két foglalatból meg két 32Ws kompaktból egy egész jó világítást. Hosszú ideig nem lehet járatni, mert borzalmasan melegszik, de 5 percet bír. :) A reflektor itt is fontos, mert a fényerőt egy mértéken túl nem tudod máshogy növelni.
 
Inkább azt mondanám, ha használod az eredeti világítást, akkor egyezzen meg a színhőmérséklete azzal. Ha nem használod, akkor minél magasabb legyen a CRI. És minél erősebb legyen.

Kis akváriumnál simán felrakhatsz valami fényvisszaverőt és alá sok mezei, E27-es foglalatú energiatakarékos izzót. Ha nem tervezel utómunkát, akkor tényleg a hidegfehér a nyerő (6000-7500K). Csak példaként mondom, hogy a 20l-es kis akimra csináltam egy darab megmaradt csatornából, két foglalatból meg két 32Ws kompaktból egy egész jó világítást. Hosszú ideig nem lehet járatni, mert borzalmasan melegszik, de 5 percet bír. :) A reflektor itt is fontos, mert a fényerőt egy mértéken túl nem tudod máshogy növelni.
60x30 az akvárium. Gondolkozom valami állandó fényū studiolámpán. Vannak megfizethetō áron pl 7x32w-os 5500 v 6000K-es. Ez vajon megfelelne?
 
Vannak kimondottan stúdió vakuk, meg különböző soft boxok, de ha nem akarsz ilyen sokat rákölteni akkor a saját világítás + kiegészítő fény!
Ilyen lehet kis akváriumoknál a nagyobb armatúra (pl. én amikor fotóztam a kis 45 cm-es akimat rátoltam egy 4*54W-os armatúrát).
Lehet építeni power kompact csövekből is egyedi lámpát amit csak aki fotózáshoz használsz.
A lényeg hogy 6000Kelvin felett legyen a színhőmérséklet!!
Van egy DIY softboxom, kipróbálom a vakummal, hátha:) viszont akkor is kellene valamilen plussz fényforrás fotózáshoz, nem csak aksik miatt.
 
Csak nem a HAC-re készülsz már a fotókkal? :woot:

Erre most reagálok. ;)

De igen, de egyenlőre csak elméletben. Valamikor már kéne csinálni pár képet technika nélkül. Csakhogy azt is szokjam.

Send with Tapatalk 2 from my Skate
 
60x30 az akvárium. Gondolkozom valami állandó fényū studiolámpán. Vannak megfizethetō áron pl 7x32w-os 5500 v 6000K-es. Ez vajon megfelelne?
Soha nincs elég fény! ;) Úgy számolj, hogy a világítás duplázása egy rekesz értéket nyer neked. Tehát ha most ugyanonnan kb. 36W-vel világítod és f2.8-1/60-al tudsz fotózni, akkor ennek duplájával f4-1/60-al tudsz, a fentivel pedig f5.6-1/60-nal.

Amúgy jó lehet, de arra figyelj, hogy annak hely kell az akvárium körül.
 
Pont ez a fő problémám, a hely. De gyor
Soha nincs elég fény! ;) Úgy számolj, hogy a világítás duplázása egy rekesz értéket nyer neked. Tehát ha most ugyanonnan kb. 36W-vel világítod és f2.8-1/60-al tudsz fotózni, akkor ennek duplájával f4-1/60-al tudsz, a fentivel pedig f5.6-1/60-nal.

Amúgy jó lehet, de arra figyelj, hogy annak hely kell az akvárium körül. Tegnap este gyorsan megoldottam amúgy a lámpa kérdést. Széttörtem az iphonomat, szóval a fény project még várat magára..:(
 
Ez most nagyon ott van

237614334_x.jpg
 
:snaphappy::nailbiting: Félelmetesen szép, nincs rá szó. A kövek is zöldek, minden zöld, nagyon zöld. Kell!
A kis vízesés és az apró finomságok...

Hogy zöldezték be az összes követ? Nagyon tetszik.
 
Back
Oldal tetejére