• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Áprilisi Kikelet

Ma csináltam vízcserét. A cica (Bolyhoska) is képben van. Ecset és fonalalga továbbra is van. A t5-ös világítás helyett visszaraktam a led világítást.
View attachment 56359 View attachment 56360 View attachment 56361 View attachment 56362
Jófej a cica:)! Nálam is volt ecset bőven... fojtottam még a szűrőn és a befolyót ide oda rakosgattam mire találtam (véletlen) egy "ideális" helyet neki. Azóta elég jó a helyzet, itt-ott egy kevés még maradt a köveken. De vállalható..
 
Hát, ezt most nagyon összeraktad, őrülten tetszik, le a kalappal!(y)

Eddig kicsit féltem, hogy Co2 és fényár nélkül bebarnul majd nálam a flamingo, de akkor a kipusztított renickii minik helyére kipróbálok pár tövet, reményt adtál hozzá, köszi.:notworthy:
 
Hát, ezt most nagyon összeraktad, őrülten tetszik, le a kalappal!(y)

Eddig kicsit féltem, hogy Co2 és fényár nélkül bebarnul majd nálam a flamingo, de akkor a kipusztított renickii minik helyére kipróbálok pár tövet, reményt adtál hozzá, köszi.:notworthy:
A Reineckii-t most raktam ide át a Zöldséges akváriumból. Ott nem fejlődött sehova, majd itt remélem jó helye lesz.
 
20180530_201941.jpg
Innen kiszedtem egy faágat, amin Microsorum Windelov volt kötözve és átraktam a Zöldségesbe. A helyére a Bolbitis került. Már szép nagyra megnőtt, a következő alkalommal szétvágom, még 2 tövet tudnék belőle csinálni.

Próbaképpen a led mellé visszaraktam a t5 lámpát. Estére szépen buborékoztak a növények, a drop checkernek is jó színe volt-korábban inkább sötétzöld, nem pedig lime színt mutatott. Kíváncsi vagyok reggelre milyen lesz.
 
Elutaztunk egy hétre. Kikapcsoltam addig a co2-t és lejjebb vettem a fényt arra az időre. Persze elszúrtam. Az időzítő rendben volt, viszont a lámpát nem kapcsoltam be. Pfff...:facepalm: Persze rendesen belement a táp, ezúttal másik,heti adagolásút kapott.
Szóval csak annyi fényt kapott az akvárium ami az ablakon beszűrődött. Sok Pinnatifida levél elolvadt, más baj nem történt. Ma kiszedtem az elfonnyadt leveleket, letakarítottam az üveget. Holnap vízcsere.
Teszteltem a vizet. Ph, kh rendben, viszont a gh cseppek számolását 28-nál abbahagytam. Utoljára csapvízzel cseréltem vizet, de csak 10 litert, emiatt nem mászhatott el a gh ennyire, ráadásul a teszt is új volt. Majd RO vízzel mérek eggyet.

36137185_135929317286849_3018907648792723456_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére