• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Áprilisi Kikelet

Most jutott eszembe, hogy a nyaralás idejére mindegyik akvárium kapott Jbl Holiday tablettát. Szerintem az abból kioldódott anyagok okozhatták a gh magas értékeit.
Ma megcsináltam reggel a vízcserét, tápot is adagoltam, majd mérek megint.
 
Beültettem a @tsokee -től kapott növényeket, amit is is megköszönök. Nagyon szépek az akváriumok, a Pandacsíkok tüneményesek és a Betta is nagyon szép.
Mivel itt már bedúsult a növényzet, párat ki kellett szednem, hogy a kapott növényeket el tudjam ültetni. Az akvárium jobb oldaláról kiszedtem a Helferiket és a Ranunculust. Ezeket a Zöldséges akváriumba tettem át a Bolbitissel együtt.
Este előszedtem a fényképezőgépet és csináltam pár fotót is.
Ezeket kaptam tőlük:
Blyxa
Rotala Hra sok kicsi szál
Limnophila 1 tő.

DSC_0387_01 (2).JPG DSC_0422_01 (2).JPG DSC_0424_01.JPG DSC_0425_01.JPG DSC_0434_01.JPG
 
Utoljára módosított:
Most fogyott ki a 2kg-os palack.
Tavaly decembertől ment, egy ideig a 112l-es, később a 63 literes akváriumba.

Bakker, azt hittem elromlott az időzítő. Aztán nézem, hogy 0-n áll a kijelző.:facepalm:
 
Ki kellene cserélnem a CO2 palackot. Tud valaki segíteni jövő héten szállításban? Tömegközlekedés ugye nem játszik. Köszönöm
 
Ma láttam előszőr saját szememmel garnéla vedlést. Azt vettem észre, hogy a garnéla a hátát domborítja. Aztán nézem, hogy a hátán szét van nyílva a páncél, onnan bújik kifelé úgy, hogy összehúzza magát, a fejét és a farkát húzza össze, míg ki tudott ugrani a ruhájából. Utána eltellt pár perc, eléggé el volt kábúlva, még kapaszkodni se nagyon tudott.
 
Köszönöm még 1x @star67 a segítségedet.
Hoztam még pár db Hengeli razbórát-így most 15 db van. Továbbá a nagy sikerre való tekintettel 8 db Süncsigát, amiből 1 db nem az.
20180704_184207.jpg
Egy darabig külön volt a 2 csapat, de a közös vacsi összehozta őket, most már szépen eggyütt úszkálnak.
20180704_184218.jpg
 
Ide 2 nöstény endler guppi került be. Foto nincs-Mission impossible. Majd ha lenyugodtak-talán. Az itteni garnélák is kaptak egy diófa levelet kóstolóba.

Mivel még mindig van cérnaalga és zöld poralga(az üvegen), elkezdtem foszfátot adagolni heti 5ml+az egyik t5 fénycsövet kicseréltem plant csőre.
Egy kicsit látszik a különbség, de élőben jobban észrevehető. A képen a skimmernél lehet látni a Cryptocoryn levelén a fény változását. A felső készült a plant csővel.

CollageMaker_20180709_174534884.jpg
 
Utoljára módosított:
A Limnophila-nak elég volt a fényből.
View attachment 59272
Sokan kérdezik, hogy mennyit/meddig világítsanak. Van, aki pl. az algásodáshoz/algamentességhez köti. Szerintem a növények viselkedésének megfigyelése sokkal gyorsabb módszer, mint a példád is mutatja. Én a Hygrphila difformis levél összezáródását figyeltem meg. Addig csökkentettem a fénymennyiséget, amíg az összezáródás éppen megindult. Persze ez nem alkalmazható minden növényre, az eltérő fényigények miatt, de úgy gondolom, kiindulásnak jó.
 
Még mindig van cérnaalga és pár helyen fonal alga.
Lejjebb veszem a tápozást, most 2ml mic, mac és kicsit feljebb tekertem a co2-t, mert a dc csak zöld. A világítás 2×24w/6500k, 13-21. A co2 11-20.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére