• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai Bonsai basic

kunakos

Legenda
Sziasztok

hónapok óta foglalkoztat a bonsai kérdés…vagyis egyre erősebben fogalmazódik meg bennem a gondolat, hogy csinálni szeretnék egyet…

Ami miatt végül rászánom majd magam, azok a következő okok:

  1. Hosszú távon nem igényel annyi törődést mint egy akvárium
  2. az ár tényező jelentős faktor jelenleg ami lássuk be akvárium szempontból nem elhanyagolható - főleg MTS esetén…
  3. nem igazán érhető el ilyen topik a fórumon, kivéve @Dukenukem kézigránátját
  4. szeretem a kihívásokat
  5. van egy mamutfenyő cserjém, amit valami/valaki össze-visszatördelt, így gondoltam ”megmentem”
A hétvégén előkészítem a yamadorit. Aztán utána hosszú csend következik majd :)

Hamarosan dobok be egy képet a csemete állapotáról.
 
Kértem a saját beteg kis mamutfenyő bébihez tanácsokat, utasításokat és tippeket.

A szakértő megállapította, hogy valószínűleg vashiányos, látszik a levelein ezért elkezdek adagolni neki extra vasat. Meg kell erősödnie, hogy jövő tavasszal egészséges állapotában tudjam kiemelni és folytatni a nevelését. Úgy hogy 9 hónapra most nem lesz előre lépés bonsai mamutfenyő ügyben….

De!

Marczinkától nem jöhettem el üres kézzel:
9AACFD0C-D1A4-4AC3-96E0-8813F3D4B3AF.jpeg
Egy apró levelű japán juhar pre-bonsai-val gazdagabb lettem.

amit tudni kell róla:
1. Télálló, azaz nem szabad lakásba vinni egyáltalán. A gyökereit télire takarni kell: alá 10 cm szalma vagy mulcs, a gyökérnyakig betakarni szalmával vagy mulccsal.
1/a. Téli locsolással óvatosan, inkább ritkábban, mert ha megfagy a földje és megsüti a nap akkor elindulhat a keringése, és a fagyott földjéből nem fog tudni tápanyagot felvenni
1/b. Inkább árnyékos helyen, mondjuk a ház fala mellett teleltessük.
2. Bírja a napot, de a földje nem száradhat ki. Ez jelenleg a legnagyobb kihívásom…kell alá szereznem valami igényes tálcát, amit megtöltök agyaggolyóval vagy mosott kaviccsal. Ez képes lesz mikroklímát kialakítani körülötte.
3. Júliusban van egy második hajtási ciklusa
4. Tápozni kell, hoztam száraztápot ami 45 napra elegendő, 5x5 cmként kell 1 kockát a földre helyezni, amely a fenti periódus alatt lebomlik:
image.jpg
A teendőim erre az évre: Tartsd életben tavaszig :)

Egyelőre még nem kell csinálnom semmit, hadd erősödjön meg.

És természetesen van egy segítségem is, aki majd napközben rajta tartja a szemét ;)image.jpg
 
Eltelt egy hét és egyelőre minden a legnagyobb rendben :) megkapta a 2 db tápgolyót a következő 45 napra :)

kapott egy tálat maga alá, benne mosott kavics és tisztított víz. a földjét nem hagyom kiszáradni. Árnyékos-félárnyékos helyen van :)

21935325-1DE3-4277-B96F-3E06FBE5EA8A.jpeg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére