• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Bonsai Bonsai basic

Az A helyzet, hogy fogalmam sincs :D igazán kezdő vagyok bonsai téren :) áprilisban tervezek menni egy kertészetbe, ahol tanácsokkal is szolgálnak :)

az biztos, hogy át kell majd ültetni nagyobb tálba, a metszés szerintem idén még nem szükséges :)
 
Tegnap az egyik fekete fenyőnkről véletlenül letörtem egy hajtást. Mézbe mártottam, tőzegbe ültettem. Remélem meg marad :)

IMG_3328.jpeg
Azt olvastam róla, hogy rendkívül nehezen ereszt gyökeret, még a gyökereztető hormon segítségével is csak kb 50-60% az esélye. Légbújtás sem szokott sikerülni az esetek többségében.

a lényeg amúgy a pozitív hozzáállás :)

üdv.
á
 
Tegnap az egyik fekete fenyőnkről véletlenül letörtem egy hajtást. Mézbe mártottam, tőzegbe ültettem. Remélem meg marad :)

View attachment 176017
Azt olvastam róla, hogy rendkívül nehezen ereszt gyökeret, még a gyökereztető hormon segítségével is csak kb 50-60% az esélye. Légbújtás sem szokott sikerülni az esetek többségében.

a lényeg amúgy a pozitív hozzáállás :)

üdv.
á
Update. Nem maradt meg.
 
Oh nee, mi történt? A nyári nagy höségben kiszáradt? :(
Én az egyik kiszáradt bonsaiomat meg tudtam menteni: egy kicsit megnedvesitettem a földjét, és fóliából "üvegházat" épitettem rá. A nagy része mondjuk nem éledt újra, és sosem lett olyan szép formája, mint eredetileg...
 
Szóval azért vágtam le a leveleit, mert a japán juharnak alapvetően 2 növekedési fázisa van. Az egyik tavasszal, a másik júliusban. Ezzel, hogy most visszavágtam a leveleit, remélhetőleg újra fel fogja venni a tavaszi színét, hozzávetőlegesen 2 héten belül.

A másik ok, hogy amúgy is meg kellett metszenem, mert nagyon egyoldalúan nőtt, így a közepe és a másik oldala bizonyára új erőre fog kapni :)
 
Télre öltöztünk :)
IMG_4144.jpegIMG_4145.jpeg

Hiába november, annyira enyhék még az éjszakák és melegek nappalok, hogy egyelőre még egyetlen levelet sem dobott el, viszont cserébe mély, vörös színbe borultak a levelek. Ennek megfelelően még a gyökereket sem kell védeni, amíg nem fordulunk tartósan mínuszba.
 
Back
Oldal tetejére