• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Discus dream

Emellett huminsavat is adagoltam a vízbe, igaz nem sokat, mert nem akartam fekete vízet, de remélem tetszik majd a lakóknak.
A tervek szerint mérek még utoljára vízparamétereket, aztán jöhetnek a halak: vörösorrú lazac, Corydorasok és alagaevők egyenlőre.
Be kell üzemeljem a nagy szűrőt, és ha minden rendben megy 2-4 hétig, utána jöhetnek a diszkoszok.
 
Sziasztok!
Ismét hosszabb idő után jelentkezem, sokat dolgozom, így nincs időm fórumozni.
Vannak viszont napirendi pontjaim, örülnék az ötleteiteknek….
A halak megjöttek, 25 db Hemigrammus bleheri, 10 db C. sterbai (1 elhullott, sajnos kevés kaját kaptak az első napokban) és 4 db L200 Hemiancistrus subviridis😍😍.
Diszkoszokkal még várok, a júliusi szabi miatt nem mertem őket megrendelni.
Alga:
Zöld pont nincsen egyáltalán
Cyano a növényekről, fákról teljesen eltűnt, a frontüvegnél még akad.
Diatom teljesen eltűnt.
Viszont valami barnás, nyálkás hajalga mindig visszajön a Ceratopteris levelein és nem bírok vele.
CO2 adagolás nincs, de beüzemelem.
Világítás a gyári, 7,5 óra.
Hőmérséklet 28-29 fok.
Tápozás Masterline Gold, napi 8-10 ml.
A növényeken hiánytünetek mutatkoznak, pedig 3 hete gyönyörűek voltak, kb két hete rosszabbodott az állapotuk, úgyhogy ötleteket szívesen veszek.
Egyéb paraméterek:
PH 7,2
KH 4-5
GH 15-18
NH4 0
PO4 0,2 mg/l
NO3 2 mg/l, ez kevés.
K-t nem tudok mérni.
Javaslatok alga ügyben és a hiánytünetekre vevő vagyok!☺️
Íme a képek:
IMG_8205.jpeg
IMG_8204.jpeg
A levelek hiánytünetekkel:
IMG_8207.jpeg
IMG_8208.jpeg
Teljes:
IMG_8206.jpeg
Köszönöm!
 
Sziasztok!
Ismét hosszabb idő után jelentkezem, sokat dolgozom, így nincs időm fórumozni.
Vannak viszont napirendi pontjaim, örülnék az ötleteiteknek….
A halak megjöttek, 25 db Hemigrammus bleheri, 10 db C. sterbai (1 elhullott, sajnos kevés kaját kaptak az első napokban) és 4 db L200 Hemiancistrus subviridis😍😍.
Diszkoszokkal még várok, a júliusi szabi miatt nem mertem őket megrendelni.
Alga:
Zöld pont nincsen egyáltalán
Cyano a növényekről, fákról teljesen eltűnt, a frontüvegnél még akad.
Diatom teljesen eltűnt.
Viszont valami barnás, nyálkás hajalga mindig visszajön a Ceratopteris levelein és nem bírok vele.
CO2 adagolás nincs, de beüzemelem.
Világítás a gyári, 7,5 óra.
Hőmérséklet 28-29 fok.
Tápozás Masterline Gold, napi 8-10 ml.
A növényeken hiánytünetek mutatkoznak, pedig 3 hete gyönyörűek voltak, kb két hete rosszabbodott az állapotuk, úgyhogy ötleteket szívesen veszek.
Egyéb paraméterek:
PH 7,2
KH 4-5
GH 15-18
NH4 0
PO4 0,2 mg/l
NO3 2 mg/l, ez kevés.
K-t nem tudok mérni.
Javaslatok alga ügyben és a hiánytünetekre vevő vagyok!☺️
Íme a képek:


A levelek hiánytünetekkel:


Teljes:

Köszönöm!
Szia!
Magad is írtad, hogy az NO3 kevés. Szerintem nagyon kevés. Úgy gondolom, 5x - 10x annyi kellene. A PO4-ből dettó. A micro-ról semmit sem tudunk. Legalább egy Fe teszt jó volna. Az első hozzászólásodban írtad Flora Balls használatát. Az mi fán terem? Micro vagy macro táp?
Amúgy gratulálok az akváriumodhoz. Nekem nagyon tetszik.
 
Sziasztok!
Ismét hosszabb idő után jelentkezem, sokat dolgozom, így nincs időm fórumozni.
Vannak viszont napirendi pontjaim, örülnék az ötleteiteknek….
A halak megjöttek, 25 db Hemigrammus bleheri, 10 db C. sterbai (1 elhullott, sajnos kevés kaját kaptak az első napokban) és 4 db L200 Hemiancistrus subviridis😍😍.
Diszkoszokkal még várok, a júliusi szabi miatt nem mertem őket megrendelni.
Alga:
Zöld pont nincsen egyáltalán
Cyano a növényekről, fákról teljesen eltűnt, a frontüvegnél még akad.
Diatom teljesen eltűnt.
Viszont valami barnás, nyálkás hajalga mindig visszajön a Ceratopteris levelein és nem bírok vele.
CO2 adagolás nincs, de beüzemelem.
Világítás a gyári, 7,5 óra.
Hőmérséklet 28-29 fok.
Tápozás Masterline Gold, napi 8-10 ml.
A növényeken hiánytünetek mutatkoznak, pedig 3 hete gyönyörűek voltak, kb két hete rosszabbodott az állapotuk, úgyhogy ötleteket szívesen veszek.
Egyéb paraméterek:
PH 7,2
KH 4-5
GH 15-18
NH4 0
PO4 0,2 mg/l
NO3 2 mg/l, ez kevés.
K-t nem tudok mérni.
Javaslatok alga ügyben és a hiánytünetekre vevő vagyok!☺️
Íme a képek:
View attachment 176733
View attachment 176734
A levelek hiánytünetekkel:
View attachment 176735
View attachment 176736
Teljes:
View attachment 176737
Köszönöm!
Nem tudom, hogy a tápod mit ad, de itt kevés lesz a kálium is, illetve mikroelem hiány is van a nitrát alacsonysága mellett. Ilyen lukas anubiast a teljesen tápozás mentes üvegemben produkáltam eddig. Kb minden is hiányzik.
 
Master line Golden All in one tàpot hasznàlok, ezt hasznàltam koràbban is CO2 adagolt akvàban is, teljes megelègedèssel.
Annyi, hogy itt kevesebbet adagolok, kb 10 ml-t adagolok a 450 literre, mivel nincsen CO2 és a fény sem acélos.
Nagyon jó tapasztalataim vannak a táppal.
De, most jut eszembe….kb három hete megy egy UV cső a belső szűrőben…lehet ott lesz a bibi…
Lebontja a tápot…
Kikapcsolom és emelek kicsit az adagon, 1 ml/30-40 liter.
 
Szia!
Magad is írtad, hogy az NO3 kevés. Szerintem nagyon kevés. Úgy gondolom, 5x - 10x annyi kellene. A PO4-ből dettó. A micro-ról semmit sem tudunk. Legalább egy Fe teszt jó volna. Az első hozzászólásodban írtad Flora Balls használatát. Az mi fán terem? Micro vagy macro táp?
Amúgy gratulálok az akváriumodhoz. Nekem nagyon tetszik.
Minden benne van, és ahogy írtam, pozitív tapasztalatom van vele, mikro-makro táp.
Csak most jutott eszembe, hogy kb, annyi ideje megy az UV lámpa, mióta romlik a növények kondíciója…
Most lekapcsoltan az UV-t, emelek a tápozáson.
 
Master line Golden All in one tàpot hasznàlok, ....
De, most jut eszembe….kb három hete megy egy UV cső a belső szűrőben…lehet ott lesz a bibi…
Lebontja a tápot…
Bocs, a Masterline Gold elkerülte a figyelmemet. Leragadtam a Flora Balls-nál. :(
Jó az olyan problémákkal foglalkozni, amik maguktól is megoldódnak. :) Különösen úgy, hogy direkt fel is hívják rá a figyelmet:
"Tipp: Kerülni kell az aktív szénnel vagy UV-lámpákkal történő használatot, mivel a trágya tápanyag-tulajdonságai megváltozhatnak."
Egyébként tényleg komoly vegyész feladat lehet a mikro és makro elemek azonos fázisban tartása. Kevés gyártó csinálja így. Vajon miért?
 
Bocs, a Masterline Gold elkerülte a figyelmemet. Leragadtam a Flora Balls-nál. :(
Jó az olyan problémákkal foglalkozni, amik maguktól is megoldódnak. :) Különösen úgy, hogy direkt fel is hívják rá a figyelmet:
"Tipp: Kerülni kell az aktív szénnel vagy UV-lámpákkal történő használatot, mivel a trágya tápanyag-tulajdonságai megváltozhatnak."
Egyébként tényleg komoly vegyész feladat lehet a mikro és makro elemek azonos fázisban tartása. Kevés gyártó csinálja így. Vajon miért?
A Flora Balls az gyakorlatilag egy agyaggolyó, kifejezetten diszkoszos akváriumokhoz.
Az igazság az, hogy olvastam én annak idején, hogy az UV használata nem javasolt, de korábban is használtam UV lámpát a 325 literesben, igaz GA és ADA tápokkal. Ott nem volt gond.
Ugyanez a táp van a 112 és a 30 literesben is, burjánzik minden. Csak ott UV nincs…😀
Jó pap holtig tanul…meg a saját hülyeségéből…
 
A Flora Balls az gyakorlatilag egy agyaggolyó, kifejezetten diszkoszos akváriumokhoz.
Az igazság az, hogy olvastam én annak idején, hogy az UV használata nem javasolt, de korábban is használtam UV lámpát a 325 literesben, igaz GA és ADA tápokkal. Ott nem volt gond.
Ugyanez a táp van a 112 és a 30 literesben is, burjánzik minden. Csak ott UV nincs…😀
Jó pap holtig tanul…meg a saját hülyeségéből…
Köszi, ez nekem tanulságos volt. Ha kacérkodnék valaha az UV-vel, ez eszembe fog jutni. 🙂
 
Sziasztok!
Nagy vàltozàsok nincsenek, harcolok az algàval, tàp, fény, CO2 egyensùlyon dolgozom. UV most kikapcsolva, nagyon lassan regeneràlòdnak a növények…
Diszkoszok beszerzése még vàrat magàra.
Picit màs:
…szombati indulàs, shallow tank…
Méret: 60x30x20
Szűrés: Sunsun CBG -500, ez gyenge pont lehet
Világítás: Hygger 24/7 RGB LED, HG990
Talaj: Dennerle soil, Dennerle Deponit mix 10 in 1, ADA Colorado
CO2 500 g palack
IMG_8256.jpeg
IMG_8257.jpeg
IMG_8259.jpeg


IMG_8258.jpeg
 
Jó lett a berendezés. Ezt a lámpát használtad már édesvízi akváriumban? Nagyon furcsa kékes fénye van.
Köszi!
Most használom először. Azért kékes, mert késő este készült a fotó és a 24/7 üzemmódban megy jelenleg. Este már csökken a sárga vörös zöld ledek ereje, és a kék dominál. Este 22.00 után már csak a kék led megy 30 percig.
Belinkelhetem, ha vkit érdekel.
 
Sziasztok!
Mint korábban említettem folyik a küzdelem az algával a leendő diszkoszosban.
Rhizoclonium megszűnt, viszont jött zöld cérna, meg valami nyálkás, szürke agancsalgaszerű a leveleken. De ez folyamatosan jelen van….
Amivel nagyon elégedetlen vagyok az az, hogy tele a víz lebegő szennyeződéssek, ami lerakódik a levelekre. Szerintem ez lehet az oka, többek között az algának.
Csatolom a jelenlegi szűrő be-kifolyó állásokat.
Jobb oldalon a dobozba belső szűrő. Annak a fronton van a beszívó része felül, a visszanyomó hátul van, az akva közepe felé nézve, kicsit a felszín felé irányítva.
A külső szűrő beszívója bal oldalon alul van.
A visszanyomó pedig közvetlen a másik visszanyomó mögött, picit feljebb helyezkedik el, vízszintesen párhuzamosan majdnem a hátfallal.
Mit kellene változtatnom szerintetek?
A külső szűrő már le van folytva, hogy ne kavarjon annyira…
IMG_8270.jpeg
 
Sziasztok!
Mint korábban említettem folyik a küzdelem az algával a leendő diszkoszosban.
Rhizoclonium megszűnt, viszont jött zöld cérna, meg valami nyálkás, szürke agancsalgaszerű a leveleken. De ez folyamatosan jelen van….
Amivel nagyon elégedetlen vagyok az az, hogy tele a víz lebegő szennyeződéssek, ami lerakódik a levelekre. Szerintem ez lehet az oka, többek között az algának.
Csatolom a jelenlegi szűrő be-kifolyó állásokat.
Jobb oldalon a dobozba belső szűrő. Annak a fronton van a beszívó része felül, a visszanyomó hátul van, az akva közepe felé nézve, kicsit a felszín felé irányítva.
A külső szűrő beszívója bal oldalon alul van.
A visszanyomó pedig közvetlen a másik visszanyomó mögött, picit feljebb helyezkedik el, vízszintesen párhuzamosan majdnem a hátfallal.
Mit kellene változtatnom szerintetek?
A külső szűrő már le van folytva, hogy ne kavarjon annyira…
View attachment 177374
Most egy kicsit elszomorítottál. Épp arra gondoltam, hogy a "tanítással" ellentétben, így rendezném el a befolyó/kifolyót. Tehát nem az egyik végébe kerülne mindkettő (alul-felül), ahogy most is van, mert így keveri a vizet. Hanem a víz csak egyirányba áramlana, balról jobbra.
A jelek szerint, az elgondolásom (elgondolásunk) hibás.
Az okos ember tanul a saját kárából (a mégokosabb máséból). :ROFLMAO:
 
Most egy kicsit elszomorítottál. Épp arra gondoltam, hogy a "tanítással" ellentétben, így rendezném el a befolyó/kifolyót. Tehát nem az egyik végébe kerülne mindkettő (alul-felül), ahogy most is van, mert így keveri a vizet. Hanem a víz csak egyirányba áramlana, balról jobbra.
A jelek szerint, az elgondolásom (elgondolásunk) hibás.
Az okos ember tanul a saját kárából (a mégokosabb máséból). :ROFLMAO:
Igen, én is szomorú vagyok…😅
Az Eheim külső szűrőnél nem is volt kérdés, csak így fért el úgy, hogy a tető is szépen záródik. Ha csak ez menne, akkor jobbról balra lenne csak áramlás.
A beépített belső szűrő azonban jobb oldalon felül szív, miközben középre a felszín felé tol…
Szerintem vmi nem korrekt. Minden akváriumom kristálytiszta, kivéve ezt.
Úgy látom, hogy a belső szűrő előtt a talajon pangás van, ott mindig áll a kosz.
Valahol kell lennie vmi turbulenciának, mert áll a leveleken az üledék. Csak tanácstalan vagyok, hogy kellene változtatni a visszanyomókat.
 
Igen, én is szomorú vagyok…😅
Az Eheim külső szűrőnél nem is volt kérdés, csak így fért el úgy, hogy a tető is szépen záródik. Ha csak ez menne, akkor jobbról balra lenne csak áramlás.
A beépített belső szűrő azonban jobb oldalon felül szív, miközben középre a felszín felé tol…
Szerintem vmi nem korrekt. Minden akváriumom kristálytiszta, kivéve ezt.
Úgy látom, hogy a belső szűrő előtt a talajon pangás van, ott mindig áll a kosz.
Valahol kell lennie vmi turbulenciának, mert áll a leveleken az üledék. Csak tanácstalan vagyok, hogy kellene változtatni a visszanyomókat.
A pangás nem feltétlenül rossz. Vagy leglábbis, nem ilyen értelemben. Gyerekkoromban, az akváriumokban gyakorlatilag nem volt szűrés, a levegőztető keverte egy kicsit a vizet. A korabeli szakönyvek szerint, kellett csinálni az akváriumban egy legmélyebb pontot (gödröt), ahol a trutyi összegyűlhet. Onnét aztán lopóval távolítottuk el a mulmot. Nem emlékszem rá, hogy az üvegre és talajra rakódott zöld pontalgán kívül, bármilyen más algám valaha is lett volna.
Aztán jött egy szép új világ, egy új korszak, hatalmas szűrőkkel, tápokkal, RO vízzel, vízkezelőkkel és olyan algákkal, amilyenekről korábban maximum könyvekben olvastam. Az elmúlt pár évben gyakorlatilag minden algám volt, kivéve a ciano-t (jó, jó, az nem alga). Azt vettem észre (nem csak én), hogy az algák (különösen a fonal és az eset), minden esetben a levelek, mohák, sziklák szélén telepszik meg elsőként. Miért? Mert ott a legnagyobb az áramlás, a vízben lebegő kosz, miközben a szűrő felé halad, beleakad ezekbe a kiálló részekbe, táptalajt nyújtva az algáknak. Miután egy kicsit megtelepszik, még nagyobb felülettel szedi ki a vízből a koszt, több kaját biztosítva magának, a további gyors szaporodáshoz. Ez egy öngerjesztő folyamat, aminek a vége egy "algabumm" lesz. Most épp azon agyalok, hogy lehetne az áramlás sebességén csökkenteni, miközben a liter/óra megmaradna? A másik ötlet az lett volna, hogyha az akvárium egyik végén csak tiszta víz kerül be, és áramlik a másik irányba (közben folyamatosan szennyeződve) akkor legalább az egyik végen nem lenne alga (igaz, oldott növénytápok ott is vannak, azokat nem szűri ki a szürő, de legalább nem szmötyi lenne, ami az algáknak nagyon kedvez). Ez az elméletem dőlt most romba. 😟
 
Back
Oldal tetejére