• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Discus dream

Sziasztok!
Húha…làtom régen jàrtam itt.
Történtek vàltozàsok, a legfontosabb, hogy bekerültek a diszkoszok, összesen 9 db, valamikor december 20. körül.
Nem volt egy egyszerű menet. Találtam egy tenyésztőt, akitől beszereztem őket, minden az elvártaknak megfelelően zajlott, kivéve, hogy embertelen módon rettegtek. Az első 1-2 hétben egyáltalán nem láttam őket, nem is ettek, majd hosszas írogatás következett a tenyésztővel, aki elmondta, hogy gyakorlatilag ezek növényeket, fát, talajt nem láttak, szinte steril akvakultúrában nevelkednek, a legkisebb mozdulattól is halálra rémültek. Majd lassan, 3-4 db elkezdett enni, de soha nem láttam a 9-t!
3-4 hét múlva már csak 8-an voltak, az utolsót meg sem találtam.
Februárra oda jutottam, hogy már csak 6-ot láttam, gondoltam ennyi volt a buli…
Mentek a vízcserék, paraméterek rendben, 7-t meg tudtam számolni…
Most kb. 10 napja úgy felejtettem az UV lámpát a szűrőben és csodák csodája, hirtelen aktívabbak lettek, és megtaláltam a 8-ikat és a december vége óta nem látott 9-iket is! Szóval megvan mindegyik, lassan aktívabbak is, remélem jó úton vagyunk. Majd hozok képeket is nektek.
 
Sziasztok!
Húha…làtom régen jàrtam itt.
Történtek vàltozàsok, a legfontosabb, hogy bekerültek a diszkoszok, összesen 9 db, valamikor december 20. körül.
Nem volt egy egyszerű menet. Találtam egy tenyésztőt, akitől beszereztem őket, minden az elvártaknak megfelelően zajlott, kivéve, hogy embertelen módon rettegtek. Az első 1-2 hétben egyáltalán nem láttam őket, nem is ettek, majd hosszas írogatás következett a tenyésztővel, aki elmondta, hogy gyakorlatilag ezek növényeket, fát, talajt nem láttak, szinte steril akvakultúrában nevelkednek, a legkisebb mozdulattól is halálra rémültek. Majd lassan, 3-4 db elkezdett enni, de soha nem láttam a 9-t!
3-4 hét múlva már csak 8-an voltak, az utolsót meg sem találtam.
Februárra oda jutottam, hogy már csak 6-ot láttam, gondoltam ennyi volt a buli…
Mentek a vízcserék, paraméterek rendben, 7-t meg tudtam számolni…
Most kb. 10 napja úgy felejtettem az UV lámpát a szűrőben és csodák csodája, hirtelen aktívabbak lettek, és megtaláltam a 8-ikat és a december vége óta nem látott 9-iket is! Szóval megvan mindegyik, lassan aktívabbak is, remélem jó úton vagyunk. Majd hozok képeket is nektek.
Folyt.köv:
fòrumokon olvasgatva nagyon vàltozatosak a tapasztalatok, vélemények. Többen mondtàk, hogy egy kisebb, 200 literes akvába kellett volna tennem őket, gyakorlatilag dekoráció nélkül, ott felnevelni, majd a nagyba áttenni. Viszont azt is mondták, hogy azzal csak késleltetem a jelenlegi jelenséget. A talaj vastagsága is szóba került, azt itt is említettétek van akinél jóval vékonyabb, többeknek ugyanilyen magas, 8-10 cm, gond nélkül.
Probléma, hogy minél kevesebben vannak, annál kevésbé esznek…
Én nem etetem őket marhaszívvel, szerintem az nem diszkosz eledel… sok tenyésztőnek hatalmas, gyönyörű példányai vannak. Az én tenyésztőm is marhaszívezett, hát nálam lassabban is nőnek, pedig napi 3x kapnak kaját.
IMG_0075.jpeg
 
Sziasztok!

Update: a diszkoszok megvannak, a növényzet egy jó nagy részét eltávolítottam, most sokkal bátrabban mozognak az eddig rejtőzködőek. Ők is jobban esznek így.
Plusz info:
még régebben valahol mutattam egy képet nektek a kis halas szobáról, amit kutyafuttában berendeztem a költözés után. Most végre átrendeztem, kicsit több helyem lett.
A 112 literest újrarendeztem, ott van most utódlás a meggyhasúaknál, elindult egy sziklás, ott csigasügerek lesznek. Legfelül egy üres 30 literes megy, ott cyanom van, de majd garnélás lesz.😬😂 Mellette pedig Sungaya inexpectata terrárium, jelenleg 20 db L2-L3.😊
2ee269e2-da56-4988-a4b4-5aa5f81dddfb.jpeg
f1d38565-09b1-4f8a-9cd3-193dbcf8c557.jpeg
a23414e0-3b06-453a-a79e-5e34f1a0d4b4.jpeg
a23414e0-3b06-453a-a79e-5e34f1a0d4b4.jpeg
 
Utoljára módosított:
éljen a salgópolc!!!!
Legalább nem csak én küzdök hogy nem lehet normálisan benyúlni az akváriumba :D
A felső szinthez neked már kell fellépő is, nem?
😁😁😂
Nem tudom, hogy salgó-e, de igen, kicsit macerásabb a benyúlkálással. Mondjuk az egyik polcot kihagytam, 5 helyett csak 4 van, így több a helyem.
A legfelső majdnem 180 cm, így oda kell fellépő, de ott csak a terrárium van, meg a garnélák lesznek.
 
Back
Oldal tetejére