• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Hunter Koerner inspiráció

No,de vannak bene halak, csigák és garnélák. Azokat nem nyírja ki a szer????

Én most ugyanezt csinálom. Valahonnét "kaptam ajándékba" érdes békanyálat. Mindent nagyon szeret, mohát, bucét, párfányokat, követ, és még a talajomat is. Lokálisan kezelem 3%-os hidrogén-peroxiddal, leállított szűrő mellett. Garnélák néha ráúsznak a kezelt területre, bár igyekszem őket elhajtani. A szűrő áll 5-8 percig (nem mérem, csak érzésre), aztán indítom újra. Az algát elviszi pár nap alatt. Nem láttam elhullott garnélát, a csigák nem érdekesek, mert random takarítók csupán (barna és hólyag). Most 10 ml-vel (3%-os!) kezelek naponta lokálisan, az akvárium 240 l-es. Tavaly nyáron fonalalgát irtottam (ugyanebben az üvegben, de másik setup mellett), akkor 20 ml 30%-os ment a 240 literesbe, működő szűrő mellett. Na ott volt olyan csiga, ami gyanús körülmények között hullott el, de sztem ott a 30%-ossal hibáztam, nem keveredett el elég gyorsan talán. Azt gondolom, hogy ha akkor 200 ml 3%-os megy bele, akkor még azt sem történik. Persze ez nem azt jelenti, hogy kisebb akváriumban nem okozhat gondot, de ha a carbotól nem félünk, akkor szerintem ettől sem kell. De ezt mindenki döntse el maga :)
 
Akkor nekem a bruttó 30l-hez kb.1ml 3%-os kell, ahogy gyorsban kimatekoztam a leírásod alapján.
Egy próbát megér.

10 ml / 200 liter (netto), én így számoltam. 1,5 ml-vel simán mehetsz, de elsőre az 1 ml is jó. Vmi pici fecskendő + szemcseppentő kombó jó lehet.
 
Ez a kocka még ketyeg, de lényegében fotózhatatlanná vált. Az anubiasok és bucék szépen nőttek, minden más (HM, valisnéria, ludwigia, eriocaulon polaris, mohák, riccardia) kinyiffant. Az ablakon besütő napfény miatt folyton küzdünk a fonalalgával, a követ, üveget állandóan sikálnom kell a zöld pontalga miatt.
Iszonyat mennyiségű, folyton szaporodó endlerek miatt még a leselejtezett sakurák sem maradnak meg.
Szóval, hamarosan szétbontom. A kő marad, de próbálok köré mini füvet ültetni, és az akasztós szűrőt is külsőre cserélem.
Hamarosan folyt.köv.
 
Back
Oldal tetejére