• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko nano reef

kriszko

Főkertész
Itt folytatja tovább életét a zátony.

Üveg
60x33x36 opti
Világítás
Evergrow it5060
Áramoltató
Jebao sw4
Szűrés
Élőkő + hátsórekeszes
Lehabzó
Nincs

Élőlények
Amphiprion ocellaris
Lysmata amboinensis
Lysmata wurdemanni
Calcinus elegans
Nassarius vibex

Korallok
Rhodactis
Discosoma
Lobophytum
Sarcophyton
Briareum
Sinularia

7B2ED275-DEFC-4917-A925-21BB7591334A.jpeg
 
Csak érdeklődök, nem feltétlen a Te akváriumod kapcsán:
Miért kell ennyire kék fénnyel megvilágítani a tengeris akváriumokat? Úgy tapasztaltam, hogy pár méteres mélységben, ahol a koralok laknak, még egyáltalán nem ennyire hideg/kék a fény.
Élőben teljesen más, korántsem ennyire kék, de aki próbált telefonnal egy kék vagy kékes akváriumot fényképezni azt tudja, hogy szinte lehetetlen.
Egyébként úgy tudom a kék fény ami a legmélyebbre hatol és a legkönnyebben átereszti azt a víz. A legtöbb korall sekélyebb vízben van, de az jelenthet azért több 10 métert is.
Valahol azt olvastam hogy a klorofillon kívül van egy csomó másodlagos pigmentjük amely ezt a 400-490 nm közötti tartományt hasznosítják a legjobban.
Nem utolsó szempont a látvány is, kiemeli a korallok, halak színét. Nekem jobban bejön az erősebb kékes látvány.
 
Van az előkertben egy 2-300 literes fekete műanyag dézsa leásva a földbe.
F54C659D-2051-4DBB-8D48-7D63D4C82918.jpeg
Raktam bele a tavasszal 4 db Rózsás díszmárnát. Most vettem ki kettőt meg egy kicsit, egy még biztosan van benne, holnap kiszedem.
A víz 11,3 fokos!!!😬
Vígan úszkáltak még, és csodaszép színük lett!
864098C8-E732-4CB5-86F2-C562C5CD0CB5.jpeg
 
Van az előkertben egy 2-300 literes fekete műanyag dézsa leásva a földbe.
View attachment 169802
Raktam bele a tavasszal 4 db Rózsás díszmárnát. Most vettem ki kettőt meg egy kicsit, egy még biztosan van benne, holnap kiszedem.
A víz 11,3 fokos!!!😬
Vígan úszkáltak még, és csodaszép színük lett!
View attachment 169803
Napfény és élő koszt. A legjobb recept nekik.
 
Sok dolog nem történt itt, max annyi, hogy a fűkorall egyre terjeszkedik, valamint a lapanemóna osztódott egyet. A két bohóc és a 2 garnéla szemmel láthatóan jól érzik magukat.
Kaptam egy kis adag drótalgát amit beraktam az egyik hátsó rekeszbe, külön világítani egyenlőre nem akarom, meglátjuk mi lesz vele.
2DE7A21E-D00E-4FA2-B954-4D6098B2F432.jpeg
 
Back
Oldal tetejére