• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tengeri kriszko nano reef

Sziasztok!
Az akvárium már kb fél éve algásodik, az okára nem tudok rájönni. Úgy döntöttem a talajt leszívom egy az egyben (idővel remélem úgy is benövi a mészalga), és akkor már át is rendeztem kicsit. A korallok most kezdenek magukhoz tèrni. Elég sok víz jött le sajnos, remélem nem borul be.
Ami feltűnt, hogy egy darab csigám sincsen, pedig volt jópár darab benne. Szerintem a kis remetét száműzöm és szerzek valahonnan csigákat.
Szerintetek a hátfalról hogyan lehetne leszedni a fűkorallt? Nem üveg a hátfal, hanem plexi.
Valamint jelenleg ki milyen sót használ?
Én most Red sea salt-ot használok. Lassan elfogy…
Milyen baktériumot/baktérium tápot adagoltok?
View attachment 179195
Szia,

Én is Faunamarine-t használok, a fűkorall gyönyörűen lejön egy algakaparó pengével, én is azzal szedem. Ha megfelelő szögben tartod, akkor a plexit sem bántja. Baktérium még az van amit szerintem tőled vettem, Bactoballs...nekem tökéletes, nem szállnak el az értékek mellette.
 
Szia,

Én is Faunamarine-t használok, a fűkorall gyönyörűen lejön egy algakaparó pengével, én is azzal szedem. Ha megfelelő szögben tartod, akkor a plexit sem bántja. Baktérium még az van amit szerintem tőled vettem, Bactoballs...nekem tökéletes, nem szállnak el az értékek mellette.
Na, akkor megpróbálom majd egy pengével leszedni, köszi🙂
 
Kicseréltem a vízpumpát egy erősebbre a hátsó rekeszben, így jobban áramlik a víz ott is. Foszfát, nitrát alacsony, még mindig nem értem mitől algásodok, lehet csináltatok egy icp tesztet. A fény lehetne még a bibi, de tök alacsony fokozaton megy… vettem bele 4 csigát, azok azért itt-ott pucolják az algát. A talaj kivétele megborította a rendszer, megjelent a ciano, erre elkezdtem adagolni a KZ Cyanoclean-t. Ha nem változik a helyzet akkor csinálok egy 2-3 napos sötétkúrát.

A kicsi akvárium újra tengeriként üzemel.
IMG_3437.jpeg
 
Az alga kicsi akváriumban amiben van hal eléggé instabil. Kicsi változás újra és újra algaváltást idéz elő. Ezért is mondják hogy nagy legyen hogy ne nagyon tudjon változni. Az hogy alacsony a nitrát és a foszfát attól még lehet alga ha az egyensúly folyamatosan változik. A cyano nem fog eltűnni a sötét kúrától. Ha visszajön a fény úgy is előjön újra. Az ICP nem rossz gondolat. A fény nagyon sokat számít. Az nem mindegy milyen "nm" tartományú fényt kap.
 
Az alga kicsi akváriumban amiben van hal eléggé instabil. Kicsi változás újra és újra algaváltást idéz elő. Ezért is mondják hogy nagy legyen hogy ne nagyon tudjon változni. Az hogy alacsony a nitrát és a foszfát attól még lehet alga ha az egyensúly folyamatosan változik. A cyano nem fog eltűnni a sötét kúrától. Ha visszajön a fény úgy is előjön újra. Az ICP nem rossz gondolat. A fény nagyon sokat számít. Az nem mindegy milyen "nm" tartományú fényt kap.
Pedig ennél nagyobb nem lesz.
Anno volt egy kisebb adag Gracillaria sp. algám, mikor azt kidobtam kezdődött szerintem az alga mizériám. Úgy gondolom (de lehet rosszul), hogy ez a magasabb rendű alga kiszorította a többit, és mikor az eltűnt, teret engedett más, alacsonyabb rendű algáknak. A ciano egyértelműen a talaj kivétele miatt jött elő. Elég szennyezett volt, de biztos rengeteg nitrifikáló baktérium is lakott benne, ami így eltűnt a rendszerből. A mai napig nincs egyértelmű magyarázat, hogy a ciano mitől jön elő. Megjelenhet ahol alacsony a foszfát, ahol sok, és ott is ahol minden érték tökéletes. Amúgy ez nem is alga, hanem baktérium, ezért is kezdtem el adagolni a KZ CyanoClean-t, ha szerencsém van akkor beválik.
Most megpróbálok szerezni valahonnan megint Gracillaria algát.
IMG_3521.jpeg
 
Igen. Jól írtad a Gracillaria alga szorította ki a többi algát és a cyano az baktérium.
A cyanora vannak ellenszerek. Annó én sem tudtam eltüntetni rendeltem Modern Reef CyanoCleaner-t. És teljesen eltűnt.
 
6 csatorna van, leíras alapján ezek:
1 csatorna: piros (660nm) - 2x3W OSRAM Led
2 csatorna: zöld (520nm) - 2x3W CREE Led
3 csatorna: mélykék (450nm) - 12x5W CREE Led
4 csatorna: hideg fehér (7500-10000k) - 10x5W CREE Led
5 csatorna: kék (470nm) - 8x3W CREE Led
6 csatorna: indigó (400nm) - 4x3W és UV (420nm) - 6x3W SemiLED

Én az 1-es és a 2-es csatornát csak bekapcsoláskor használom. Fokozatosan felfut, majd este le.
Amikor maxon megy a lámpa akkor a 3-as 15%-on, a 4-es 3%-on, az 5-ös 21%-on, a 6-os pedig szintén 3%-on megy.
Hali nem tudnál segíteni programba ugyan akkora akvariumrol van szó mint a tied most vettem rá az evergrowot ugyan akkora mint a tied nem tudnád leírni te milyen programot használsz ha szépen megkérlek ?
 
Hali nem tudnál segíteni programba ugyan akkora akvariumrol van szó mint a tied most vettem rá az evergrowot ugyan akkora mint a tied nem tudnád leírni te milyen programot használsz ha szépen megkérlek ?
Szia!
Több dologtól függ. Milyen típusú akvárium: lágy, lps, sps?
Én a pirosat és a zöldet nem használtam alga miatt, de sok embernél ezek is mennek alga nélkül. 5-10%-nál nagyobbra én nem tennèm. Ha sima lágykorallos akkor általánosságban 20% fehér, 40% kék elég kell, hogy legyen. Én alacsonyabb tartományban használtam. Amúgy neten sok programot találni, ki kell tapasztalni nálad mi az ami a legjobban működik, de indulásnak amit leírtam az jó.
 
Szia!
Több dologtól függ. Milyen típusú akvárium: lágy, lps, sps?
Én a pirosat és a zöldet nem használtam alga miatt, de sok embernél ezek is mennek alga nélkül. 5-10%-nál nagyobbra én nem tennèm. Ha sima lágykorallos akkor általánosságban 20% fehér, 40% kék elég kell, hogy legyen. Én alacsonyabb tartományban használtam. Amúgy neten sok programot találni, ki kell tapasztalni nálad mi az ami a legjobban működik, de indulásnak amit leírtam az jó.
Köszönöm szépen
Lágy korallok vannak bent
 
Back
Oldal tetejére