• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávakő liget / Lava stone grove

Nagyon hangulatos kis aki lett, szinte várom a zsiráfot felbukkanni valamelyik fa mögül! :)
Gratulálok! :thumbup:
 
zoi said:
Hátulról megvilágított (beégetett!) fehér háttérrel, stem helyett viviparával, némi derítéssel a kövekre itt-ott és magasabb vízszinttel simán dobogós aki! Gratula. Nagy kedvencem ez az aki.

A fotózáshoz egyébként nem kell profi, csak pár alap-dolgot kell megszívlelni.

Egyik ilyen fontos, hogy a világos háttereket hátulról valamivel meg kell lőni (nem indok, hogy nem lehet az akit kivenni, mindig van megoldás) :).

Másodszor, az oldalüvegen keresztül mindig lehet a fő megvilágítással megegyező kelvin-számú spot lámpával derítést benyomni, olyan sötét foltokat kiemelve, mint pl. nálad a jobb oldali kő.

Harmadszor, megemeled a vízszintet, hogy "elláss" a fák fölött, nyomsz rá valami családtaggal hajszárítót, és kész vagy. Ja és a halakat felidomítod jobbra fel. :) Ilyen egyszerű.
 
keymaker said:
Egyik ilyen fontos, hogy a világos háttereket hátulról valamivel meg kell lőni (nem indok, hogy nem lehet az akit kivenni, mindig van megoldás) :).

Majd valami brutál erős ipari kerekekre rakjuk a szekrényt,hogy lehessen tologatni :) (Különben nem hülyeség)
 
Ok, de pl. mi a gond azzal, ha betolsz az aki mögé egy homályos műanyag lapot és belógatsz mögé minél több apró fénypontot - mint pl. a karácsonyi izzósor. Nehogymá' ne férjen el. Mindig van valami megoldás. ;) De ebben a DIY topic gurui majd segítenek.
 
keymaker said:
Hátulról megvilágított (beégetett!) fehér háttérrel, stem helyett viviparával, némi derítéssel a kövekre itt-ott és magasabb vízszinttel simán dobogós aki! Gratula. Nagy kedvencem ez az aki.

A fotózáshoz egyébként nem kell profi, csak pár alap-dolgot kell megszívlelni.

Egyik ilyen fontos, hogy a világos háttereket hátulról valamivel meg kell lőni (nem indok, hogy nem lehet az akit kivenni, mindig van megoldás) :).

Másodszor, az oldalüvegen keresztül mindig lehet a fő megvilágítással megegyező kelvin-számú spot lámpával derítést benyomni, olyan sötét foltokat kiemelve, mint pl. nálad a jobb oldali kő.

Harmadszor, megemeled a vízszintet, hogy "elláss" a fák fölött, nyomsz rá valami családtaggal hajszárítót, és kész vagy. Ja és a halakat felidomítod jobbra fel. :) Ilyen egyszerű.

Köszönöm a tanácsokat, és baromi nagy büszkeséggel tölt el, hogy
keymaker said:
Nagy kedvencem ez az aki.
Na igen... a fotózás. Sokat olvastam a témában, és a fotózás előtt nagyon tudtam, hogy mit, hogyan szeretnék. A gyakorlat aztán rendesen rámcáfolt... Míg az ember alakítgatja az akvárium összképét, valahogy nem is gondol arra, hogy a fotó nem egy kattintás lesz. Ezt is gyakorolni kell, akárcsak az akvárium rendezgetését, életben tartását. Nagyon jó szöszmötölni egy akival, de valahogy azért tudja az ember, hogy előbb-utóbb át kell rendeződnie. Az összkép nem elfelejtésének legjobb módja pedig a fénykép és a videó. Ezért is érdemes megosztani !!!peti44!!! a képeket, hogy a hozzáértő szemek kiszúrhassák a hiányosságokat, amiket esetleg elkerül a figyelmünk. Egy szó mint száz, a fényképezést még gyakorolnom kell, de ehhez legelőször egy olyan gépet kell szereznem, amivel már élvezhető minőségű képeket készíthetek.
A vízszint megemeléséről csak annyit, hogy szinte csordultig volt az aki. Kicsit magasra nőtt a moha-lombkorona... :(
 
Egy kis helyzetjelentés: Mostanában sajnos hanyagoltam a naplózást, ugyanis ünnepek, egyebek jöttek, jelenleg pedig egy nagyszabású lakásberuházás, és kilátásban levő költözés miatt szintén kevesebb időm marad.
A mohák sajnos nem bírták a kiképzést a fákon, ezért a lombkoronákat újra kellett kötöznöm. Sajnos berohadt a moha alul, így szépen elkezdett leválni az egész. A HC szintén megunta a kövön, és levált, szép lassanként elúszkáltak pici darabok, majd az egész az enyészeté lett. A rotalát likvidáltam, és helyére ültettem vivipara-t, kíváncsi lettem a HAC-s ajánlásra, hogy mit is mutatna mindkét oldalán viviparával. Istvan.fazekas akvakertész társunk jóvoltából egy kis hydrocotyle vericillata is helyet kapott az akiban, és szépen terjeszkedik.
Egy full a jelenlegi állapotról (csak egy gyors katt a kis kompakttal):

Ami HC maradt, az a vízből kinyúló fán egy szigetbe tömörül:

A kakaduk végül kikerültek az akiból, ugyanis a garnélák életterét teljesen kiszorították. Azóta a kis cseresznyék újból birtokba vették az egész akváriumot.

Nagyjából ennyi történt, egyelőre próbálom tartani a viszonylag algamentes állapotot, a költözésre pedig próbálok lélekben felkészülni, és megtervezni hogy mi és hogy legyen. A költözés azonban újabb távlati terveket is felcsillant, és a távolban talán egy új projekt lehetőségével is kecsegtet.
 
A naplóm utolsó bejegyzéséhez érkeztem, ugyanis vasárnap arra lettem figyelmes, hogy egy kisebb víztócsa van az aki bal elejénél. Próbáltam nyugtatni magam, hogy biztos valahogy odacsöpögött, de semmi olyan esemény nem történt, ami vizet juttathatott volna oda. Ekkor már sejtettem, hogy komoly probléma lesz belőle. Feltöröltem a vizet, és reménykedve vártam, hogy nem lesz újabb vízadag kisvártatva azonban szépen megintcsak elkezdett gyűlni a víz az aki bal lenti részénél. Valahol eresztett. Tanácstalan néhány perc és néhány kétségbeesett telefonhívás után már tudtam, hogy nincs menekvés. Szét kell szednem, és le kell eresztenem az akit. Lőttem néhány búcsúképet telefonnal, de nem lettek valami szalonképesek, így csak egyet teszek közzé:


A moha mindent vitt. A parvula újraültetésén már nagyon gondolkodtam, mert inkább mohamező volt mint parvula. A bal oldalon ezért is hiányzik. Ott már nagyon el volt mohásodva. A fákat is átrendeztem, mert azokon is már mindenütt moha volt.
Egy szó mint száz, az aki megérett már a szétkapásra, csak tervezettebben akartam volna végrehajtani a dolgot. Ez egy jókora jelzés volt, hogy ne tököljek már annyit, és csapjak bele a lecsóba.

A halak, garnélák vödörben, a növények egy kisebb akiban, a régi aki újraragasztva (de jó lett volna lecserélni egy optira :eh: de sajna csak ennyit tudtam kihozni belőle.) Nemsokára új napló indul és a lávakövek egy másik setupban kapnak új értelmezést.
 
Mindig rossz ilyen dolgokat olvasni, hogy elenged a ragasztás, eltöri/betöri/leveri az üveget az ember... Szerencséd volt, hogy ott voltál a közelben és instant tudtad csinálni a költöztetést/mentést is. Fel a fejjel, az átalakítás már lógott a levegőben, csak ne ez váltotta volna ki... :|
Az új naplót természetesen várjuk! ;)
 
Nagyon szép volt az akid, amikor még csúcsformában volt. Kíváncsian várom, hogy milyen lesz a következő! Maradsz ennél az iránynál vagy valami teljesen mással próbálkozol? Mik a tervek?
 
Tényleg mázli volt, hogy egyből tudtam intézkedni. Bízom benne, hogy az új napló is hamarosan elindulhat.
 
Back
Oldal tetejére