• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Lávakő liget / Lava stone grove

Az nem a manado, az barna alga. Nekem is volt a régi akváriumban ilyen. Miután kiszedtem belőle a talajt nagyon könnyen lejött. És még régi halas korszakomból ismerős ez a barnaság az üvegen, akkor alga volt, és ugyan így lejött. Ha azon a részen kevés a co és/vagy a fény akkor olyan szokott lenni. Pont a zöld pontalga ellentéte :D

Szép az akvárium, jó lesz az ;)
 
Köszi baji66 és Scar!

Igen az a barna izé alga volt, szerencsére már a múlté. Egyébként ADA Aqua Soil Africana a talaj, nem Manado. Az elégtelen és ingadozó CO2 szint volt a fő okozója. Nekem a pengés algakaparó nem annyira vált be, ugyanis karcolhatja az üveget, és elég sok helyen nem tudtam úgy hozzáférni az akihoz, hogy megfelelően kaparászhassam. A bankkártya viszont tökéletesen bevált. nem karcol, és jobban tudom kézzel irányítani, mint a pengést a hosszú nyelével. Mára szerencsére már nyoma sincs a barna algának. Jelenleg pont a pontalga okoz gondot :D
 
Összeszedtem néhány képet. Amolyan hangulatfotók gyanánt. A képek egy kompakt géppel készültek, ezért a minőség hagy némi kívánnivalót maga után. Nagyobb méretért katt a képre!

Rákok és halak







Rákok és moha



Az utolsó képről pedig két filmcím jutott eszembe: Evolúció és A kalandor (Nem sok időt töltenek a vízen kívül a rákok, mázli volt, hogy el bírtam kapni) Továbbá megjegyezném, hogy teljesen önszántából mászott ki a "szigetre" :)

 
Zoi, nagyon jól néz ki az akva. Az utolsó kép pedig csúcsszuper! Csak kár, hogy nem egy hiperszuper géppel készítetted, bár nekem így is díjnyertes fotó :)

Gratula!
 
Szuper ,ügyesen kialakítottad a hardscapet :) és szépek a növények is. Kérhetnénk egy fullshotot esetleg?!
 
Kíváncsian várom majd a full shot-tot, eddig nagyon ott van. :clap: :thumbup:
S ha megnézzük az elején hogy miből lett, nagy gratu. ;)
 
Köszi a véleményeket!

Full shot talán HAC után... ;) Akkorra talán egy profibb géppel tudok normális fotókat is kattintani az akiról.

A garnikat nem számolom, de RC-ből elég sok rohangál. Olyanok, mint a nyulak :) Ha jól emlékszem, egy 5 db-os populáció szaporodott el, mára olyan 50 körül lehet az állomány. Két amano garnéla is színesíti azért az összképet. Ők többen voltak, de sajnos akadtak köztük felfedező hajlamúak, és kimásztak. Persze mindig éjszaka, hogy reggelre biztosan elpusztuljanak, mire észreveszem őket a padlón.
 
Egy kis helyzetjelentés: (most értem a végére. jó hosszú lett... azért remélem néhányan végigolvassátok. a saját szubj. topicba is beférne)

A mohaverseny után (akkor készültek az előző képek) a HAC-re való készülés határozta meg a mindennapi teendőket: egy kis nyírás néhány héttel a fotózás előtt, kicsit több vízcsere, több táp, és a zöld pontalga elleni harc. Az aki szépen alakult, bár voltak részei, amikkel nem voltam megelégedve, de azért izgatottan vártam a fotózás napját, amit a nevezés előtti utolsó hétvégére időzítettem. Rosszabbul is elsülhetett volna, de ami összejött, nem volt semmi:

Mivel nincs tükörrefis gépem, egy kölcsöngéppel szerettem volna megoldani a fényképezést. Sikerült is kölcsönkérnem egyet, amivel az volt a terv, hogy szombaton megy a beállítgatás, vasárnap pedig az éleslövészet. Az első pofon akkor jött, amikor a tulaj szólt, hogy egy családi rendezvény miatt csak vasárnapra tudja ideadni a gépet. Puff neki. Sebaj, egy nap is több, mint a semmi, és mégsem a kis kompakttal kell szenvedni.

Vasárnap nem zaklatja ismerőseit az ember túl korán, ezért 9 körül csörögtem, és mehettem is a gépért. Sikerült is elkapnom egy buszt, amit kinéztem a neten a szegedi volán menetrendjéből. Lett volna közelebb vivő busz is, de a menetrend szerint az hétvégén ebben az időben nem jár. Elindultam, majd a végállomástól gyalog folytattam utamat, persze a hétvégén nem menő busz elhúzott mellettem mint a szél. (Köszi szegedi volán. Friss a netes menetrend :thumbdown: ) Egy kis gyorstalpaló fotótanfolyam után hazafelé vettem az irányt a hétvégén nem közlekedő busszal, de ekkor már az ebéd is majdnem készen volt. No sebaj, addig tanulmányozom a gépet, majd délután jöhet a fotózás. Az akku kb félig volt, de a tulaj felhívta a figyelmemet a pótakura, ami a tatyóban volt. Délután az aki előkészítése után (ami sokkal több időbe telik, mint azt egy hozzánk hasonló káros szenvedélyektől mentes halandó képzelné... persze én is kevesebb időt kalkuláltam be - mínusz sok pont :( - )indult a fotózás. Beállítások próbálgatása, majd a sorozatok után a képek megtekintése következett. Ne engedjük, hogy ilyenkor bármelyik hozzátartozónk játsszon a gépen, mert az nem jó: "Légyszi lépj már ki, amíg megnézem a képeket!" közben rohangálj ide-oda a géppel satöbbi... Két sorozat után a gépben lévő akku lemerült. Sebaj, jöhet a tartalék. Még jó hogy van. De minek is? Az első sorozat után annyira lemerült, hogy még a képeket sem tudtam róla felmásolni a gépre. Töltő persze nuku, és AA-s akku vagy elem nem játszik.

A fotózás ezzel véget ért, a közel sem optimális beállítások közül próbáltam meg kiválasztani a legideálisabbat. Még jó, hogy szemből kezdtem fotózni az akit, de így is csak egy árva képpel tudtam nevezni.
Nagyon bosszantó és elkeserítő, amikor az ember készül egy ilyen eseményre, és még véletlenül sem az jár a fejében, hogy ilyenek miatt nem fog sikerülni a dolog. Az akvárium többé-kevésbé a topon, több heti-havi munka gyümölcseként ragyogja be a szobát, és erre nem sikerül egy olyan képet készíteni, amivel ha nem is maximálisan, de legalább elégedett lehet a szerencsétlen akvakertész.

Tanulság? No az nem sok... Ne nevezzen ilyen versenyre akinek nincs otthon tükörrefis digitális gépe? - Ez hülyeség. Ha gépre nem volt manner, akkor valószínűleg fényképészre sem lesz hipp-hopp, tehát ez is kilőve. Az aki felszereléseinek árán lehetne venni mondjuk egy gépet, de akkor mit fényképezek? Végül marad annyi, hogy kölcsöngépnél az akkutöltőre is figyeljünk oda. Bár az sem tud 5 perc alatt feltölteni egy akkut. Esetleg még adapter jut eszembe, ha van a géphez az illetőnek.

Egy poén azért eszembe jutott: Szerintem a szervezőknek kellene végigmenni a nevezők akváriumain, és egy profival elkészíteni a képeket, hiszen itt végülis nem a fényképek, hanem az akváriumok versenyeznek :lol:

Nyilván van egy kis hendikep azoknak, akik rendelkeznek otthon ilyen géppel, és értik a csínnyát-bínnyát (no ezt nemtom hogy kell írni) a fényképezésnek, de láttunk már elmosódott halat nem messzire menve pl. az idei IAPLC győztes fényképén. És azért annak is nagyon örülök hogy egyáltalán nevezni tudtam az idei HAC-ra, hiszen mikor indítottam az akit, ez volt a cél, no meg egy számomra kedves, nekem tetsző növényes akvárium, ami mint tudjuk, bármilyen jól is sikerül egy fotó, igazából élőben mutatja meg teljes szépségét.
 
Szia!
A tanulság az is ami nálam volt tavalyi fényképezésnél. Rokon gyerek 2x megígérte, hogy jön és lefényképezi az akváriumot mind a 2x szétszedtem időre, mire ideér ne kelljen vele foglalkozni. Még mindig nem ért ide :eek: 1 év eltelt. Na sebaj, lefényképeztem én kompakt géppel hát nem lett szalonképes. De nem bánkódtam rajta mert tudtam, hogy lesz majd jobb is.7 hónap alatt összespóroltam egy normális gépre, rokon gyerek meg be kaphatja :angel: .
 
Egy jó fotó sokat dob a végeredményen, persze nem jelenti azt, hogy akinek van jó gépe az tudja is használni.
A beküldött fotókból több fényképen látszik, hogy jobb felszereléssel készült, de a kompaktos képeknek sincs szégyenkeznivalója.

Végeredményben az akvárium számít.

Egy hobbi gép azért jó szolgálatot tesz a családban akár úgy is ha használtan veszi az ember.
 
(kicsit off)
Tudom, nem tartozik szervesen a naplódhoz, de:
nem minden a tükrös gép, hidd el. Én is kicsit hasonlóan jártam, mert bár az ismerős aki az akit fotózta fényképész, és ugyan meg is ígérte, hogy hoz majd még extra refit magával, egyrészt nem jött időben, másrészt nem hozott lámpát magával. Maradt a saját fény. Ok, mondok akkor húzzunk bele. Mondta ő, hogy nem fotózott még akváriumot, így ismereteimet gyorsan megosztottam vele, de kevés volt az idő. Nyilván több próbálkozással jobb fotók is születhettek volna nikon d2x ide, nikon d2x oda.
A vicc az, hogy az öregem most tett szert egy D100-asra, csak azzal meg még nekem nem volt elég időm foglalkozni, ezért gondoltam én is, hogy a fényképész ismerős az egyszerűbb út...
 
Az akváriumról jó képet iszonyat nehéz csinálni. Mi a mostani versenyre egy ismerős gépével fényképeztünk. Egy rossz szavam nem lehet mert minden kívánságomat teljesítette sőt még alaposan utána is olvasott az akifotózásnak. A képek jól sikerültek szerintem, de akárhogy nézem is őket valahogy nem az én akimat ábrázolják. :) Itt azt értem hogy élőben annyira más az akvárium hogy egy fotó csak megközelíteni tudja legfeljebb az eredetit. A legjobb példa Keymaker akija volt a börzén most. Persze láttunk egy csomó képet már róla itt a fórumon, mégis mikor megláttam élőben leesett az állam. Sokkal jobban tetszett, teljesen más hatást keltett bennem mint a képeken. Ez már csak ilyen dolog. Ettől függetlenül én biztos vagyok benne hogy a zsűri túltekint a képek minőségén úgyhogy én nem izgulnék a helyetekben :) :thumbup:
 
Azt hiszem, akkor rá kell vennünk a zsűrit, hogy csináljanak egy akvárium road show-t. Lesz legalább élő benyomásuk is, lefényképezik, utána vélhetően jobban fognak emlékezni a medencékre. ;)
 
atti76 said:
zoi said:
...de láttunk már elmosódott halat nem messzire menve pl. az idei IAPLC győztes fényképén...

Az enyémen is lesz... :D
Szurkolok a hasonlóan jó eredményért is ;)
KaZe said:
nem minden a tükrös gép, hidd el...
Elhiszem és tudom, de azért lássuk be, egy avatatlan szem számára is van különbség a kétféle géppel készült képek között (itt most nem szélsőségesen a jóra vagy rosszra sikerült képeket kell érteni, hanem pl. egy közepeset)
outro said:
Ettől függetlenül én biztos vagyok benne hogy a zsűri túltekint a képek minőségén úgyhogy én nem izgulnék a helyetekben :) :thumbup:
Ott a pont!
KaZe said:
Azt hiszem, akkor rá kell vennünk a zsűrit, hogy csináljanak egy akvárium road show-t. Lesz legalább élő benyomásuk is, lefényképezik, utána vélhetően jobban fognak emlékezni a medencékre. ;)
Akkor akár a verseny után egy akvakertész road show is indulhatna sok busszal, mert szerintem sokan kíváncsiak lennénk a benevezett akváriumokra ;)
 
Back
Oldal tetejére